НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Сезонава ќе биде прво финале по 2019, да не играат ни Леброн ни Коби. :shook:
Како ја доминираа лигава...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Незнам дали го следите BBALLBREAKDOWN на Јутуб, ако не го знаете ви препорачувам да почнете да го следите, анализите му се прекрасни.
Има направено супер анализа за Треј Јанг, вреди да се погледне.
Дончич сите не импресионира уште од првите негови минути изиграни во лигава и скоро сите ( вклучувајќи ме и мене ) му ја дадовме наградата за Руки на годината. Но мора да се спомне дека Јанг, особено последниве 2 месеци негде, игра на исто ниво, ако не и подобро од Лука.
Во самото видео е спомнато за неговите проблеми да се прилагоди на играта, пејсот и физикалноста на играчите на почетокот на сезоната. Ама како што поминува времето станува се' покомотен и самоуверен, последниве 15тина натпревари е на просек 25 поена со 9 асистенции и 43% за тројка што се супер бројки за руки играч.
Стварно ќе биде тежок изборот за ROY.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Денвер игрaaт oдличнo дoмa имaaт дoлг рoстер нo сепaк глaвен диригент им е Јoкич.Незнaм кaкo ке игрaaт вo плејoф и штo дa се oчекувa oд нив.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Imam lajk stranata na Clevlend na fb , i gledam Sexton ili kako se vika ima dobri brojki , ili samo toj se isteknuva vo ova bleda ekipa ?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Imam lajk stranata na Clevlend na fb , i gledam Sexton ili kako se vika ima dobri brojki , ili samo toj se isteknuva vo ova bleda ekipa ?
Love беше пoвреден скoрo целa сезoнa,сегa пoчнa дa игрa.Сo oглед нa тoa кaкoв рoстер имaaт рукитo и нaшиoв oд Oхрид се светлa тoчкa вo тимoт.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Шо убаво вака кога ќе начекаш натпревар во нормално време.
Бостон, стандардни.
Атланта, ако Треј Јанг почне да шутира и да игра без топка како Стеф Кари, гледам светла иднина за оваа екипа.
Винс Картер, халф-хјуман, халф-амејзинг. Кога ќе остарам сакам да бидам како Винс :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Дали е грев ако се радуваш кога твојот тим губи?
НЕ!
ЛеФлоп, ЛеНеСумКлачАмаНемаНаКојДаЈаДадамТопката во ситуација 1на1 против Марио Хезоња во последниот напад од натпреварот попи банана како на маалски кош.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Бруклин против Сакраменто што успеа да сврти еј... Д Анџело Расел повампирен до плафон, кандидат за MIP сезонава, прераснува во страшно добар играч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom