НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.316
  Допаѓања:
  2.759
  Сезонава ќе биде прво финале по 2019, да не играат ни Леброн ни Коби. :shook:
  Како ја доминираа лигава...
   
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  Valjda po 2006 mislese :D
   
  На Löwe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.293
  Допаѓања:
  1.153
  Сезoнaвa првo финaле пoсле 2016 нa кoе немa дa игрa Javel McGee :pos:
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.316
  Допаѓања:
  2.759
  Да да.. аииии ама сум утнал.
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.270

  Незнам дали го следите BBALLBREAKDOWN на Јутуб, ако не го знаете ви препорачувам да почнете да го следите, анализите му се прекрасни.
  Има направено супер анализа за Треј Јанг, вреди да се погледне.
  Дончич сите не импресионира уште од првите негови минути изиграни во лигава и скоро сите ( вклучувајќи ме и мене ) му ја дадовме наградата за Руки на годината. Но мора да се спомне дека Јанг, особено последниве 2 месеци негде, игра на исто ниво, ако не и подобро од Лука.
  Во самото видео е спомнато за неговите проблеми да се прилагоди на играта, пејсот и физикалноста на играчите на почетокот на сезоната. Ама како што поминува времето станува се' покомотен и самоуверен, последниве 15тина натпревари е на просек 25 поена со 9 асистенции и 43% за тројка што се супер бројки за руки играч.
  Стварно ќе биде тежок изборот за ROY.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.270
  Детроит со дури 25 поени во второ полувреме со Мајами поставиле рекорд.
   
  На MacedoniaTimeless и Krstev им се допаѓа ова.
 7. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.293
  Допаѓања:
  1.153
  Денвер игрaaт oдличнo дoмa имaaт дoлг рoстер нo сепaк глaвен диригент им е Јoкич.Незнaм кaкo ке игрaaт вo плејoф и штo дa се oчекувa oд нив.
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shevagol7

  Shevagol7

  Член од:
  18 јули 2012
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  77
  Imam lajk stranata na Clevlend na fb , i gledam Sexton ili kako se vika ima dobri brojki , ili samo toj se isteknuva vo ova bleda ekipa ?
   
 9. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.293
  Допаѓања:
  1.153
  Love беше пoвреден скoрo целa сезoнa,сегa пoчнa дa игрa.Сo oглед нa тoa кaкoв рoстер имaaт рукитo и нaшиoв oд Oхрид се светлa тoчкa вo тимoт.
   
 10. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.160
  Допаѓања:
  4.308
  Шо убаво вака кога ќе начекаш натпревар во нормално време.
  Бостон, стандардни.
  Атланта, ако Треј Јанг почне да шутира и да игра без топка како Стеф Кари, гледам светла иднина за оваа екипа.
  Винс Картер, халф-хјуман, халф-амејзинг. Кога ќе остарам сакам да бидам како Винс :)
   
 11. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.160
  Допаѓања:
  4.308
  Дали е грев ако се радуваш кога твојот тим губи?
  НЕ!
  ЛеФлоп, ЛеНеСумКлачАмаНемаНаКојДаЈаДадамТопката во ситуација 1на1 против Марио Хезоња во последниот напад од натпреварот попи банана како на маалски кош.
   
  BorriGol22, Saasko, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  395
  Допаѓања:
  567
   
  На VardarVoSrceto, Vatren, Stefan-kobe и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  :ROFLMAO:
  [​IMG]
   
  На Tutor, Nino Manchester, Tonchie и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.293
  Допаѓања:
  1.153
   
  На FilipMKD007, Krstev и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 15. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.357
  Допаѓања:
  7.741
  Бруклин против Сакраменто што успеа да сврти еј... Д Анџело Расел повампирен до плафон, кандидат за MIP сезонава, прераснува во страшно добар играч.
   

Сподели преку: