НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
БРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈ, се чудам кај ми е постот во премиер лига темата, викам да не ми го избришал некој, јас во НБА сум постирал. :pos:
Te boli cev ja nanesto u ls fudbal u ls rakomet ja lupnav ali ja bev pod uticaj od pobedata na Mancester. Dobro e dur ne go lupnes postot u ljubov i seks :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Блејк МИП, Детроит се смол маркет тим ама како игра човекот и колку ја има променето играта страшно нешто.
Како можи играч шо бил трет на МВП гласање пред некоја година да освои МИП? Вечно потценет Блејк, ми е мило шо конечно и најголемите бескичменаци се увидоа дека е страшен играч.. Разликата сезонава е шо е психички појак и шо дефинитивно некои играчи подобро се снаоѓаат во смол маркет..Блејк ти е поќе таков тип на смол маркет хард воркинг играч него на ЕлЕј шоутајм суперстар.. Види му ги само изјавите сезонава шо ги има.. Не за џабе и нов прекар му дадоа во Детроит- Blake Superior

Blake Griffin on the Pistons moving up the standings: “What have we done? We’ve had a good stretch but so have other teams - the 6th or 7th seed is absolutely nothing to be proud of.”
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Со добар плејмејкер не е далеку Детроит од плеј оф финале. Ке ги сложи добро коцките Кејси
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Со добар плејмејкер не е далеку Детроит од плеј оф финале. Ке ги сложи добро коцките Кејси
Пoбoгу знaеш ли штo збoрувaш,кaквo финaле?Детрoит ке бидaт плејoф тим нa Истoк сaмo пoрaди oдличнaтa фoрмa сезoнaвa нa Блејк и Друммoнд и ништo пoвеќе oд тoa.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Пoбoгу знaеш ли штo збoрувaш,кaквo финaле?Детрoит ке бидaт плејoф тим нa Истoк сaмo пoрaди oдличнaтa фoрмa сезoнaвa нa Блејк и Друммoнд и ништo пoвеќе oд тoa.
Мислам за следната година. Еден добар играч плус може да ги крене, а и Каваи ако си оди од Торонто конкуренцијата ке е послаба
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Nego kralot ubaci li vo play off mode? Za oni vo Staples sto vlaznea (so MVP, MVP,MVP) prasuvam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Мислам за следната година. Еден добар играч плус може да ги крене, а и Каваи ако си оди од Торонто конкуренцијата ке е послаба
Следната сезона ке има многу слободни играчи без договор и мислам дека драстично ке се промени НБА особено ако Дурант не остане во Вориорс но Детроит од тие 109Милиони салару кап дозволен лимит 78милиони треба да им поделат на Блејк,Друмонд и Реџи а со останатите треба платат уште минимум 9 играчи.Motor City не е толку атрактивен за големите зверки,плус Никси ке имаат еден куп кеш за следната сезона,Бруклин,Атланта и Мајами незнам таму каква е ситуацијата со договорот на Бош исто така.
Ке видиме кој кого ке потпише но дефинитивно ке биде екстра интересно во НБА следната сезона.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Забовање на годината, а уствари не е ни забивање. Исто вака имаше и Грифин пред неколку години над Перкинс или Гасол, воопшто не го ни допираат обрачот со рака.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Ova ako e zabivanje na godinata jas sum Vaska Ilieva. Kakvi sve zabivanja imase zemale ova go furaat kako najdobro :popce:
Точно е, ова не беше забивање, ова беше ракометарски гол, само низ обрач :zver:
Ова е еднаш во неколку сезони забивање :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom