НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Па како тоа најдобриот офанзивен играч во историјата немало да освои? :icon_lol: Значи најдобар офанзивен играч е ама може од 5 екипи во лигата да изгуби во ПО како од шала. :icon_lol:
Не велам дека е најдобриот офанзивно.Не знам зошто ја вртиш темава.Муабетов беше дека бил лигле и статистичар/фрлал 30 пати и го можеле сите тоа.Кур мој го можат.
И направивме споредба помеѓу лиглево со твојот Коби.Тоа што го хејташ за Харден,го играше твојот коби.Или тој 50 поени со по 14 шута даваше?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vo posledniov mesec vo paket so strasnite brojki, sam gi pobedi na GSW,Denver,Oklahoma,Spurs,Portland, Boston, Lakers,Mempfis x2, Juta, Wizards.
Sea komentirame za sea, a kako ke e vo playoff ke vidime vo April.

Screenshot_24.png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Нема што да се гледаме во ПО.Демек ние тврдиме дека Харден шампион ќе ги направи рокетс?
Бате,82 поени даде твојот БОГ.Сигурно не било од 14 шута тоа.

Брат да го споредиш Харден со Коби ти е иста глупост ко што тропна Стефан кој ги спомна Харден и Букер.

Разбираш?

Коби е можда топ 3 играч у историјата на кошарката со Леброн и МЏ.

Харден не е топ 3 у лига моментално
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Другар асистенциите што ги вадиш на маса према тројкашите што се фати шутни , срамота е да ги спомнуваш. Пак ќе ти повторам дека кошарката денес и онаа што се играла тогаш не е иста.Тончи спомни Ален АЈверсон , јас ќе го спомнам Роуз во Чикаго кога се повреди во плеј оф.За мене Вејд е поголем кошаркар од Кари и Харден, ама тоа е мое мислење.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Вејд е баскетџија, олд скул :) #респекат :)

Кари ја има доведено до перфекција играта без топка. Соиграчите му местат блокови и тој на крај погаѓа тројки. Ако недајбоже тргнат 2 да го бркаат се отвора место за асистенции. Ако види дека на некој друг му иде пак ја игра својата игра без топка ама овојпат тој е играчот што мести блокови за да биде соиграчот слободен за шут. Одличен за тимскиот дух.

Харден силува со степ-бек шут, соиграчите се уште 4 гледачи, единствена разлика е што ги плаќаат да бидат у салата наместо ко останатите 15-20 илјади што платиле карта. Лошо за тимскиот дух.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Брат да го споредиш Харден со Коби ти е иста глупост ко што тропна Стефан кој ги спомна Харден и Букер.

Разбираш?

Коби е можда топ 3 играч у историјата на кошарката со Леброн и МЏ.

Харден не е топ 3 у лига моментално
За инает пишав бе дека се исти.Ама неможе да ми зборува вака контрадикторно за СЛИЧНИ ситуации.
Го хејта дека премногу шутирал,а фан на Коби е.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Вејд е баскетџија, олд скул :) #респекат :)

Кари ја има доведено до перфекција играта без топка. Соиграчите му местат блокови и тој на крај погаѓа тројки. Ако недајбоже тргнат 2 да го бркаат се отвора место за асистенции. Ако види дека на некој друг му иде пак ја игра својата игра без топка ама овојпат тој е играчот што мести блокови за да биде соиграчот слободен за шут. Одличен за тимскиот дух.

Харден силува со степ-бек шут, соиграчите се уште 4 гледачи, единствена разлика е што ги плаќаат да бидат у салата наместо ко останатите 15-20 илјади што платиле карта. Лошо за тимскиот дух.

Плус да не праиме муабет на одбраната што се игра во НБА денес и пред 10 години.Ова денес е смешка жими се и ретко кој игра ОДБРАНА надвор од плеј оф.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.578
За инает пишав бе дека се исти.Ама неможе да ми зборува вака контрадикторно за СЛИЧНИ ситуации.
Го хејта дека премногу шутирал,а фан на Коби е.
Кога играл Коби вака ко Харден бе што збориш? Си го гледал ли ти Коби некогаш? Не ми зборувај за шутирањето, него за начинот. Харден игра сам против цел свет, фрла од 10 метри, на ништо не личи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Кога играл Коби вака ко Харден бе што збориш? Си го гледал ли ти Коби некогаш? Не ми зборувај за шутирањето, него за начинот. Харден игра сам против цел свет, фрла од 10 метри, на ништо не личи.
Колку што знам во првите твои постови хејташе поради тоа што ПРЕМНОГУ ФРЛАЛ. По 25-30 пати фрлал.Ако погодува со 40+% нема што да се хејта,ако сака и од центар со замижани очи нека фрла.
За тоа дека на 2мин до крај при заостаток од 4-5птс,фрла тројки нерезонски и се глупира си во право.Тоа го потенцирав и јас уште на почетокот.Се понаша како да е кеч&Шут ситуација со 3 секунди до крај.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Настрана Харден и хајпот околу него, најјаки ми се луѓето кои тврдат дека има екипа која може во плеј оф да ги победи Голден Стејт 4 пати. Ако има некој таков тука нека гледа реприза од утакмицата синоќа со Денвер.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Настрана Харден и хајпот околу него, најјаки ми се луѓето кои тврдат дека има екипа која може во плеј оф да ги победи Голден Стејт 4 пати. Ако има некој таков тука нека гледа реприза од утакмицата синоќа со Денвер.
Има екипи кои можат да ги победат ама треба да се поклопат многу коцки. Многу ме нервира кај америте кога сите екипи го копираат шампионот. ГСВ не можиш да ги победиш со игра на поен плус, не можиш во утакмица 120-120 да очекуваш триумф. Ти треба дефанзива, дисциплина, малку изгубени топки, долги напади. Денвер, Јута, Лејкерс, ОКЦ сите можат да му украдат повеќе од една утакмица во плејофот моментално. Освен биг 3 немаат никаква помош од останатите. Се зависи од Казанс како ќе се врати, вака без него се ранливи сезонава.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Има екипи кои можат да ги победат ама треба да се поклопат многу коцки. Многу ме нервира кај америте кога сите екипи го копираат шампионот. ГСВ не можиш да ги победиш со игра на поен плус, не можиш во утакмица 120-120 да очекуваш триумф. Ти треба дефанзива, дисциплина, малку изгубени топки, долги напади. Денвер, Јута, Лејкерс, ОКЦ сите можат да му украдат повеќе од една утакмица во плејофот моментално. Освен биг 3 немаат никаква помош од останатите. Се зависи од Казанс како ќе се врати, вака без него се ранливи сезонава.
OKC со моменталниов PG и здрав Андре Роберсон се супер дефанзивен тим.[DOUBLEPOST=1547643733][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Да ве чита Харден дека го споредувате со Коби, бан ќе јадете.
Коби и Леброн ги споредува секој нормален, играчи што траат по деценија и пол, како го ставате брадава у ист кош со нив бе?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Има екипи кои можат да ги победат ама треба да се поклопат многу коцки. Многу ме нервира кај америте кога сите екипи го копираат шампионот. ГСВ не можиш да ги победиш со игра на поен плус, не можиш во утакмица 120-120 да очекуваш триумф. Ти треба дефанзива, дисциплина, малку изгубени топки, долги напади. Денвер, Јута, Лејкерс, ОКЦ сите можат да му украдат повеќе од една утакмица во плејофот моментално. Освен биг 3 немаат никаква помош од останатите. Се зависи од Казанс како ќе се врати, вака без него се ранливи сезонава.
Нема теорија Јута да им биде проблем.Ќе ја шлапнат лабаво 4-0 или 4-1
Оклахома повеќе од 2 нема теорија да им земе.
Јас Денвер мислев дека може да ги помачи малце,ама после вчерашново издание ќе се размислам 2пати.
И Лејкерс нема шанси да им направи ништо.
И мислам дека си грешка за каква игра може да ги турни.Баш шутерска и брза игра ги турка,а не дефанзивна.Ете запази какви утакмици играат со таквите тимови,а какви со дефанзивните.
Со Хјустон и да победеа ќе беше тесно до самиот крај,со Сакраменто исто така играа тесна утакмица.Со Милвоки го лапнаа дома оти милвоки просек по 120 на утакмица дава.
Вчера ептен им одеше шутот,затоа толкава разлика и прелесно добијаа[DOUBLEPOST=1547645440][/DOUBLEPOST]
Да ве чита Харден дека го споредувате со Коби, бан ќе јадете.
Коби и Леброн ги споредува секој нормален, играчи што траат по деценија и пол, како го ставате брадава у ист кош со нив бе?
Тоа што и двајцата фрлале по 100пати споредуваме бе.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Голден Стејт вчера 51 поен во прва четвртина, луда работа :вонзем:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom