НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Се изнајадовте гомна?! ДОНЧИЌ ВЕ РЕШИ!!!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Знам дека Атланта се најумрени ама Феникс го имаат тренер Кокошков(селекторот на Словенија), Кингс ги имаат Дивац и Пеџа и никој не загриза да го драфтуваат Лука. Веднаш да му се земи лиценцата на америчките срање ГМ на Санс и Хокс а Дивац да се тепа дури сам не му текни да се врати во житораџа
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Знам дека Атланта се најумрени ама Феникс го имаат тренер Кокошков(селекторот на Словенија), Кингс ги имаат Дивац и Пеџа и никој не загриза да го драфтуваат Лука. Веднаш да му се земи лиценцата на америчките срање ГМ на Санс и Хокс а Дивац да се тепа дури сам не му текни да се врати во житораџа
Кокошков колку у да ургирал да го драфтуваат Лука американциве нема шанса прв пик да одберат играч од европа тоа е доволно јасно

Еве Дивац шо изјави посе драфтот и зашо го одбрале Багли 3ти (better fit better player for us :pos::pos:) че си умра млад


Иначе за Атланта се вртеа муабети уше пред драфтот дека Лука наводно несакал да игра за Атланта и дека ко го драфтуваат таму и не го трејдаат у друг тим нема да иде во НБА ке си останел у еуропа.. ама шипикулации се ова :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom