НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. No9

  No9

  Член од:
  18 ноември 2013
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  667
  Пол Џорџ 25 поени во 4/4 и тројка на 3 секунди :bravobe::bravobe::bravobe::cuc::cuc::cuc:
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.576
  Допаѓања:
  6.886
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.036
  Допаѓања:
  60.130
  Поентата е? Во секоја сала во НБА викаат МВП, на Кемба, на Вол, на Треј Јанг, на сите буквално...

  ПЏ ноќеска со Мамба партија, 25 поени у 4/4, 47 цел меч. Само за споменување, ПЏ 25 поени у 4/4, а Бруклин 19. :icon_lol:
   
  Последно уредено: 6 декември 2018
  На MacedoniaTimeless и MackO им се допаѓа ова.
 4. MackO

  MackO Away with you .. !

  Член од:
  21 февруари 2007
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  149
  На ЏР у Оракле му викаа МВП МВП .. :pos:

   
  stiv_milanezot, MacedoniaTimeless, Saasko и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.289
  Допаѓања:
  901
  Feniks definitivno i apsolutno treba da gi isklucat od NBA...
   
 6. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.215
  Допаѓања:
  4.380
  Е да бе Филаделфија откако замина Ајверсон беа на дно па дури оваа сезона се у трка за висок пласман. Никој не спомна исклучување од лига.

  Можда треба другарка ми да стане трењер на чирлидерките па ќе им тргне и на играчите :)
   
 7. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.060
  Допаѓања:
  19.038
  Таман мислев дека ќе му успее на @Tonchie да напише пост во темава, а да не ја спомне другарка му чирлидерка :icon_lol:
   
  На FilipMKD007, vlatkobond, Инкогнито Original и уште 26 други им се допаѓа ова.
 8. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.393
  Допаѓања:
  1.233
  Нештo се шушкa зa Мелo вo Лејкерс.
   
 9. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.944
  Допаѓања:
  13.112

  Не се заинтересирани, последно тоа прочитав.

  Иначе Ембид не игра вечер, Браун ќе го одмара, лупајте ги Пистонс 2.30 квотата е
   
  На Дим4е му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MackO

  MackO Away with you .. !

  Член од:
  21 февруари 2007
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  149
  Фак ... а таманка се спремав вечер да ги гледам како се ругаат со Драмонд :pos:

  Иначе и ја прочитав негде дека Брон сака да го донесе Мело у Лејкерс, арно ама Меџик и Роб некако не се заинтересирани за Мело
   
 11. stiv_milanezot

  stiv_milanezot

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  663
  Допаѓања:
  519
  Да го земат Голден Стејт во тимот, и да му дадат доживотен договор :D
   
 12. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.395
  Допаѓања:
  4.955
  Овој Сем Декер 20 тима смени, видете жена му што твитнала :pos:

   
 13. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.886
  Допаѓања:
  5.241
  ok, searching Olivia Harlan Dekker na instagram...
   
  На Марли, Tonchie, Васил МКД и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Koce05

  Koce05

  Член од:
  4 март 2018
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  1.164
 15. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.219
  Допаѓања:
  1.437
  Dearon Fox od Sacramento poleka stanuva najdobar pik na minatogodishniot draft.
   
  На zee German, Хефест и Koce05 им се допаѓа ова.

Сподели преку: