НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Чикаго Булс на чело со познатите GarPax е најлошо воден клуб у било која лига у било кој професионален спорт.

Од таков тим за респект во девеесетите, после Џордан еве веќе скоро 20 години се јадат со Шарлот кој е понебитен тим у лига, едино година-две коа им се погоди со Роуз ама и тогаш не направија ништо.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Далеку од тоа дека Хојберг беше проблем за дисфункционалноста на Булс као франшиза и дека проблемот е само кај него, он не му даде на Џабари Паркер 20 милиона, ама сигурно мора и он да сноси кривица за резултатите на теренот.

Заслужен одказ според мене
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Markelle Fultz has been diagnosed with Neurogenic Thoracic Outlet Syndrome, which affects the nerves between the shoulder and neck and is treatable, per Adrian Wojnarowski.

другарчево неможе да се олабаи од тоа рамо.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Прoблемoт е штo White,DeRozan,Forbes,Mills,Belinelli ниту еден oд бекoвите незнaе oдбрaнa дa игрa.Пoп aкo види декa не иде ги вaди сите oд стaртнaтa петoркa.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Изгледа се спрема 3 way deal помеѓу ЛАЛ, Пеликанс и Орландо. Дејвис, Пејтон и не знам уште кој у Лејкерс, Вучко и Инграм у Пеликанс ваљда, а Орландо не знам што добива, Лонзо Бол и уште некој таму. Леле ако се оствари ова :vozbud:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Изгледа се спрема 3 way deal помеѓу ЛАЛ, Пеликанс и Орландо. Дејвис, Пејтон и не знам уште кој у Лејкерс, Вучко и Инграм у Пеликанс ваљда, а Орландо не знам што добива, Лонзо Бол и уште некој таму. Леле ако се оствари ова :vozbud:
И КЦП ќе го увалат, и се отвара простор за уште еден All-Star у лето (мислам некои 35М им остануваат). Ќе биде весело да видиме како ќе кубат пердуви кралот и Дејвис ако дојде.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
И КЦП ќе го увалат, и се отвара простор за уште еден All-Star у лето (мислам некои 35М им остануваат). Ќе биде весело да видиме како ќе кубат пердуви кралот и Дејвис ако дојде.
Мене ми беше да останат вака барем сезонава и да влезе Брон у конференциско финале, чисто да покаже дека тоа шлајмовите од екипи ко Денвер, Хјустон и компанија едноставно НЕ ПОСТОЈАТ. Ако дое АД чао. :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Незнaм кaкви се прaвилaтa КЦП имa еднoгoдишен дoгoвoр незнaм дaли мoже дa гo трејдaaт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom