НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Абе луѓе што се дешава со Батум? Гледам вчера во Шарлот 18 минути играл поен не убодел, а стартер им е плус. Ептен камен станал или лоша партија само?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Абе луѓе што се дешава со Батум? Гледам вчера во Шарлот 18 минути играл поен не убодел, а стартер им е плус. Ептен камен станал или лоша партија само?

24 милиони зема годинава, каков господин. :gjavol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Абе луѓе што се дешава со Батум? Гледам вчера во Шарлот 18 минути играл поен не убодел, а стартер им е плус. Ептен камен станал или лоша партија само?
Се деси Jordan GM нa Шaрлoт.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Open Court

36 mins ·
Luka Doncic has now scored 292 points through his first 15 career games, passing Kevin Durant (290) for the most by a teenager through his first 15 games in NBA history

Doncic's first 15 games: 19.5 pts/6.6 rebs/4.2 asts on 47/38/77 shooting.

Durant's first 15 games: 19.3 pts/4.2 rebs/ 2.0 asts on 40/29/81 shooting.[DOUBLEPOST=1542591370][/DOUBLEPOST]Леброн 51 против Мајами, Лилард 40 против Визардс.
 
Последно уредено:

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Лебронка 51 поен против Мајами а следна утакмица иде дома у Кливленд папапа ... ја викам дека ќе им збрца 50 исто или 40ка онака лабаво за да им докаже зашо устари си отиде од тој проклет тим шо моментално е 2-12 и ја има 95% истата екипа од лани шо ги однесе у финале :pos:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Него со ГСВ што праиме??? Заклучивме кој е побитен за тимот, Дурант или Кари? На тим не личат откако се повреди, едвај 100 поена пребацуваат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Него со ГСВ што праиме??? Заклучивме кој е побитен за тимот, Дурант или Кари? На тим не личат откако се повреди, едвај 100 поена пребацуваат.
Мислaм декa Дрејмoнд фaли пoвеќе oткoлку Кaри.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Многу луѓе ја потценуваат играта на Стеф Кари, а тоа не се тројките, туку играта без топка.
Истото го правеше и Реџи Милер со Индијана, само што Стеф има подобри соиграчи и го нема Мајкл Џордан у Чикаго.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Стеф е машина и невероватно е она што го прави и колку има напреднато во секој аспект од играта изминатите години. Така да смешна ќе е споредбата дали фали тој или било кој друг. Според мене тој е првата виолина во тимот, па сите останати покрај него.

Во однос на Дрејмонд или Дјурант... Емотивно, дрејмонд. Логично, дјурант.
Не е само игра во одбрана и асистенции, пошто во напад треба некој да ја збрца а таму грин е апсолутно ограничен т.е. не е таа игра за него. Брза игра, асистенции, поени од надвор. Тој ја брка валканата работа во тимот, исто последните 2 сезони нема толку поени колку што ги имаше порано - причина повеќе за да размислиш кој би го сакал во иднина во тимот ако овие двајца ја спукаат работата до крај.
Дјурант веќе прерасна во играчиште и може да одговори и во одбрана и во напад (леброн кога може да го затвори/ограничи што остана за други играчи), така да 99% од случаите секој нормален би го одбрал него пред ропакот Грин.

АКО се врати Буги здрав, дјурант на четворка, дрејмонд вишок.
Доколку Буги мисли да си замини од екипата тогаш седнување на дјурант со дрејмонд во 4 очи и да си се разберат како мажи. Тоа е единственото нешто што треба да го направи управата на ГСВ.

Вака, како што одат работите, завзедоа страна (таа на дјурант), а тој е во голема мера исто така крив за инцидентот кој се деси бидејќи не може да му се пуштиш на тешка сељачана како дрејмонд на тој начин. Прво, ќе ти возврати десеткратно, а второ во право ќе е оти се убивал за тимот уште од почеток, башка не направи грешка во 7 натпревар од плејоф туку во сосема небитна уткамица од регуларна сезона. Сето ова си има друга позадина ;)

Управата мора да ја реши работата што поскоро бидејќи ќе им влијае на сезоната, на хемијата во тимот да не ни зборам. Од друга страна и тие двајца наместо да си го гледаат егото исто така треба да си разговараат како професионалци. Крај краева во интерес им е да лапант уште еден прстен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom