НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Добар трејд и за двата тимој според мене.. На Сиксерси сеуште му треба 1-2 шутери за да му конкурират на Репторс и Селтикс
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Нема среќа Џими, пак отиде у екипа со пилиштари и кловнови.

А Фили преплатија за играч кој според мене нема теорија да продужи тамо
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Сеа сите од запад кон исток ќе се истребат Леброн пак сам ќе остане само на запад сега. :pos:
Ne si seriozen taka? Lebron ako dogura do konferencisko finale na zapad treba stvarno kako uspeh da mu se racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Ne si seriozen taka? Lebron ako dogura do konferencisko finale na zapad treba stvarno kako uspeh da mu se racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тешко сезонава, наредната можеби

Па добар играч беше Миличич бе, само ретардиран е во главата и затоа му се деси тоа што му се деси.
Добар играч да до негдека ама втор пик на драфт НЕ нененене НЕ не едно големо НЕ :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074

Да почекаме некој месец :icon_mrgr:

Тешко сезонава, наредната можеби
Добар играч да до негдека ама втор пик на драфт НЕ нененене НЕ не едно големо НЕ :D
Mиличиќ беше одбран чисто ради позицијата, и потенцијалот. Миличиќ требаше да се спрема сезона две и да го замени Биг Бен



:pos::pos::pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ne si seriozen taka? Lebron ako dogura do konferencisko finale na zapad treba stvarno kako uspeh da mu se racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Брат де бе, не приметуваш дека се заебавам во постот? Прво и основно на запад се ГСВ, која црна доминација на Леброн е тука ај објасни ми? :D Онака искоментирав пошо Ленард и Батлер отидоа на исток.[DOUBLEPOST=1541887146][/DOUBLEPOST]
Нема среќа Џими, пак отиде у екипа со пилиштари и кловнови.

А Фили преплатија за играч кој според мене нема теорија да продужи тамо
?
Отиде во екипа каде игра најдобриот и најдоминантниот центар во лигата, МВП кандидат годинава.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Брат де бе, не приметуваш дека се заебавам во постот? Прво и основно на запад се ГСВ, која црна доминација на Леброн е тука ај објасни ми? :D Онака искоментирав пошо Ленард и Батлер отидоа на исток.[DOUBLEPOST=1541887146][/DOUBLEPOST]
?
Отиде во екипа каде игра најдобриот и најдоминантниот центар во лигата, МВП кандидат годинава.

И најголемиот кловн у лига, да не се праеме мутави сеа. Башка и Бен Симонс со инстраграмот :icon_lol:

Џими не продужуе уговор со овие, барем мое мислење е тоа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
И најголемиот кловн у лига, да не се праеме мутави сеа. Башка и Бен Симонс со инстраграмот :icon_lol:

Џими не продужуе уговор со овие, барем мое мислење е тоа.
Зашо кловн бе, што има везе тоа? Добро Симонс ќе си биде добар играч само ете дупка му е тој шутот смрдлив али има многу други одлични предности и страшен физикус пред се. Имаат шутери во имињата на Редик и тој умрениот муслиман поима немам како се презива, имаат сега и втор суперстар после Ембид, или трет после Ембид и Симонс, имаат добри играчи од клупа, Чендлер ако е здрав ќе им заврши работа, едино Фулц им е баш у курац играч али тоа е...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
И најголемиот кловн у лига, да не се праеме мутави сеа. Башка и Бен Симонс со инстраграмот :icon_lol:

Џими не продужуе уговор со овие, барем мое мислење е тоа.

Дека го буши Драмонд кога стигна е кловн? хахахахахахахаха
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Холидеј го искина Букер, не му даде да мрдне цела утакмица. Доста потценет играч по мене е Холидеј, многу вреден е за екипата а тоа не се истакнува преку големи бројки и преку некои wow партии.

Чикаго и Кливленд се АБА лига материјал, погледнав 1/4 и срам ме фати, екипи без никаков концепт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom