НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Kako gi ima spremeno Budenholzer Milvoki sezonava bravo stvarno. Ne e mala rabota da gi tepash GSW u gosti i pokraj toa shto Draymond ne igrashe.
Каква разлика има од смешните Бакс лани со Кид и сезонава со Баденхолзер.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Оклахома 6 по ред.
Доста подобро изгледаат од лани, Шрудер им беше попаметна аквизиција од Мело (со него премногу беа тројца трошачи на топки).
Со враќањето на Вестбрук и Роберсон, очекувам топ 4 за нив на Запад. Добар тим склопија.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Ембид

1ва сезона: 20/8/2 - .466% fg
2ра сезона: 23/11/3 - .483% fg
3та сезона: 29/13/3.5 - .494% fg

+ DPOY кандидат


Каков монструозен играч станува.. Штета шо Симонс и Шарич неможат да напреднат а Фулц е теле а и Сиксерси како организација шо го стартуват пред Редик.. Исто и шо се откажаа од Илјасова и Белинели.. Тешко дека ќе имат доволно победи за МВП да освои
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.158
Поени од реакции
107.589
Ја не знам како може Фулц да биде прв пик али добро... Имаат ли очи агентите, менаџерите, тимовите??
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ја не знам како може Фулц да биде прв пик али добро... Имаат ли очи агентите, менаџерите, тимовите??
Mislam deka problemite so shutot mu pochnaa od koga go povredi ramoto, znachi otkako beshe vekje izbran.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Ја не знам како може Фулц да биде прв пик али добро... Имаат ли очи агентите, менаџерите, тимовите??
Аммм очигледно немаат ај да се вратиме малце назад у 2003, ви звучи позато името Дарко Миличич :icon_lol: човекот што беше драфтуван пред Мело,Бош и Вејд и уше едно така 57 играчи кој што беа 100 пати подобри од него.Исто така 10 години подоцна во 2013 година Кливленд кога доби прв пик на драфт и од калибар на играчи како Јанис,ЦЈ Меколум,Кели Оленик;Стивен Адамс,Денис Шродер итн итн Кливленд го пика Антони Бенет кој шо смени 3 тима за 3 сезони и еве го денес грее клупа мислам во Г лигата :pos:

 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.158
Поени од реакции
107.589
Аммм очигледно немаат ај да се вратиме малце назад у 2003, ви звучи позато името Дарко Миличич :icon_lol: човекот што беше драфтуван пред Мело,Бош и Вејд и уше едно така 57 играчи кој што беа 100 пати подобри од него.Исто така 10 години подоцна во 2013 година Кливленд кога доби прв пик на драфт и од калибар на играчи како Јанис,ЦЈ Меколум,Кели Оленик;Стивен Адамс,Денис Шродер итн итн Кливленд го пика Антони Бенет кој шо смени 3 тима за 3 сезони и еве го денес грее клупа мислам во Г лигата :pos:

Па добар играч беше Миличич бе, само ретардиран е во главата и затоа му се деси тоа што му се деси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom