НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 6 декември 2018.
 1. Utah Jazz

  30,6%
 2. LA Clippers

  28,6%
 3. Memphis Grizzlies

  36,7%
 4. Denver Nuggets

  59,2%
 5. Minnesota Timberwolves

  18,4%
 6. Portland Trailblazers

  44,9%
 7. New Orleans Pelicans

  36,7%
 8. Dallas Mavericks

  40,8%
 9. Cleveland Cavaliers

  8,2%
 10. Toronto Raptors

  81,6%
 11. Washington Wizards

  28,6%
 12. Milwaukee Bucks

  77,6%
 13. Miami Heat

  20,4%
 14. Indiana Pacers

  36,7%
 15. Detroit Pistons

  51,0%
 16. Charlotte Hornets

  34,7%
 17. Oklahoma Thunders

  57,1%
 18. Orlando Magic

  12,2%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.947
  Допаѓања:
  51.735
  И јас исто, но зборот ми беше и на секоја објективна листа Јокара е топ5 во моментов, all star материјал.
   
  На vlatkobond, Васил МКД, Krstev и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.911
  Допаѓања:
  8.675
  Jokic e premnogu pasiven za da bidi prva opcija vo napad na sampionska ekipa taka da ili murray ke treba da stani toj igrac ili nagetsi ne stigat poke od 2ra runda
  Sepak daleku od to deka ne gi zasluzuva parite momentalno samo embiid i davis se pojjaki centri
   
  На Stefan-kobe и MackO им се допаѓа ова.
 3. MackO

  MackO Away with you .. !

  Член од:
  21 февруари 2007
  Мислења:
  219
  Допаѓања:
  132
  Се виде вчера на терен кој е кој нигде го немаше Јокич, ја не го ругам како играч он да игра добра кошарка на таа позиција да можеби е во топ 3 или топ 5 центри во моментов во НБА, ама немој да ме јебеш бреее значи не е алл стар играч не е суперстар не е прв човек во екипа кај што ќе решава утакмица кога е нај потребно, 140 милиони зима и Брон кој што е прв играч all star/superstar а ако ги споредуваме Брон и Јокич да зеам да се упукам у нога со сачмарица. Против New Oreleans Јокич бегаше од топка коа се решаваше утакмицата и со здрав разум би му дале вие 140м плата за 4 години да ви биде прв играч во екипа кој што игра топло ладно и да ви води тим ... Јас лично не и тоа ми беше целиот муабет :D

  хаххах добар си ме насмеа :pos: :kuracc:
   
  На Vatren му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  Ембид моментално е без конкуренција. Лигава мислам дека одамна нема видено центар како него, па може слободно да кажам од Шек навака со тоа што Ембид има и шут за разлика од Шек кој беше стрикно снагатор. Овој има футворк каков што немаат пола бекови во лигата, исто и шутот, а чим си над 210 висок, со овие карактеристики што ги набројав едноставно невозможно е да не си бар 20/10 играч.

  Во право е Прокрастинаторот, Јокиќ е препаметен играч и све тоа стои, ама не е за прва виолина на тимот. Еве замислете хипотетичка ситуација Јокиќ лидер против Леброн или Дурант во плеј оф, смешки баш, има за доручек да биде изеден. Али со оглед на тоа какви кретени имаат максимални договори и земаат огромни пари ова за Јокиќ не е воопшто ни чудно ни случајно, него апсолутно заслужено.
   
  На VardarVoSrceto, Македонија 1932, MackO и уште 10 други им се допаѓа ова.
 5. Vardarecc

  Vardarecc

  Член од:
  17 август 2014
  Мислења:
  1.509
  Допаѓања:
  939
  Konecno timska igra vo Dallas i eve rezultira so 70-49 posle prvite dve cetvrtini igra, Luka so 3ka pred buzer. ;)
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.861
  Допаѓања:
  12.965
  [​IMG]
   
  На TripleG, Васил МКД, Stefan-kobe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.911
  Допаѓања:
  8.675
  Глеам хајлајтси од Дјук-Кентаки вчера..Ваква доминација во колеџ кошарка неам видено  Ова ти е на НБА 2К ко ќе наредиш сите слајдој на 99

  За овај сите освен Вориорси треба да танкат :icon_lol:
   
  Хефест, MackO, vlatkobond и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  687
  Допаѓања:
  755
  Aj zion okej, ama i RJ barret e igraciste nevideno, 1-2 pick se dvajcata toa e LOCK
   
  На Хефест и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 9. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.861
  Допаѓања:
  12.965
  За овој треба да танкаат сите

  [​IMG]

  Се вика Бол, се презива Бол :icon_lol:
  Има 222 цм и е идниот доминантер центар у НБА
  И најверојатно он ќе биде прв пик на драфтот, пошто најверојатно прв ќе бира Кливленд :pos:
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  2.794
  Син на Мануте Бол, кој со 231 цм е највисокиот играч во историјата на НБА.
   
 11. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.352
  Допаѓања:
  4.831
  [​IMG]  На почеток на сезона го прашаа дали работел на шутот и одговори нешто во стил дека тоа не е неговото главно оружје, гледал во други работи да се подобри. :facepalm:
   
  На mr wednesday, vlatkobond, MacedoniaTimeless и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  Вајтсајд 8 блокади во прво полувреме. :D
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.706
  Допаѓања:
  3.735
  In meentime..
  Does whatever a spida can
   
  На парва, vlatkobond, MackO и уште 5 други им се допаѓа ова.
 14. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  1.212
  Oвoј aкo не симне 15-20 килa,немa дa гo издржaт кoленaтa мнoгу гoдини вo НБА.
   
 15. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.379
  Kako gi ima spremeno Budenholzer Milvoki sezonava bravo stvarno. Ne e mala rabota da gi tepash GSW u gosti i pokraj toa shto Draymond ne igrashe.
   
  На Васил МКД, vlatkobond, ElNinho и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: