НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.659
  Допаѓања:
  8.278
  Па двата Брд и Леброн се pass-first играчи.. Логично е деќа подобра комбинација би бил со Коби/Џордан тип на играч
   
 2. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  70
  Секој од големите играчи си коментира од различна перспектива,еве и Џордан кажа јавно дека Ленард (пред да се повреди) е најдобар играч во лигата и го поверва некој?..т.е. го зеде некој за сериозно?..не дека Ленард е лош ама Џејмсот е друго ниво
   
  На Boce1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  987


  LOL!
   
 4. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.659
  Допаѓања:
  8.278
  1к за детето, 257к за мајката :icon_lol:
  Клецни си нба играч без кондом и уживај си до крајо на живото :cuc:
   
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.659
  Допаѓања:
  8.278
  Некој од темава го хакнал Трамп

   
 6. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  987
  На Клипче, MacedoniaTimeless и Sasa Ilic им се допаѓа ова.
 7. Shepard Fairey

  Shepard Fairey

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.156
  Допаѓања:
  5.215
  Јас не знам зошто воопшто им се придава внимание на вакви коментари, најчесто зрачат со претерана суета или желба да се биде барем за момент во центарот на вниманието... Има еден куп веб-сајтови, блогови, форуми од кои може да се приберат квалитетни информации и да се изгради конструктивен став, Basketball-Reference, Back Picks, SB Nation, RealGM итн. Краток коментар од типот играчот x е подобар од y без да го елаборира и стави во контекст, не вреди ништо.
   
  На TripleG, Sasa Ilic и Boce1234 им се допаѓа ова.
 8. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  987
 9. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.586
  Допаѓања:
  6.600
 10. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.166
  Допаѓања:
  4.561
   
  На zee German, Дим4е, MacedoniaTimeless и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.264
  Допаѓања:
  11.791
  [​IMG]

  :pos::pos:
   
  На Sasa Ilic, Syn и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 12. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.883
  Допаѓања:
  2.020
  The Beast!

  D0E06AB8-A06C-4D3D-AD33-2C52803D9874.jpeg
   
  На Fl. Perez, Stefan-kobe и Sasa Ilic им се допаѓа ова.
 13. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.985
  Допаѓања:
  53.887
 14. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.425
  Допаѓања:
  6.627
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.883
  Допаѓања:
  2.020
  Ќе спушти некое кило до почеток. Намерно слабееше минативе сезони, нема шанси со оваа маса да игра годинава.
   
  На Дим4е му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: