НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Среќа па ГС не се магнет и братучедот потпиша таму од што немаше друга опција, или пак нема да бидат Хјустон кои годинава ако ги избегнат повредите очекувам џека токму они ќе им го земат скалпот на Вориорс.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Те сфаќам, ама мислам дека ГСВ е единствениот магнет покрај Леброн во моментов. Ај еве што мислиш да прашаме 100 играчи да бираат помеѓу ЛА и Хјустон, кој ќе биде епилогот? :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Те сфаќам, ама мислам дека ГСВ е единствениот магнет покрај Леброн во моментов. Ај еве што мислиш да прашаме 100 играчи да бираат помеѓу ЛА и Хјустон, кој ќе биде епилогот? :)
Па ако ме прашуваш мене и јас сум играч што е фактор во лигата и при тоа би размислувал да освојам титула и да ги мкнам ГСВ од таму каде што се би потпишал за Хјустон. Доколку сум испукана пушка која залезот на кариерата сака да ја помине во цел тој суперстар живот, е тогаш би потпишал со Леброн.
Види и јас сакам да се вратат некои крвави времиња каде што САС ,ЛАЛ, Селтикс, Маверикс, Пистонс се фактор ама тоа нема да се деси во блиска иднина.
Доаѓањето на Леброн во Лејкерс му носи може многу привилегии, ама му носи и уште поголеми предизвици. Првата неуспешна сезона сите разгалени Коби фанови ќе го чекаат со сатар по светов и ќе биде тежок ќотек. Иако тука на форумов може да се најдат многу мои мислења агеинст Леброн во Мајами (јер Вејд ми е повеќе при срце) али па кога ќе видам сега ретроспективно, тоа беше единствениот пат кога он размислуваше на прстен. Сега моментално размислува на себе и само на себе. Секоја година е се постар и доаѓањево на запад ќе го убие затоа што Волтон ќе нема план б и не е Поповиќ па да знае како да го скрие од медиуми и слично. Доколку сакаше он да се проба на запад и притоа да освои прстен едина логична опција ми беше Хјустон, а овералл потпишување во Филаделфија ќе беше потег рамен на Шек во ЛАЛ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Па ако ме прашуваш мене и јас сум играч што е фактор во лигата и при тоа би размислувал да освојам титула и да ги мкнам ГСВ од таму каде што се би потпишал за Хјустон. Доколку сум испукана пушка која залезот на кариерата сака да ја помине во цел тој суперстар живот, е тогаш би потпишал со Леброн.
Види и јас сакам да се вратат некои крвави времиња каде што САС ,ЛАЛ, Селтикс, Маверикс, Пистонс се фактор ама тоа нема да се деси во блиска иднина.
Доаѓањето на Леброн во Лејкерс му носи може многу привилегии, ама му носи и уште поголеми предизвици. Првата неуспешна сезона сите разгалени Коби фанови ќе го чекаат со сатар по светов и ќе биде тежок ќотек. Иако тука на форумов може да се најдат многу мои мислења агеинст Леброн во Мајами (јер Вејд ми е повеќе при срце) али па кога ќе видам сега ретроспективно, тоа беше единствениот пат кога он размислуваше на прстен. Сега моментално размислува на себе и само на себе. Секоја година е се постар и доаѓањево на запад ќе го убие затоа што Волтон ќе нема план б и не е Поповиќ па да знае како да го скрие од медиуми и слично. Доколку сакаше он да се проба на запад и притоа да освои прстен едина логична опција ми беше Хјустон, а овералл потпишување во Филаделфија ќе беше потег рамен на Шек во ЛАЛ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Хах?
Сите 5 ќе бидат во плејоф сезонава.. 3 од овие имат одлична иднина
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Мислам дека Хјустон оваа година ке е послаб без Ариза, иако го доведоа Ентони[DOUBLEPOST=1532456023][/DOUBLEPOST]Koлку треба да си гној, мрсул, мочка и што ли уште не за да пишеш вакви коментари? Замисли тебе тоа не дај Боже да ти се случува или па на некој твој близок. Исто беше и со поплавите у Србија пред 4 години. Abe koj gi ebe shtekeri ni ispokradoa 1991 i crkvata neni ja priznavaat. Жал ми е со какво дно од народ го делам воздухот...

[DOUBLEPOST=1532456147][/DOUBLEPOST]Леле во погрешна тема сум го ставил мислењето :oops:

Иначе Кевин Лав потпишал четиригодишен договор со Кливленд, вреден 30 милиони по сезона
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Odbranata valjda ne ti nosi poveke pari vo Nba, mi se povraka :) Na zdravje neka mu se 30 mil po sezona, ne zasluzuva ni upola
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Реално мислев ке искине кога дојде со Брон во Кливленд, ама повредите го уназадија, а и во финалињата се губеше како невиност на екскурзија...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Нa Зaпaд лaни беше бoрбa дo пoследнa утaкмицa зa влез вo плејoф a нaреднaвa ке биде уште пoкрвaвo.Нa истoк тaпa џoнсoн,oсвен тие три тимa другoтo се ке биде небитнo.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
ГСВ,Хјустoн,Сaн Антoниo,Oклaхoмa и Денвер без некoј редoслед мислaм декa ке ги oбезбедaт првите пет местa нa Зaпaд.
Пoртлaнд,Јутa,Минесoтa,Њу Oрлеaнс,Лoс Ангелес Лејлерс мислaм декa ке се бoрaт зa oстaнaтите три местa кoи ке вoдaт вo плејoф.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Абе никогаш не се знае, ама без Каваи чим играа, зошто не би со Дерозан плус. Лани очајно им фалеше офанзива, втор играч по поени беше Руди Геј со 11-12 по утакмица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom