НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444

Готова е работата изгледа. Омилениот играч за еден од најбезвезните за мене, ама за една година за играч што секако не сака да игра е океј. Плус можно е и OG да го дадат, така уште подобар станува трејдот.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Ништо значи Лејкерс сезонава ќе ја терат со младите.. Па мислам сепак и не е лоша работа.. Првата година од 4-годишен договор да ја терат вака без некакви очекувања па да видат кој од младите играчи да ги трејдат наредна за суперѕвезда а кој да ги остат.. И онака ќе можат уште еден макс договор наредна сезона на Каваи, Клеј, Батлер итн
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Кoпукoв Кaвaи сaкaше вo Кaлифoрнијa a сегa ке игрa вo Кaнaдa.LOL!!!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Секоја чест за САС, и понатаму не знам која беше логиката лани на Кливленд да го даде Ирвинг на конкурентот, па уште и за играч кој беше тешко повреден...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
И покрај тоа што следна сезона ќе бега у Калифорнија, пак добитни се Торонто од трејдов.
Кавај у најдобра форма (ако ја врати) е две класи подобар играч од ДеРозан.
Јакоб ПОЕЛТЛ:.(како и да се чита) ни лани немаше никаков импакт во Торонто, 19 минути со 7 поени просек. Грин без проблем ќе ги повтори овие бројки.
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Od kaj vi e ova deka sigurno Leonard ke ide u LAL? Ko sto godinava otidoa i PG i Cousins tamu? Dobar trejd za Toronto patem :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Oвa ке биде циркус,едниoв несaкa дa си oди a другиoв несaкa дa дoјде вo Тoрoнтo.[DOUBLEPOST=1531941317][/DOUBLEPOST]The Spurs could have signed him to a five-year designated veteran extension worth $221.3 million. That deal is gone now. The Raptors, his incumbent squad, can offer him a five-year, $189.7 million pact. The most another team (aka the Lakers) can give him is four years and $140.6 million.
Незнaм кaкви прoблеми имa вo глaвaтa нo oвoј Кaвaи ти е мнoгу глуп чoвек.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Пол Џорџ лани рече дека би сакал да биде трејдан во ЛАЛ, не го трејдаа во ЛА и реши да остане каде што го трејдаа. Овој Каваи мислам помрднат е и ништо чудно стварно да потпише за Лејкерс идната сезона или да форсира трејд уште на мидсезона ако не оди сјајно во Торонто. Мислам вујко му е негов агент и тој ги праи будалаштиниве. За Казнс имаше муабет дека Лејкерс одбиле да го потпишат, зашто треба пола сезона повреден да ја помине, а не сакале да имаат таков играч во тимот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom