НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  8.846
  Допаѓања:
  8.880
  На MacedoniaTimeless, Rigil, Sasa Ilic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.013
  Допаѓања:
  971
  Тoну П. си oтиде бидејќи сaкa дa имa пoгoлемa минутaжa плус пoследен oбид нa Спирси дa ги зaкoпaaт секирите сo Кaвaи.
  Cory Joseph,Boban Marjanovic,Jonathon Simmons oдсекoгaш прoсечни игрaчи штo биле нa минимaлец вo Спурси ги пуштaле дa зaрaбoтaт нештo,дa пoтпишaт сoлидни дoгoвoри.Истoтo е и сo Kyle Anderson иaкo лaни игрaше вo рoтaцијa.
   
 3. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.583
  Допаѓања:
  8.214
  На MacedoniaTimeless и Leo Bonnie им се допаѓа ова.
 4. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  1.471
  Иронично е што Фили можеше да ги има двајцата, добар тандем ќе беа.
   
  На Sasa Ilic и Krstev им се допаѓа ова.
 5. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.013
  Допаѓања:
  971
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.156
  Допаѓања:
  4.532
  На Хефест, MacedoniaTimeless и Krstev им се допаѓа ова.
 7. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  372
  Ајзеа Томас 1 година ветерански договор у Нагетс. o_O
  Вејн Елингтон 1 година 6.2м у Мајами.

  3 веј трејд
  Кенет Фарид,Дарел Артур - Бруклин + 2019 прва рунда пик (протектед)
  Џереми Лин - Атланта + 2023 втора рунда пик,2025 втора рунда пик
  Ајзеа Вајтхед - Нагетс
   
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.405
  Допаѓања:
  9.212
  Jabari Parker vo bulls. 2 godisen dogovor vreden 40m dolari.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.156
  Допаѓања:
  4.532
  Супер основа имаат, Џабари Паркер и Лавин. :icon_lol:
   
  На Stefan-kobe, Sasa Ilic, Leo Bonnie и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Умри у самочи

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.581
  Допаѓања:
  3.535
  Океј договор за Чикако, хај риск - кај риворд. И така не се контендери наредните 2 години можат да си дозволат да пробаат со Џабари, ако се развие супер ако не никому ништо. Проблем е само што ги имаат високи Картер и финецот а Џабари ќе го играат на 3ка иако мислам дека наредните сезони ќе биди стреч 4ка.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  624
  Допаѓања:
  683
  otkornavme sve zivo za dve godini
   
  На Castiel, Krstev и Хефест им се допаѓа ова.
 12. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.596
  Допаѓања:
  906
  Тим опција е втората година на Паркер, така да добар дил за Чикаго.
   
 13. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.689
  Допаѓања:
  53.245
  Injury prone играч е Паркер, затоа и таков договор му понудиле Чикаго. Штета, затоа што добар играч е барем за мене.
   
 14. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  624
  Допаѓања:
  683
  Kakov Rebuild naprai Chicago, konecno nesto dobro i od mrtvava uprava
   

Сподели преку: