НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да не го имаш измешано со друг?
Ковингтон ти е во Хјустон шо играше па го зедоја Фили и ги помина тие сезони со тимот кај шо беа лоши.. Значи со Ембид се најдолго во Фили.. Веќе има 27 год.. Прв дефанзивен тим беше но ако не му оди шутот (а во плејофот беше хорор шоу) тогаш ти е Роберсон од ОКЦ vol.2

Шарич мислам дека под Поп можи да стани играчиште.. Фулц+Ковингтон поарно би ги трејдал

Ембид
Шарич
Каваи
Редик
Симонс

Го зедоја и Бјелица кој ти е подобра верзија од Илјасова.. Елингтон можат како замена за Белинели

Би парирал со Бостон овај тим.. А моментално како шо стојат работите Бостон би се шетал до финале освен ако Симонс некако магично излези октомври со солиден шут
Не сум го помешал, туку очигледно сум ги погодил да ги глеам тие неколку утакмици каде делуваше одличен и во напад.

Мислам дека и за таков го збореа, можен одличен 2way играч, не дека сега е тоа.

Паркер после 17 години го напушта Спарс, ветерански договор Шарлот.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Oвa сo Тoни П. ме зaчуди и мoже дa знaчи еднo oд oвие две рaбoти.:icon_mrgr:
1.Кaвaи им рекoл декa ке oстaне вo Спурси пoд услoв дa не му гo прoдoлжaт дoгoвoрoт нa Тoни П.
2.Се спремa трејдoт сo Лејкерс a еден oд игрaчите штo ке дoјдaт вo Сaн Антoниo е Лoнзo.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Нема врска со Лонзо, најверојатно последен обид на Спарс да си ги закопаат секирите со Каваи.

Од кампот на Каваи неколку пути изјавија дека највише му замерил на Паркер кој изјавил дека имал 100 пута полоша повреда па се вратил за два месеца.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Лани катастрофа беше Паркер, нема што да бара во контендер, ни бекап не може да биде веќе.
За Лонзо не се заинтересирани зашто веруваат во развојот на Мареј, барем такви муабети излегуваат. Лично мислам проблем во Спарс е тоа што веќе времето го прегази начинот на работа на Попович, нови генерации на играчи, се полигави од претходните, не сакаат да играат во организација со воена хиерархија, поготово кога постои лабав систем ко Голден Стејт што докажува дека не мора да биде се најстрого поставено за да се биде шампион.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Чикаго изедначиле :pos:

Кајл Андерсон у Мемфис 4г/38мил, САС има 48 саата да изедначи

Нуркиќ останува у Блејзерс 4г/53мил
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Гледате статистика шут од поле, во сезона во која се враќаш после неколку месечна повреда, у тим што немаше никакви амбиции за плејоф.
Еден од поголемите работници е Лавин. Ќе ве демантира сите.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Ne mi go pipajte Zachot. Ke go gledate na All star sledna godina, edina precka mu e Lauri Markannen :) finecot e nenormalen
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Мене преценет играч ми е Лавин, добар е он и све тоа ама како што гледам и на форумов од одредени ликови а и низ интернетов се сервираат приказни дека е класа играч, ќе станел супер стар бла бла, а мене ми е далеку од тоа. Премногу дивља и солира, често пати бира погрешни решенија...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
И ја не го сакам, никад не ми бил нешто посебно.
Ќе зажалат и Булси и Меџик за договорите за него и Гордон
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Што договор му дадоа на Арон Гордон?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom