НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
И зошто Меџик би ги земал само Каваи и ПЏ ако има шанса да го земе и Леброн? :ROFLMAO:
Ќе ја чека шпагетата Инграм да се развие или ќе ги почека браќата на Лонзо па таман да пробаат да ги бутнат Вориорс коа овие ќе бидат пред пензија.

Не се праите луди, секој ебан ГМ од 1 јули што смета дека има барем минимални шанси го убеди Леброн ќе проба да го направи тоа.
Добро де, знаеме тоа, зборам за мене, лична желба ми е да не заигра во Лејкерс. Едно што ќе се закопаат со него ради јакиот договор а нема многу јаки сезони во него преостанато, друго зашо едноставно нејќам да игра во ЛА.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Lebron e posleden igrac so go sakam u Bulls na long term. So nego idat uste 4 veterani drugarcinja suteri, i trejdanje na 5 natamosni pikovi za da sklopi on timce negovo. I posle si odi i timot ti e na rang na Khimki vo naredni 10 godini :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Lebron e posleden igrac so go sakam u Bulls na long term. So nego idat uste 4 veterani drugarcinja suteri, i trejdanje na 5 natamosni pikovi za da sklopi on timce negovo. I posle si odi i timot ti e na rang na Khimki vo naredni 10 godini :)
Lebron nikako nema da ide vo Bulls, neznam zoshto voopshto razmisluvash za toa :)
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Zboram ja kako fan na mojot tim, i zasto drugive tolku go sakaat vo tim LBJ :)[DOUBLEPOST=1529395774][/DOUBLEPOST]Denes e Draftot inace, ako ne uspeeme da go zememe MO BAMBA, go sakam Mikal Bridges, igoudala 2.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
А чекај ако одат Кавај и ПЏ во Булс нема да идат ветерани и играчи за ветерански минимум? Ако сакаш шампионска екипа тоа е цената која ќе ја платиш
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
И зошто Меџик би ги земал само Каваи и ПЏ ако има шанса да го земе и Леброн?
Ќе ја чека шпагетата Инграм да се развие или ќе ги почека браќата на Лонзо па таман да пробаат да ги бутнат Вориорс коа овие ќе бидат пред пензија.

Не се праите луди, секој ебан ГМ од 1 јули што смета дека има барем минимални шанси го убеди Леброн ќе проба да го направи тоа.
Кавај е играчот шо секој бареѓ малку паметен ГМ треба да го брка летово на макс договор, не Бронко.
Ако кавај заврши во Бостон.... well now, we've got a ring contender :))

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Кавај е играчот шо секој бареѓ малку паметен ГМ треба да го брка летово на макс договор, не Бронко.
Ако кавај заврши во Бостон.... well now, we've got a ring contender :))

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Под голем прашалник е то контендер.

На хартија да ама повредата на Хејвард плус Ирвинг кој повредите го мачат делумно цела кариера.... Хмм ама ако се здрави дефинитивно освојуваат и ако Хејвард е истиот.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
не ги знам математиките со парите, ваљда ќе треба да го пушти хејвард за да го земи каваи...

не би сакал да ги трејда розир и тејтум, особено не вториот пошто и покрај тоа што има уште фурни да јади, има потенцијал детето.

ама џејлен браун + хејвард за каваи.... уфффффф добар дил е.

ќе видиме како ќе испадни летово, бостон со својот потенцијал на млади играчи има најголеми шанси да тргни по каваи...
интересно лето ќе е :))))))
Под голем прашалник е то контендер.

На хартија да ама повредата на Хејвард плус Ирвинг кој повредите го мачат делумно цела кариера.... Хмм ама ако се здрави дефинитивно освојуваат и ако Хејвард е истиот.
Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
не ги знам математиките со парите, ваљда ќе треба да го пушти хејвард за да го земи каваи...

не би сакал да ги трејда розир и тејтум, особено не вториот пошто и покрај тоа што има уште фурни да јади, има потенцијал детето.

ама џејлен браун + хејвард за каваи.... уфффффф добар дил е.

ќе видиме како ќе испадни летово, бостон со својот потенцијал на млади играчи има најголеми шанси да тргни по каваи...
интересно лето ќе е :))))))

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Џејлен и Хејвард е многу за Кавај кој има 1 година од договорот. Хејвард и Розиер е таман дил и така двајцата се враќаат од повреда. Е сега колку ќе сакаат да ризикуваат со повреден играч и едните и другите и дали Стивенс ќе сака да го трампаат бебето негово.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
У секој случај не е Каваи тој што бира каде ќе иде. Јас како што кажав би идел на КЕ Тоунс.

Што сака нека прави ама на виделина искочи каква пичка бил. Во глава ти е дека играш последна сезона во САС и одбиваш да играш иако си бил здрав. Со среќа нека му е само нека се размисли што ќе се случи ако проработи кармата на лажирање повреда.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444

При Калифорнија ти да одиш во Тексас да отвораш ресторан.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Vcera so drugari bas ni tekna na Darko Milicic, se sekava nekoj na legendata?
Vtor pik na draftot vo 2003 mislam, se otkaza na 29 godini dodeka bese vo Boston, so izgovor deka trebalo da se vrati vo Srbija da ja gleda majka mu koja bila bolna, a ustvari imala samo nekoja nastinka. Glavnata pricina bila deka nikogas kosarkata ne mu se dopagala vo celost i ne sakal da igra poveke, bez razlika na toa napravi solidna kariera i ima eden prsten :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Vcera so drugari bas ni tekna na Darko Milicic, se sekava nekoj na legendata?
Vtor pik na draftot vo 2003 mislam, se otkaza na 29 godini dodeka bese vo Boston, so izgovor deka trebalo da se vrati vo Srbija da ja gleda majka mu koja bila bolna, a ustvari imala samo nekoja nastinka. Glavnata pricina bila deka nikogas kosarkata ne mu se dopagala vo celost i ne sakal da igra poveke, bez razlika na toa napravi solidna kariera i ima eden prsten :icon_lol:


Ова му е highlight на кариерата
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Vcera so drugari bas ni tekna na Darko Milicic, se sekava nekoj na legendata?
Vtor pik na draftot vo 2003 mislam, se otkaza na 29 godini dodeka bese vo Boston, so izgovor deka trebalo da se vrati vo Srbija da ja gleda majka mu koja bila bolna, a ustvari imala samo nekoja nastinka. Glavnata pricina bila deka nikogas kosarkata ne mu se dopagala vo celost i ne sakal da igra poveke, bez razlika na toa napravi solidna kariera i ima eden prsten :icon_lol:
Небеше лош колку што не му се погоди средината. Отиде во шампионски тим и ја грееше клупата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom