НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Бледсо е класичен комбо-гард, ќе игра на кец или два по потреба. Чендлер ќе го шутнат на крај од сезона, така да Монро е прв центар.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па има муабет дека могуче е да му го откупат договорот Санси така да незнам.
Што се надоврзува на муабетот дека L им е трејдов. Не е дека нема логика Монро ќе завзема голема минутажа на Крис, Лен, Бендер, а Санси се у ребилд моуд.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Најголем победник у трејдот е Бледсо, место да игра у канцер тенкинг тим ко Феникс сеа ќе игра со Анте. :D
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не му кажале на Порзингис за танкувањето изглеа...
Нема да танкаат. Конечно NY се ослободи од кармело и се виде промена во начинот на игра.
Мило ми е за екипи како Њујорк, Минесота, Филаделфија и се надевам дека барем 2 од овие 3 ќе обезбедат плејоф годинава.
 
G

garthok

Гостин
Кингси вчера 1/13 стартна петорка 0 поени, првите 29 поени сите од клупа, 2 рекорди срушија во исто време :pos: Богданович супер се развива, храбро влага во рекет
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
А Оклахома?што ќе кажете за нив?
јас би рекол очајно,и уште пред да почне сезоната јас бев скептик,и во право искочив,реално клупа немаат,а и Кармело не е оној стариот,+Вестбрук на кој памет не му иде,си шутира и кога не му оди,еве го сабајлево,против Денвер 6-22 од игра.Типувам до Февруари еден од Кармело и Џорџ да биде трејдан

п.с а за Харден што да се каже? освен МВП,ако претходните 2 сезони му избега МВП-то тогаш годинава сигурно ја зема.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Ако го интересира некого, број 1 проспектот во 2019 год. RJ Barrett денес ќе ја соопшти одлуката на кој универзитет ќе оди. Фаворит е Орегон, а во игра се уште и Дјук и Кентаки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom