НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Na kraj bese vistina sumliva... Posledniot dolg napad na GSW 15-16 sekundi do kraj ne pobaraa tajmaut da organiziraat dobar napad... Tuku taka projdoa tie 15 sekundi bez idea...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Цела последна четвртина изгледајте ја па после овде правете се паметни.Ова за Боце особено важи.Ништо не играат и рокаат преку човек бунари секој втор напад.Промашува Клеј тројка,Дрејмонд офанзивен скок и му ја дава на Кари а овај на 21 секунда до крај на напад фрла тројки преку човек.И КД имаше 2-3 такви глупи шута,некои и бунар завршија.На крајот ни тајмаут ништо.Сфаќам јас можеби контра видоја и затоа немаше ТО ама на крајот кога се виде дек заглави Клеј на 5-6 сек до крај зш не побараа?
Немој да ви биде изговорот дека не се мести нба,смешни ќе бидете.
17 поени цела четвртина.Ливингстон ми изиграва Џордан и Џејмс заедно и фрла со чекор наназад едно 2-3 пати последна четвртина.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Цела последна четвртина изгледајте ја па после овде правете се паметни.Ова за Боце особено важи.Ништо не играат и рокаат преку човек бунари секој втор напад.Промашува Клеј тројка,Дрејмонд офанзивен скок и му ја дава на Кари а овај на 21 секунда до крај на напад фрла тројки преку човек.И КД имаше 2-3 такви глупи шута,некои и бунар завршија.На крајот ни тајмаут ништо.Сфаќам јас можеби контра видоја и затоа немаше ТО ама на крајот кога се виде дек заглави Клеј на 5-6 сек до крај зш не побараа?
Немој да ви биде изговорот дека не се мести нба,смешни ќе бидете.
17 поени цела четвртина.Ливингстон ми изиграва Џордан и Џејмс заедно и фрла со чекор наназад едно 2-3 пати последна четвртина.
А си слушнал за можеби повреди? Томпсон беше цела утакмица во аут и целосно деконцентриран.Можеби друго во план имале штом невикнале тајмаут или можеби Хјустон изиграја како треба или ако Голден изгуби одма местенка е? На крајот на мечот ако беше наместено немаше судиите да ги вратат тие 0.5 стотинки и да му дадат напад на Голден кој патем Кари ја исфрли топката навреме и милиметри беа во прашање. Нема логика да се мести во НБА нема едноставно причина непостој.

Ако си играл некој спорт Фудбал,Кошарка или Ракомет ке знајш дека при замор телото реагира на друг начин и можиш тотално да се изгубиш без твоја воља. Јас имам дадено 2 гола на меч и после 2-2 резултат во 90та ми избега топката и примивме гол.Да ме прашаш зошто се деси тоа и до ден денес незнам ама телото некогаш реагира без твоја воља,Кари во аут беше доволно време да изгуби барем малце од силата.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Цела последна четвртина изгледајте ја па после овде правете се паметни.Ова за Боце особено важи.Ништо не играат и рокаат преку човек бунари секој втор напад.Промашува Клеј тројка,Дрејмонд офанзивен скок и му ја дава на Кари а овај на 21 секунда до крај на напад фрла тројки преку човек.И КД имаше 2-3 такви глупи шута,некои и бунар завршија.На крајот ни тајмаут ништо.Сфаќам јас можеби контра видоја и затоа немаше ТО ама на крајот кога се виде дек заглави Клеј на 5-6 сек до крај зш не побараа?
Немој да ви биде изговорот дека не се мести нба,смешни ќе бидете.
17 поени цела четвртина.Ливингстон ми изиграва Џордан и Џејмс заедно и фрла со чекор наназад едно 2-3 пати последна четвртина.
Се надевам дека не си сериозен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Што сакате може да пишите.Не сум бил сериозен или не точен,тоа е ваше мислење.
Како што можеш да забележиш не сум пишувал за секоја втора утакмица дека е местенка.Така да ти отпаѓа тоа '' не тепа голден и одма местенка''
Кога пишувам нешто,ги земам сите околности.И умор и тактика и шутевите дали биле добри или не.Значи сите околности.Исто и дали е возможно да се случи нештово случајно или не.
Ај сеа трк изгледај 4/4 од вчера па врати се овде.Види колку шутеви имаа онака ко вбазент да се фрлаат,со една рака бунар или табла од страна.Да,може да се случи на секого тоа,само сигурно не во 5 мин на сите 3ца комбинирано.Абе не мора ништо фазла да гледаш,само последната минута изгледај ја.Дрејмонд прави офанзивен на 1 минута до крајот и 3 разлика за Хјустон.Подава до кари кој шутира во рок од 2 секунди и тоа ИЗНУДЕН ШУТ.Колку да ја фрли.Ете види и последниот напад.Можеби процениле дека е контра , во ред.Кога заглави Томпсон и кога беше јасно дека НЕМОЖЕ НИШТО ДА НАПРАВИ,зошто не зедоа ТО туку ја фрлаа во БУНАР?
И на 0.5 секунди па каков шут изваде Кари у пм.Да не сакаш ти ако е местенка да не фрли воопшто?
Тоа дека не се мести НБА сигурно дека не можам да ве убедам.Немало потреби и причини да се мести.хахаххахахха
Сигурно дека немаат причина да биде потесно и погледано и утакмици плус,кои носат еден тон пари.
Изгледајте уште еднаш 4/4 и ако не го смените мислењето барем малце,нема што да дискутираме.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дечки, топката е тркалезна.
Повеќе натпревари, подобро за нас :)
и за телевизиските права, како и за тие што плаќаат реклами, како и за цела фама околу НБА
американецот одамна направил прерачуница и си го гледа профитот од сè
да изгугла човек само колку кошта една реклама за полувреме или за тек на супербол натпревар има косата да ни се крени!

така да, не зборам за случајот годинава или за БАШ овај натрпревар, но треба да се има во предвид дека некогаш кога некоја серија ќе се развлечка во 7 натпревари има и други причинители ;)

од друга страна, дали се мести во НБА или не хмммммммм, малку смешно е да коментираме по тоа прашање пошто треба само да изгледаме неколку видеа на youtube каде говорат судии кои ГО признаваат делото дека местеле или учествувале во наместени НБА натпревари.
Толку од тоа дали се мести таму или не.

За серијата помеѓу бостон и кливленд, како и гсв со хјустој рековме дека ќе се интересни полуфиналиња ама искрено не се утакмици кои се онака баш егал. Малце безвеза е во полуфинале на нба т.е. во конференциско финале на исток или запад да имаш натпревар каде едната екипа си поентира лагано, а другата не можи океан да погоди. засега поќето се такви натпревари помеѓу овие екипи, ама што е тука е. Белким ке одат во 7, колку да зачекаме некои стварно добри и егал натпревари каде самиот натпревар ќе има интензитет и нема да гледаме црни серии од по 20 поени во негатива и слични глупости.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
2018 NBA All-Defensive teams:

First team: Rudy Gobert, Anthony Davis, Victor Oladipo, Jrue Holiday, Robert Covington.

Second team: Joel Embiid, Draymond Green, Al Horford, Dejounte Murray, Jimmy Butler.

LOL Dejounte пред Marcus Smart,CP3,PG,Lillard,Rubio,Kyrie.
I know he is good,but that good.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
А иначе Лилард е олицетворение на добар дефанзивец. :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Што сакате може да пишите.Не сум бил сериозен или не точен,тоа е ваше мислење.
Како што можеш да забележиш не сум пишувал за секоја втора утакмица дека е местенка.Така да ти отпаѓа тоа '' не тепа голден и одма местенка''
Кога пишувам нешто,ги земам сите околности.И умор и тактика и шутевите дали биле добри или не.Значи сите околности.Исто и дали е возможно да се случи нештово случајно или не.
Ај сеа трк изгледај 4/4 од вчера па врати се овде.Види колку шутеви имаа онака ко вбазент да се фрлаат,со една рака бунар или табла од страна.Да,може да се случи на секого тоа,само сигурно не во 5 мин на сите 3ца комбинирано.Абе не мора ништо фазла да гледаш,само последната минута изгледај ја.Дрејмонд прави офанзивен на 1 минута до крајот и 3 разлика за Хјустон.Подава до кари кој шутира во рок од 2 секунди и тоа ИЗНУДЕН ШУТ.Колку да ја фрли.Ете види и последниот напад.Можеби процениле дека е контра , во ред.Кога заглави Томпсон и кога беше јасно дека НЕМОЖЕ НИШТО ДА НАПРАВИ,зошто не зедоа ТО туку ја фрлаа во БУНАР?
И на 0.5 секунди па каков шут изваде Кари у пм.Да не сакаш ти ако е местенка да не фрли воопшто?
Тоа дека не се мести НБА сигурно дека не можам да ве убедам.Немало потреби и причини да се мести.хахаххахахха
Сигурно дека немаат причина да биде потесно и погледано и утакмици плус,кои носат еден тон пари.
Изгледајте уште еднаш 4/4 и ако не го смените мислењето барем малце,нема што да дискутираме.
Сериозно мислев дека се зафркаваш. Ајде да не терам детал по детал.
https://www.youtube.com/watch?v=5is-bEioiMY
Пушти само 9:04, и кажи дали не можеа едноставно да му даат топка на КД (кој беше на центар), да шутне некој рандом шут бунар, и тоа е тоа.
Дечките изиграа акција за Стеф, го пронајдоа сам, шутна без баланс (за малце ќе погодеше), местена била. :tapp:
Или сигурен беше дека ќе утне, обрач гаѓаше?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Не знам што гаѓал.Очигледно е дека не влезе.Пак ќе речам,не е ова аба лига па да не шутне и цел свет да се смее.Тоа никогаш нема да го видеш во Нба или во јаките лиги.
Оти не ми реплицираш за претходните 100 реда што ги напишав?Оти не побараа тајмаут?Оти ливингстон изиграваше новицки ? Оти 100 бунари во 5мин ? Оти 12 поени цела четвртина?Сакаш да кажеш неможеа да се најдат 5мин најдобрите 3ца играчи од ГСВ?Изгледај повторно 4/4 и ако ти е чиста утакмциата тоа е тоа.Ова е мое мислење и нема да го сменам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom