НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не е крив Тајрон у одбраната и удвојувањето колку што се безидејни нападите.. Кливленд цел регуларен дел мака мачеше со одбраната, примаа по 120,130. Сега тој сегмент го среди Лу, ама му шкрипи другиот. Индијана ниту еднаш во 3 партии не им даде над 100, ама нападот е мизерен.
Цело второ дадоа 33 поени еј...
Ма ништо не средил верувај, му успеа тоа со Оладипо во првото полувреме, ама на крајот... Џабе е што ги лимитирале на -100 поени кога во завршницата лесни поени имаа Индијана ради тие удвојувања. Озбилен тим не прави такви смешни работи, нарочито не во плеј оф. Во напад Леброн е премногу пасивен, барем вчера беше, дозволува смешници како Худ и Кларксон забава да си прават и да солираат ко кретени. Мада, системот на игра на Леброн е таков да не игра он цело време сам и изолации ко пример Коби и Џордан, он е повеќе тимски играч со одличен преглед на играта и доста асистира и помага на тимот да дојде до лесни поени кои сега не можат да ги добијат ради неквалитетот на играчите.

Драго ми е поради Богдановиќ, загина вчера на терен и во одбрана и во напад, а ја имаше најтешката задача на дешеницата, а таа е да го чува Леброн Џејмс. :)

Од другите текми, да видиме дали можат Вашингтон и Милвоки да ги направат интересни сериите и да израмнат на 2-2. Анте вчера имал монструозно куцање врз Бејнс, мислам дека редно време е да покаже Гркот дека е топ 10 играч во лигата и дека може да ја носи цела екипа на грб.
 
C

Castiel

Гостин
Преку куро му е на ЛеБрон со овие сељаци и нижеразредни играчи да игра.
Сам си ги бираше нема што да му е преку кур. Па плачеше не му е добар тимот па трејдови му направија и што сеа па не му чинат?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
Можеби најслаб тим во кој што играл леброн, а он си е стандардно јак. Дури и посмирен
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Сам си ги бираше нема што да му е преку кур. Па плачеше не му е добар тимот па трејдови му направија и што сеа па не му чинат?
Од кај знајш дека плачеше да се трејдоват сите? Сите последните трејдови се направени од страна на Кливленд не од страна на ЛеБрон оти тој си бега после ова сезона.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Ерата на ЛеФлоп полека но сигурно си привршува, и јас се радувам поради тоа.

Статистички е подобар и од Џордан и од Коби, ама статистиката е како бикини, открива се, но не покажува ништо. (Калински)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Кливленд има 0 тимска игра, додека е оној кловн на клупа и Леброн изиграва тренер и ГМ џабе е се. Екипата околу него е сосема ОК, не се за титула но доволно добри се да се прошетаат низ истокот. Лав, Хил, Худ, Кларксон можат да бидат многу корисни во екипа и тренер кои знаат шо сакаат.

Розиер си ја билда цената со играта во плејофот и мислам дека на лето ќе биде трампан. Некоја трампа да изведат за Кавај ќе биди многу добро за Бостон, да го дадат Хејвард и Розиер или некој пик би било прифатливо.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Каваи у Лејкерс ќе иде прике мој ;)
Уште 2 сезони има Каваи на договорот.. Значи скоро сигурно ќе треба да се откажите од двајца од Инграм, Лонзо, Кузма, шо незнам колку е паметно за играч кој буквално НЕ САКА да игра за најперфектната организација во последни 20 години.. Во Лејкерс под Волтон со Рендл и Џош Харт и Ел Еј животот шо е ноќна мора за еден интроверт ко Каваи скрос ќе му се одмили кошарката ќе си имате уште еден Луол Денг и ќе се уназадите додатни 5 години
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Уште 2 сезони има Каваи на договорот.. Значи скоро сигурно ќе треба да се откажите од двајца од Инграм, Лонзо, Кузма, шо незнам колку е паметно за играч кој буквално НЕ САКА да игра за најперфектната организација во последни 20 години.. Во Лејкерс под Волтон со Рендл и Џош Харт и Ел Еј животот шо е ноќна мора за еден интроверт ко Каваи скрос ќе му се одмили кошарката ќе си имате уште еден Луол Денг и ќе се уназадите додатни 5 години
Shto zborish gluposti na pamet, nemalo da se prilagodi na nokjen zhivot i ke stanel ko Deng hahaha.
Roden i izrasnat e vo LA, tamu nauchil da igra, on vika deka ke mu se odmilela kosharkata..:facepalm::tapp:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Каваи у Лејкерс ќе иде прике мој ;)
Треба многу да дадат за повреден играч за кој никој не знај во каква состојба е. Бостон нудат повреден играч за повреден така да некако повеќе ми има логика. Бостон мора да нападни на титула додека Ирвинг е во зенитот и Татум и Браун се на руки договор. Кога Ејнџ не е плашеше да го растури тимот лани сега нема да се мисли многу за Хејвард и Розиер.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Треба многу да дадат за повреден играч за кој никој не знај во каква состојба е. Бостон нудат повреден играч за повреден така да некако повеќе ми има логика. Бостон мора да нападни на титула додека Ирвинг е во зенитот и Татум и Браун се на руки договор. Кога Ејнџ не е плашеше да го растури тимот лани сега нема да се мисли многу за Хејвард и Розиер.
Neznam kolku se za veruvanje mediumive ama samiot ima kazhano deka samo vo Lakers bi idel
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Cim igrac sam saka da si odi(kyrie) mnogu mu paga trade cenata. Ja ve uveruvam deka za prv top 7-8 pik i nekoj dobar role igrac Spurs ke go dade odma :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Треба многу да дадат за повреден играч за кој никој не знај во каква состојба е. Бостон нудат повреден играч за повреден така да некако повеќе ми има логика. Бостон мора да нападни на титула додека Ирвинг е во зенитот и Татум и Браун се на руки договор. Кога Ејнџ не е плашеше да го растури тимот лани сега нема да се мисли многу за Хејвард и Розиер.
И што франжиза ќе стане Бостон ако толку лесно ги трејдаат играчите што 3 години унапред ги планираа за во состав?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Треба многу да дадат за повреден играч за кој никој не знај во каква состојба е. Бостон нудат повреден играч за повреден така да некако повеќе ми има логика. Бостон мора да нападни на титула додека Ирвинг е во зенитот и Татум и Браун се на руки договор. Кога Ејнџ не е плашеше да го растури тимот лани сега нема да се мисли многу за Хејвард и Розиер.
Ахам повреден, ако се лажеме. :) Има самиот изјавено дека сака во Лејкерс, ќе видиме што ќе се случува летоска. Дефинитивно Лејкерс имаат доста опции, ПЏ, Ленард, Леброн, некого ќе донесат гарант.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom