НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.735
  Допаѓања:
  8.367
  Страшна завршница на Бостон-Милвоки

  Тејтам играчиште
   
 2. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  3.546
  Допаѓања:
  3.285
  Ги прсна Оладипо
   
 3. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.042
  Допаѓања:
  2.237
  Се прснаа со 80 коша дадени.. 8/34 тројки еј, Будучност ќе даеше поише.
  Ја мислев одбранава ќе им е проблем, тие 98 "само" примија што за нивни стандарди е премија, ама затоа нападов :unsure:
  Шала на страна, Оладипо прејак.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. раднаскела

  раднаскела Wubba lubba dub duuuub

  Член од:
  7 февруари 2011
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  1.892
  Еве ги ѕвездите од Оклахома, Јута се ѕверови, Мичел игра како да брани титула од лани а не како руки.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.662
  Допаѓања:
  821
  Бостон Милвоки УТАКМИЧИШТЕ !!!
  Каков крај мајко мила, Розиер тројка за водство, Мидлтон со пола секунда до крај од 10 метра враќа тројка. Лудница.
  Него, муабетот ми е, каква само зрелост покажуваат Браун и Татум, а едниот руки другиот софмор е..Штета, огромна штета што Кајри не игра. Каква одбрана играат, браво. Стивенс ТРЕНЕРИШТЕ !:aplauz:
   
  На Tonchie, Stefan-kobe, Krstev и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  641
  Допаѓања:
  707
  Koga zborev uste na draft night deka Tatum za godina dve ke bide 25 ppg igrac vo ligava, mi se smeese cel forum. Bostonci imate nov Paul Pierce. Porano mn gi mrazev Celtics i bagrata, ama decava i te kako se simpaticni i sto e najbitno igraat so srce moze poveke od bilo koja ekipa sezonava. Stevens kapa dole
   
  На Tonchie, Stefan-kobe и Krstev им се допаѓа ова.
 7. Tyler Durden

  Tyler Durden

  Член од:
  7 јули 2013
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  999
  Селтикс со здрави Ирвинг и Хејвард се најдобар тим на истокот.
   
  На Stefan-kobe, Krstev, Zarniwoop и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.082
  Допаѓања:
  1.013
  Трејдoр пoмеѓу Индиaнa и Oклaхoмa испaднa пoдеднaквo фенoменaлен зa двете стрaни.
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.735
  Допаѓања:
  8.367
  Му кажа плејоф Пол Џорџ два збора.. Немат шанси Јута.. Едноставно голем диспаритет во квалитет


  Рокетс-Вулфс можи да биди интересна серија. Таунс и Батлер срање беа и пак 3 разлика само изгубија.. Роуз го кинеше Пол а Тибс не го кладе последна четвртина.. Можеа да тепат
   
 10. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  3.609
  Плејоф Џорџ шутираше 8-11 за тројка, погоде многу тешки шута преку рака, од движење итн. Нема теорија да издржи на ова ниво цела серија. Јута добро почна со брза транзиција и постигна лесни поени, нешто шо треба повеќе да го прават серијава. Дефанзивно беа океј само Гоберт да се смири малку и мора да скока подобро, поените од втора шанса на ОКЦ и жешката рака на Џорџ беа пресудни.

  Јака серија ќе биди, Снајдер е добар тренер и мислам дека добро ќе се прилагодат на ОКЦ после синоќа така да не се без шанси Џезерите.
   
  На Хефест и Krstev им се допаѓа ова.
 11. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  45
  Ти беше тој што ги отпиша Јута од плејоф, има време за серијава, ќе видиме
   
 12. BooBojan

  BooBojan JOKER

  Член од:
  23 март 2010
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  1.088
  Индијана му удри добра лекција на Леброн. Можеби Кливленд не доби скоро ништо во трејдовите после ол-старот. Изиграа катастрофа утакмица.
  Леброн буквално сам игра со некои кратки блесоци на некој од соограчите.
  А Индијана се буквално како улична банда, спремни да убијат за победа.
   
 13. Xsago

  Xsago

  Член од:
  5 април 2013
  Мислења:
  2.546
  Допаѓања:
  3.693
  По првите натпревари...

  :vozbud:: Golden State, OKC, Philadelphia

  :facepalm:: San Antonio, Portland, Cleveland, Milwaukee, Boston

  o_O: New Orleans, Indiana

  :sleep:: Washington, Minnesota, Miami

  :misticen:: Houston, Utah, Toronto

  Milwaukee - Boston беше возбудлив натпревар нема дилеми ама квалитетот на кошарката беше :гомце: во споредба со другите дуели.

  Golden State - San Antonio - жива досада, Сан Антонио е меѓу 2-3 најслаби плејоф екипи сигурно

  Houston - Minnesota и Toronto - Washington беа солидни ама некако недефинирани. Не добив некое јако мислење за овие две.

  Indiana - Cleveland - Индијана во полн сјај

  Натпревари за уживање: Philadelphia - Miami, New Orleans - Portland, OKC - Utah
   
  Krstev, MacedoniaTimeless, Aleksandar91 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  279
  Допаѓања:
  384
  Ја баш верувам дека може да издржи со ова темпо. Плејоф Џорџ активејтед ! (y)
   
 15. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.662
  Допаѓања:
  821
  Како бе Бостон срање квалитет на натпреварот? Па многу посрање беше САС ГСВ нели ли Бостон Милвоки..
   

Сподели преку: