НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Shto serete site za Lonzo ? Shto ne kazhete neshto za Westbrook koga ima shut 8 od 34 ili za Porzingis koga imashr 0 od 12/13 pred nekoj mesec ?
Top si igra Lonzo, rookie e, jasno e na site deka slab shuter e, ama imashe i 9 asistencii i 13 skoka, igra mnogu dobra odbrana i ima preeemnogu prostor za napredok. Na site im se sluchuva da imaat losha shuterska vecher.
Со инка не се турва. Се молат да се посери Лонзо за да јадат лајна.
За разлика од Лонзо, Порцингис стварно имаше една лоша шутерска вечер. Ти кај беше Порцингис сам кога го враќаше Њу Јорк од -20 и тоа во неколку наврати сезонава?
Човек што има сезонски fg 35% не би рекол дека имал една лоша шутерска вечер. А да, има 46% слободни!!! На толкав хајп што направи татко му и притоа на целиот кеш што го направија ради тој хајп и те како заслужува да се јадат гомна за него во вакви вечери.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За разлика од Лонзо, Порцингис стварно имаше една лоша шутерска вечер. Ти кај беше Порцингис сам кога го враќаше Њу Јорк од -20 и тоа во неколку наврати сезонава?
Човек што има сезонски fg 35% не би рекол дека имал една лоша шутерска вечер. А да, има 46% слободни!!! На толкав хајп што направи татко му и притоа на целиот кеш што го направија ради тој хајп и те како заслужува да се јадат гомна за него во вакви вечери.
Ај види како играја Лејкерс дур беше повреден и после од ко се врати.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас сум еден од редовните бранители на Лонзо, ама мора да се признае дека лошо шутира. Ми даде надеж таа добра серија што ја имаше, ама реалноста е таа, дека мора многу да работи за да го подобри шутот. Друг проблем му е што нема никаква игра на пробивање, не ни пробува да изнуди слободни зашто и од таму лошо шутира, мислам некој тим проба и со hack-a-lonzo стратегија при крај на утакмицата, што е проблематично. Надеж ми дава дека е руки и летово со целосна програма од Лејкерс и целиот тим на тренери и нутриционисти ќе стане подобар.
Од друга страна, останува добар во сите други сегменти на играта, одбраната му е подобра од очекуваното, така да останува само да се надеваме дека со тек на време ќе се подобри во шутот, барем до ниво каде нема да биде офанзивен минус за тимот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ke go
Јас сум еден од редовните бранители на Лонзо, ама мора да се признае дека лошо шутира. Ми даде надеж таа добра серија што ја имаше, ама реалноста е таа, дека мора многу да работи за да го подобри шутот. Друг проблем му е што нема никаква игра на пробивање, не ни пробува да изнуди слободни зашто и од таму лошо шутира, мислам некој тим проба и со hack-a-lonzo стратегија при крај на утакмицата, што е проблематично. Надеж ми дава дека е руки и летово со целосна програма од Лејкерс и целиот тим на тренери и нутриционисти ќе стане подобар.
Од друга страна, останува добар во сите други сегменти на играта, одбраната му е подобра од очекуваното, така да останува само да се надеваме дека со тек на време ќе се подобри во шутот, барем до ниво каде нема да биде офанзивен минус за тимот.
Ke go sredat, mlad e ushte.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Jas mislam treba Kawhi da go pratat vo gradska vo ponedelnik pa da dobie second opinion.
Abe u kurac od kaj iskoci Leonard drama queen. Kazi bolje ne mi se igra sezonava i tolku. Ne sega ke go molat sostanoci ke pravele espen ke pravat statii..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Еве Спурси стиснaa зaби имaaт 6 пoбеди и би требaлo дa влезaт вo плејoф,рaзликaтa е штo сo здрaв и вo фoрмa Кaвaи тие се кaндидaт зa титулa a без негo не.
А штo е прoблемoт сo Кaвaи гoспoд знaе. :toe:
 
B

BooBojan

Гостин
Ја мислам дека со Каваи ќе земат две во полуфинале, а без него можеби ќе минат прва рунда, а во полуфинале дури нема да ме чуди и метла ако добијат.
Сепак со Каваи се некој си 5-6 фаворит за титула.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Упс.
BREAKING: Stephen Curry will be out for at least three weeks with a Grade 2 MCL Sprain, according to Woj.

Kyrie Irving will miss the next 3 to 6 weeks due to a knee procedure.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Кари аут прва рунда плејоф.. Таман Спарси да си легнат на 7мо и Каваи да им се врати да му манат метла за лани
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Кари аут прва рунда плејоф.. Таман Спарси да си легнат на 7мо и Каваи да им се врати да му манат метла за лани
Да бе така некако ќе биде, добар сон.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Сиксерси партали прат во последно, Симонс скоро секоја утакмица има трипл дабл.. Дефинитивно трет тим на истокот моментално после Кавси и Репторси макар шо мислам би ги тепале чокерите од Канада
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Сиксерси партали прат во последно, Симонс скоро секоја утакмица има трипл дабл.. Дефинитивно трет тим на истокот моментално после Кавси и Репторси макар шо мислам би ги тепале чокерите од Канада
Одлично се Фили, сега и со Белинели и Иљасова од клупа имаат длабок ростер мислам дека ќе играат конф финале, можат со сите да се носат.

Интересна е ситуацијата со ГСВ и Кари, колку и да е оспоруван(и од мене, си признавам) премногу им фалеше кога беа здрави Дурант и Клеј, ако не се врати цела серија ќе имаат проблеми против дисциплинирана екипа како Јута и Спарс. Ова ќе биди најинтересниот плејоф последните 4 години, одвај чекам да почни.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Quin Snyder е тренериште. Топ 5 тренери моментално според мене ол деј.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
1. Greg Popovich
2. Brad Stevens
3. Erik Spoelstra
4. Mike D'Antoni
5. Quinn Snyder

Спoред мене.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom