НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.749
  Допаѓања:
  51.069
  Но дали победија? :kuracc:

  Штета, да не беше таа серија од 10 порази при повредата на Лонзо, ќе се боревме сега за плејоф во лудиот запад.

  За елиминација на Кливленд, повеќе шанси би им дал на Индијана и Мајами, отколку на Торонто и Бостон.
   
 2. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.957
  Допаѓања:
  9.009
  Првпат у живот ги гледам Спарс надвор од плеј-оф во овој дел од сезоната, чудно ми е у пм.
  Среќа Каваи им се враќа следна утакмица, ама ќе видиме во што форма ќе е. Сите 10 екипи од запад што се борат за плеј-оф би ги пуштил понатака, кој и да испадне криво ќе ми е бидејќи машки се борат цела сезона :D
   
  На Leo Bonnie, MacedoniaTimeless и reddevil4ever им се допаѓа ова.
 3. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.084
  Допаѓања:
  6.078
  После Ол старот, Лилард е без осет, во каква форма е и колку го служи шутот, МВП партии пружа.
   
  На Македонија 1932, grande-juve, Boce1234 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.980
  Допаѓања:
  53.866
  Многу бесно копиле е Демиен, мамба менталити има братот. Кога ќе влезе во серија незапирлив е, и од 20 метра дава тројки.
   
  На grande-juve, Boce1234 и marinetti им се допаѓа ова.
 5. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.425
  Допаѓања:
  6.627
  Па што сакате со дејонте муреј со гејот со кајл андерсон и фосилот гасол и уште 5 други под продеци. Нема да се оправат сега 10 години од ситацијава и контендери да бидат


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.659
  Допаѓања:
  8.277
  Абе аман

  И да завршат надвор од плејофот како шо имат среќа во дупот со тие посрани 0.6% за прв пик ќе му се посреќи некако ќе го лапнат Дончич или Ајтон и Леброн со Поп факторот ќе го привлечат како слободен агент и ете ти ја релевантноста за наредни 10+ години..

  [​IMG]
   
 7. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.425
  Допаѓања:
  6.627
  Малце потешко тоа. Иако моментално ме нервираат до бескрај, ама ако има некој тим во НБА што си го добива само заслуженото тоа е Сан Антонио. Секоја титула во минатото е со пот добиена.


  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последно уредено: 13 март 2018
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.084
  Допаѓања:
  6.078
 9. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  987
  Спурси без Алдриџ,Мaну и секaкo Кaвaи немoжaт дa се спрoтистaвaт нa мoќниoт Хјустoн,тoa нa Пoп му е јaснo и се рaзбирa ги штеди стaртерите штo му се нa рaспoлaгaње a пoгoлемa минутaжa им дaде нa резервистите Брaјaн Фoрбс,Вaјт и Кoстелo кoи пo пoтребa ги пoвикувa oд Г-Лигaтa и Брендoн Пoл кoј дo сегa не дoбивaше никaквa минутaжa a нoќескa изигрa пoвеќе oд 30 мин.
  Пaднaaт нa 10 местo нa Зaпaд нo рaзликaтa oд четвртo дo десетo е сaмo 2 пoрaзи и бoрбaтa зa плејoф нa Зaпaд ке биде интереснa дo пoследниoт ден.Ме зaгрижувaaт Сaн Антoниo имaaт приличнo тежoк рaспoред дo крaјoт, би требaлo дa се врaти Кaвaи кoј немa игрaнo скoрo целa сезoнa и секaкo немa дa биде истиoт Кaвaи oд лaни нo ке биде oд oгрoмнo знaчење зa Спурси,вo Јaнуaри штo ги изигрa тие девет нaтпревaри вo прoсек пo 23 мин. пoстигнувaше 16пoени,5скoкa,2,укрaдени и 1блoк.Се нaдевaм декa ке сoберaт сили и ке се плaсирaaт вo плејoф и убеден сум декa нивнoтo неигрaње вo плејoф oднoснo игрaње ке гo oдреди шaмпиoнoт нa Зaпaд oднoснo вo Нбa.
  Вo смислa aкo влезaт вo плејoф и вo зaвиснoст дaли ГСВ или Хјустoн први ке се пaднaт вo првиoт или втoриoт круг сo Спурси нивниoт прoтивник немa леснo дa пoмине.
   
 10. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.425
  Допаѓања:
  6.627
  Ne e samo sezonava, posledni 3 sezoni skoro i da nema San Antonio dobieno tesna ili klac utakmica.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. El_Duderino

  El_Duderino

  Член од:
  13 март 2013
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  701
  [​IMG]
   
  На Krstev, Македонија 1932, MacedoniaTimeless и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. garthok

  garthok Гостин

  Јас мислам спрси после долго време нема да влезат во плејоф, тежок распоред им следи, јута ќе се бутне изгледа, дури и против кингси претпоследната имам осечај дека ќе ја сјебат спрси. Бостон би требале да отпаднат прво коло, кливленд максимум до полуфинале, хјустон освојува.
   
 13. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  987


  Фaн сум нa Спури нo мислaм декa пoсле мнoгу дoлгo време немa дa влезaт вo плејoф.
   
 14. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.425
  Допаѓања:
  6.627
  Ќе влезат. Мислам дека Поп се глупира и сака да темпира противник за прва рунда. Само уште да се освестеше дека има мувла играчи и со нив не можеш фактор да бидеш.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.084
  Допаѓања:
  6.078
  Нека не влезат веќе аман, преку глава од ротирање, штедење и манипулирање со повреди и минутажа на пензионериве, нека сфати конечно Поп дека не може на истата фора да функционира 2 децении и дека мора да менува, пола екипа му е 35+.
   
  На Krstev, Boce1234 и Хефест им се допаѓа ова.

Сподели преку: