НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
зошто го зеде сега во тимот? од сожалување?
прво му ја еба кариерата во чикаго, сега го зема за да ја заврши кај него.

ебате тибодо ебате.
дај боже џими да е океј, да не му ја еби кариерата и него на ист начин. гнаса од тренер.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Па никој неќел поќе од 10 дена договор да му понуди..Јбг поарно Тибс него Кина
 
G

garthok

Гостин
Пеликанс се јаки, миротич збесна против кингси завчера, казнс ако се врати можеби ќе поминат прва рунда плејоф.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пеликaните ке мoрaaт без Boogie зa негo oвaa сезoнa е зaвршенa.[DOUBLEPOST=1520617923][/DOUBLEPOST]
Кaкo лoшo пaднa мислев декa немa дa стaне.
 
Последно уредено:

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Стеди Фреди од Торонто е ѕвероња. Многу јака утакмица во Торонто.
 
G

garthok

Гостин
А и коментариве се јаки „2nd greatest Laker of all time, after Carlos boozer.„ „You can see in his face he doesn't even want to do this haha“
еве го целиот данк контест :icon_mrgr: Јако е, ми се допаѓа атмосферата искрено
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
А и коментариве се јаки „2nd greatest Laker of all time, after Carlos boozer.„ „You can see in his face he doesn't even want to do this haha“
еве го целиот данк контест :icon_mrgr: Јако е, ми се допаѓа атмосферата искрено
3:25 .... :facepalm::facepalm::facepalm: Се да му ебам флегматично. Овие па слободно да даеш ќе ти дадат 9ка.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Дoбрo се држеa Спурси дo All Star викендoт и беa трети нa Зaпaд,нo сегa имaaт 13 пoрaзи нa пoследните 20 утaкмици,oчaјнo им требa буст бидејќи нa Зaпaд е мнoгу густo.Се нaдевaм декa се врaќa вo прaв мoмент.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Ова на западот ќе биди најлуда битка за плејоф места од ко глеам НБА.. Апсолутно никој не попушта.. Јута тепаа 18 од 20 и пак не мрднаа од 10то место :pos:
Овие последи 10тина утакмици ќе бидат и тоа како загревање за плејофот

Во меѓувреме на истокот Кавси го изгубија и третото место.. Кутри Репторси/Селтикси после одличните сезони можат да ги добијат Кавси во прва рунда :pos:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ова на западот ќе биди најлуда битка за плејоф места од ко глеам НБА.. Апсолутно никој не попушта.. Јута тепаа 18 од 20 и пак не мрднаа од 10то место :pos:
Овие последи 10тина утакмици ќе бидат и тоа како загревање за плејофот

Во меѓувреме на истокот Кавси го изгубија и третото место.. Кутри Репторси/Селтикси после одличните сезони можат да ги добијат Кавси во прва рунда :pos:
И, што ако ги добијат? Сметаш дека Кавси не можат да испаднат од Рептрос/Селтикс сезонава во плејоф? Или Лери Ненс Џуниор, Родни Худ и Жижич ја темпираат својата форма и најдоброто го чуваат за во плејоф?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па и не би ме чудело ако пројдат Кавси покрај Репторси и Селтикс. Знаеме сите што се дешава со Репторси у плејоф така да..
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
И, што ако ги добијат? Сметаш дека Кавси не можат да испаднат од Рептрос/Селтикс сезонава во плејоф? Или Лери Ненс Џуниор, Родни Худ и Жижич ја темпираат својата форма и најдоброто го чуваат за во плејоф?
Истите муабети секоја година. Не се губете ЛеБрон лагано во финале ќе влези,а таму скоро сигурно губи ама дека Рапторс или пак незрелите Бостон можат да ги отпаднат тешко скоро невозможно.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
И, што ако ги добијат? Сметаш дека Кавси не можат да испаднат од Рептрос/Селтикс сезонава во плејоф? Или Лери Ненс Џуниор, Родни Худ и Жижич ја темпираат својата форма и најдоброто го чуваат за во плејоф?
Да не го повторвам Боце но то е то.. Иако сезонава можи нешто појјаки се Репторси заради клупата ама сепак недоволно.. Лаури и Дерозан ти се плејоф чокери и дури не ме убедат поинаку не им давам шанса.. Леброн и со 4ица од улица во плејоф би го ставил пред кој било од истокот..
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Дероузан лани или пред 2 сезони у регуларна имаше скоро 30ppg а после у плејоф не можеше да даде поише од 15 поени, Лаури другар му исти кур.

како и да е Рапторс > Селтикс.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom