НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
placete za sudii a promasuvate klucni slobodni ne ve razbiram....i op tisina po socijalnite mrezi site kutat koga heat tepa,nema sega gifovi i meminja kako gi mocaat.....izglea muskulite i mozok imale...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Судиите со онакво тиња судење нокеска не би суделе ни во младинска кошаркарска лига,камоли финале на НБА.Очајно судење,Вејд да се сопнеше на прав пат,ќе судеа техничка и ќе имаше три слободни фрлања+напад за Мајами.

И САС не беа нешто поарни,многу изгубени топки,избрзани напади,промашени слободни фрлања и доста шутеви од поле кои мораа да се погодат.Мораа и требаа многу појака одбрана да изиграат на Леброн кој пак сам го носеше Мајами на плеќи до победата.

Следната утакмица ќе биде многу густа,знаејќи ја бучната публика во Мајами.Само да се одигра јака одбрана на Леброн,да не му се даваат многу слободни шутеви од поле и Паркер да има своја шутерска вечер и Ману да се соземе малку,пошо вечерва беше еден од најслабите на теренот.

Само да не потпаднат под притисокот мамузите,ќе ги исечам.Една утакмица да добијат во Мајами ќе биде топови.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ова фановиве на Мајами многу на фановиве на Јунајтед ме потсеќаат.
Сакаат да тролаат на сите страни, ама кога ќе почнеш нив да ги тролаш одма почнуваат со немате мозок, кај сте да кењате кога тепаме и такви муабети.

Како и да е ептен јака утакмица на Брон, иако во 1/4 не знааеше кај тера. Имаше среќа шо синоќа и Бош беше расположен инаку пак џабе ќе му беше партијата, мора секоја утакмица уште еден да се разигра, премногу се квалитетни Спарси за Леброн да може сам да ги тепа.
После двеве на Исток очекувам пак да биде нерешено, па ќе видиме.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Засега двата натпревари се одвиваат како што очекував, резултатски.

Леброн каква партија вчера како Наваро против нас, се што фрли, погоди, како што кажа Ајсбој, среќа па и Леброн беше разположен, а и од Луис добија голема помош. Премногу квалитетни играчи има Мајами и секогаш би било чудо кога би немале барем 3 расположени играчи. Чалмерс е очаен овие 2 натпревари, па од него очекувам многу повеќе наредниве натпревари.

Кај Спарси, Ленард е најочаен, кај во одбрана Леброн си прави што сака со него, ами и во напад е очаен. Од Сплитер сум изненаден игра над очекувањата. Вчера единствен кривец за поразот (покрај Ленард), е Ману, очаен беше плус промаши клучен напад на 40тина секунди до крај.

Искрено, пак очекувам 7ми натпревар, би бил многу изненаден ако Сан Антонио не направи брејк во Мајами.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Stephen A Smith и Skip Bayless се најголемите кловнови, кога се работи за спортскиве медиуми во САД.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Колку сака нека е глупо прашањево ама who the fuck e DJ Khaled и зошто он зборува за ова?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Колку сака нека е глупо прашањево ама who the fuck e DJ Khaled и зошто он зборува за ова?
Eбиветар продуцент и се палат американци глупи на него, па ете го викнале да траска глупости.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сега се мава една јака кафица, да не ме Ватат дремки вечер, нешто благо околу мене, и спремен сум за СПЕКТАКЛ!!!!
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
си го пишав леброн + јас, го нема клиперашов ама знам дека има дојава, само не сака да сподели. :P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom