НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Уште едно утакмичиште у Мемфис, 71-67 на 5 минути до крај, Дурант ништо неможе да погоди у 4та, 11 коша има цела утакмица.
Ако земат сега Мемфис незнам колку ќе може да се вратат ОКС...[DOUBLEPOST=1398573851][/DOUBLEPOST]92-89 за ОКС после продолжение, уште едно во оваа серија :vozbud:

Ја реши Реџи Џексон, кога не им одеше на Дурант и Вестбрук, презема он, секоја чест.

Вестрбук да имаше малку мозок, ќе је решеа одамна утакмицава, играчиште е, ама колку не ја користи главата, тоа е чудо едно.
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Мајами губи se пишуваат десет страни,Мајами тепа се караат за Бостон :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
Ако Сан Антонио ја изгуби првава рунда, дефинитивно Далас ќе ми е следен фаворит за титула, само ради Картер. На таква кариера заслужи човекот барем еден прстен.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
ништо чудно да се спасат и окц, и пејсерс, и спарс, и булс, и рокетс.. луд е плејофот
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Најдобар и најинтересен плејоф до сега,сите интересни утакмици и неизвесни освен Мајами Шарлот
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
на фан на бостон му спомнуваш серија за плејоф ?? абе момак, бостон колку титули имат, чикаго толку играчи немат у екипата, така да ќути си и гледај си ги твоите чикаго како се мачат со вашингтон. позз ;)
хаха пред 2008 демек имаш дочекано многу плејофи и титули на Бостон а. Вакви ликови кога ќе се појават лошо ми станува. Ајде кажи еден играч од Бостон кога освоиле титула пред 2008.
Јас барем и претпоставувам повеќето фанови на Чикаго на форумов имале среќа да навиваат за кралот на кошарката и за најсилниот тим во историјата на НБА. Се разбира, од тогаш сеуште сме со Чикаго и покрај сите тие години на неуспеси. Но барем сум видел и дочекал 3 тиули на мојот тим и тоа финалињата ги паметам како вчера да се играло. Зборуваш за историја , а навиваш за Бостон од 2008. Дај поштеди не...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.170
Луѓе не се замарајте со Џони, најголем контраш е на форумов. Мислам во време кога неговиот тим не игра плеј оф ич не ми е чудно што не го вади Леброн од уста, а и што хејта се околу него освен Мајами секако. Еве и Лејкерс не игра плеј оф, па си гледам кошарка и уживам во истата, имам и едно брдо омилени играчи, имам и играчи што ме нервираат, Леброн е еден од нив, али тоа не ми дава за право да не признаам дека е најдобриот на денешницата. Али ај да не отварам стари теми кога по темава се хејташе Коби и Лејкерс, и секој нивни успех беше оспоруван. Еве сега гледам тренд е и Чикаго да се хејта, свашта...
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.990
Луѓе не се замарајте со Џони, најголем контраш е на форумов. Мислам во време кога неговиот тим не игра плеј оф ич не ми е чудно што не го вади Леброн од уста, а и што хејта се околу него освен Мајами секако. Еве и Лејкерс не игра плеј оф, па си гледам кошарка и уживам во истата, имам и едно брдо омилени играчи, имам и играчи што ме нервираат, Леброн е еден од нив, али тоа не ми дава за право да не признаам дека е најдобриот на денешницата. Али ај да не отварам стари теми кога по темава се хејташе Коби и Лејкерс, и секој нивни успех беше оспоруван. Еве сега гледам тренд е и Чикаго да се хејта, свашта...
да беа со здрав роуз и денг па да губат 2-1 од вашингтон нека ги хејта, ама овака стварно нема смисла, колку и да ги мразеш, треба да ги респектираш како со најслаб напад имаа 48 победи во регуларна сезона.
 
G

garthok

Гостин
Во Мк познавам само еден човек што навива за Мајами уште пред деценија (и јаче) ово све друго Џони далавара момци (копиљаци де)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Некој сопкаст, аце, торент или што каков било квалитетен стрим за Клиперс-Вориорс?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom