НАТПРЕВАР #64 - Тема - Студио фотографија (пријавување)

Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во договор со @Let 3 и со негова дозвола ја отварам првата тема од новата ,,сезона" на Кајгана фото - натпреварот.

Тема: Студио фотографија
Правила на натпреварот: тука
Време на пријавување: до недела (02 Oктомври 2016), а со гласање почнуваме од понеделник (03 ноември 2016)
Појаснување на темата: Слики/фотографии кои се сликаат во студио или импровизирано студио, каде во фокусот на сликата се става одреден предмет, а позадината е професионална (најчесто бело фотографско платно/фолија). Во сликата често се користат најразлични светла, ефекти, па затоа и често одредени вакви слики се дел од некои спотови. Дозволено е користење на Фотошоп и останати такви програми. Пример слики подоле...

1.JPG

1.JPG

На натпреварот ги повикувам: @Let 3 @The Ocean @Acid @коцка @Артиљеро @Jas. @Toto.toto @Anco @Saladin @SaltNPepa и сите останати:D Јас мојата слика ќе ја ставам во текот на неделава.



Се надевам дека и за оваа ,,сезона" ќе има интерес. Натпреварот може да започне!:D
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Во договор со @Let 3 и со негова дозвола ја отварам првата тема од новата ,,сезона" на Кајгана фото - натпреварот.
аирлиа нека е!

ПС
Еб*ала те студијска фотографија - то ич не го работам!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
аирлиа нека е!

ПС
Еб*ала те студијска фотографија - то ич не го работам!
За натпреваров направи исклучок:D Бел ѕид како позадина, предмет во фокусот, ѕидот во некоја програма изматирај го, додади некој ефект и ете ја студио фотографијата:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
URL=http://forum.kajgana.com/gallery/photos/10300/]
[/URL]
10300 by Let 3 on Кајгана форум

@The Ocean , фотката прикачија преку Кајгана галерија, @Sungerot Bob , камо твоја фотка поставувачу на тема!??
Ќе може ли да ме причекате? Утре до кај 5 саатот по ручек ќе има слика и ако треба јас одма ќе ја отворам темата за да не се губи време?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom