Нè брка полиција од парк, што со тоа?

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Veke ne znam koj den po red policija vo Gradskiot park Skopje...Edno vreme parkot beshe mesto kaj shto znaevme da se izduvame da pivneme se formiraa ogromni drushtva sekoj so sekoj se znaeshe...denes marinci cajkani ne brkaat od park ne teraat da duvame pishuvaat kazni uapcija preku 200 luge i pisaa kazni pa ne znam zashto ednash zasekogash en ne ostaat da ziveeme po kaficite skapo po diskotekite tinja parkot beshe super mesto za druzenje...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Veke ne znam koj den po red policija vo Gradskiot park Skopje...Edno vreme parkot beshe mesto kaj shto znaevme da se izduvame da pivneme se formiraa ogromni drushtva sekoj so sekoj se znaeshe...denes marinci cajkani ne brkaat od park ne teraat da duvame pishuvaat kazni uapcija preku 200 luge i pisaa kazni pa ne znam zashto ednash zasekogash en ne ostaat da ziveeme po kaficite skapo po diskotekite tinja parkot beshe super mesto za druzenje...
Maлолетник си?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Срамота за полицијата бе. Срамота што апси малолетници со алкохол... Едноставно срамота.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Ne sum maloletna ama sve zivo brkaat od park i se odnesuvaat kako kreteni a i so ima veze dali sme postari bee do pred tri godini ja bev maloletnik pa piev u park...i bashka obvinuvaat roditeli soe kriv rotidelot nikoj go pratil deteto negde za da se pijanci i nikoj roditel ne mu vikal na deteto pi sine ubavo e toa neka te apsat
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ne sum maloletna ama sve zivo brkaat od park i se odnesuvaat kako kreteni
Знаеш, кога ќе си одиме накај дома, не смееме да правиме осмици на тротоар. Во врска со полицијата и нејзиниот ,,однос", можам да кажам само дека ги плаќаме, а тие се однесуваат како да е нивен градов. Баш вчера, на оваа отворенава кинотека на плоштад, им го видов однесувањето. Седнуваат циганчиња пред мене, на едно чергиче. Џандарот без никаква причина дојде, ги крена како облека пред прострирање на жица, и ги избрка со најпогрдни зборови. Кога се обидов да му посочам дека е дискриминатор, ми кажа да си ја гледам својата сопствена работа, по што самоиницијативно го напуштив настанот. Должни се, барем да отпоздрават пред да дојдат да легитимираат некого, а не да се толку груби и безвезни.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Veke ne znam koj den po red policija vo Gradskiot park Skopje...Edno vreme parkot beshe mesto kaj shto znaevme da se izduvame da pivneme se formiraa ogromni drushtva sekoj so sekoj se znaeshe...denes marinci cajkani ne brkaat od park ne teraat da duvame pishuvaat kazni uapcija preku 200 luge i pisaa kazni pa ne znam zashto ednash zasekogash en ne ostaat da ziveeme po kaficite skapo po diskotekite tinja parkot beshe super mesto za druzenje...

епа после 10 часот е забрането пиење алкохол и следствено на тоа пагање во депресија така да зошто да не:toe:

плус отпад се ствара па нема култура ебаго:toe:

а и на крај краеви МВР не може против вистинските криминалци паааа...:)

а и буџетот мора да се полни!!!

од негде:vozbud:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Еле мене нека ми напраат во Гостивар таке :pos2: знаат еднаш шетавме во 2 навечер низ Дутлок населба во Гостивар и најдовме една гајба со стаклени флаши и зедовме по една и ги скршивме и од каршија иде еден албанец и вика ај дојдите малу овде и ојме почна да се понаша нешто тој другиот македонецот вика полека полека само да ви земеме податоци и че треба да платите 50 евра или да ги одработите во комуналец и ја ако бе тоа ви е работа ни зедоа податоци и ја утредента одам кај дедоми на работа му кажуам ама наравно не му кажав зашто не запишале се јави до вполичија кај пријател му кажуа овај му вика да бе има нешто овде тројца и дедоми скини го тоа знаеш и дојди кај мене на едно кафе,па нека дојде некој да ме избрка од впарк мене:pos2::pos2::pos2:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ја ка шо разбрав пола парк мирисал на трава! Таче да ... незнаем шо има туека лошо да пројде полиција и да проверуе!:toe:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ne sum maloletna ama sve zivo brkaat od park i se odnesuvaat kako kreteni a i so ima veze dali sme postari bee do pred tri godini ja bev maloletnik pa piev u park...i bashka obvinuvaat roditeli soe kriv rotidelot nikoj go pratil deteto negde za da se pijanci i nikoj roditel ne mu vikal na deteto pi sine ubavo e toa neka te apsat
Значи ако еве 3 години си полнолетен сега имаш 21 и пак мислиш дека е добро да се пијанчиш на јавно место и никој за тоа да не ти противречи :nenene::nenene: И да родителите не се криви него криви се нивните деца глупави што ги срамотат така на 18 или више години да доаѓаат родителите да ги зимаат во станици :tapp: :tapp:

И крај краева ако е толку важно пиењето ако ви забрануваат во парк пијте бе дома со друштво ако смеете или соберете пред влез и пијте али тешко дека таму ке ве трпи некој.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Да пиете во тој дел, ама барем да сте паметни и она што сте го пиеле да го фрлите во канта. Вие не само што го нарушувате јавниот ред и мир и предизвикувате опасност во околината, туку и го уништувате тој дел од паркот. Поради тие глупости што ги правете, многу канделабри, споменици, клупи се уништени, многу ѓубре се насобира и го уништувате паркот, кој треба да претставува место во центарот на градот каде што може да се вдише барем малку кислород.....
Море јас да сум министер, веднаш ќе спроведам полициски час во тој предел.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Знаеш, кога ќе си одиме накај дома, не смееме да правиме осмици на тротоар. Во врска со полицијата и нејзиниот ,,однос", можам да кажам само дека ги плаќаме, а тие се однесуваат како да е нивен градов. Баш вчера, на оваа отворенава кинотека на плоштад, им го видов однесувањето. Седнуваат циганчиња пред мене, на едно чергиче. Џандарот без никаква причина дојде, ги крена како облека пред прострирање на жица, и ги избрка со најпогрдни зборови. Кога се обидов да му посочам дека е дискриминатор, ми кажа да си ја гледам својата сопствена работа, по што самоиницијативно го напуштив настанот. Должни се, барем да отпоздрават пред да дојдат да легитимираат некого, а не да се толку груби и безвезни.
Не се само на такви манифестации цајканите...ееее на колку места се однесуваат така, да не праам муабет за на стадионите таму се најбрутални...ACAB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom