М4 smart bracelet (Smart narukvica)

Член од
18 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
6
Здраво, ме интересира дали некој има од оваа наруквица. Дали вреди да се купи, кои сепозитвните страни, кои негативните. Дали сте задоволни.Објаснување ако може околу ова
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.841
Поени од реакции
25.930
Здраво, ме интересира дали некој има од оваа наруквица. Дали вреди да се купи, кои сепозитвните страни, кои негативните. Дали сте задоволни.Објаснување ако може околу ова
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.459
Поени од реакции
13.211
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
Што е бе Анонче, сакаш ли и ти да апнеш од влашките ама ти е срам да кажеш :D
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
6
Може објаснување. Ова е фалц срање што нема да функционира како што треба.
Не биди Влав (@Илко Илија) и купи си асален Mi Band 5 за 2000 денари или 6 за 2500.
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.841
Поени од реакции
25.930
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
Јас имам Mi band 3 и сум немал никакви проблеми со конекции.
Батеријата ми трае некаде 2 недели.
Новиве дека екранот е во боја и имаат дополнителни функции, може помалку трае батеријата освен ако не и го зголемиле капацитетот.
Мојот телефон е Шаоми па можеби и затоа не сум имал проблеми со конекција.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.533
Поени од реакции
6.199
Добро, не е скапо и Mi Band 5, може да купам од него. Само кажими колку батерија трае? Дали е сосема солидно, и дали работи на сите Android тлефони? Кај некои корисници читав дека им губело конекција со Bluetooth-ot, зошто? Ке ве молам за разјаснување на се ова што го пишав.
Имам 5ка, трае по 14 дена без проблем. Цел ден ми е при рака, додека спијам ми мере пулс. Плус редовно вежбам со него. Ако не вежбаш активно, мислам дека и 3 недели ќе ти издржи батеријата.

Сензорот на пулсот е врв. Испитав и со професионален сензор, резултатите се совпаѓаат 99%. Единствена мана е ако возиш точак, и наеднаш од лесно темпо преминиш на експлозивно (да кажам од држење 120bpm наеднаш почнеш исцрпувачко темпо (пример спринт)), знае сензорот за пулс да се збрка и да не ти одбројува точно, па ќе ти покажува рандом бројки (пример, наместо реални 180bpm, тој ти покажува 63...). Овој баг е најчест при започнување на активноста, бидејќи од низок пулс пулсот почнува да се зголемува. Со тек на време, мислам дека ќе се научиш да го користиш и нема никогаш да те зафркне (пример, не би започнал експлозивно темпо уште од самиот старт, да кажам од 70bpm, одма да го напнеш телото). Веќе 3 месеци ми се нема зафркнато одбројувањето.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.039
Поени од реакции
1.094
Погледај го видеово, на овој youtube канал детално се опишани и тетирани сите функции на паметните нараквици. Huawei band 6 и Mi band 6, слична цена имаат и бирај некоја од овие две.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.533
Поени од реакции
6.199
Погледај го видеово, на овој youtube канал детално се опишани и тетирани сите функции на паметните нараквици. Huawei band 6 и Mi band 6, слична цена имаат и бирај некоја од овие две.
Mi band без да се мисли, компатибилен е со Strava за разлика од Huawei.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.841
Поени од реакции
25.930
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.151
Поени од реакции
1.681
Со попуст од пријател или дилерска и подолу ќе отиде.
Вала. Штета што не даваат попусти од предходни онлајн нарачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom