Мујо и Хасо

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.370
Поени од реакции
3.125
Американецот рекол: "Јас сум на пример горд на нашата CIA. Што и да се случи во светот, и што и да треба да се случи CIA веќе знае".
Французот: "Јас се гордеам со нашите Французинки. Ем се убави, згодни, ем паметни, а не даваат на секого".
Турчинот: "Нашите турски теписи се најфината работа на светот, меки се, малку се скапи, но вредат вистински за парите".

Потоа, го прашале Мујо со што се гордее.
"Еее…јарани мои, јас сум премногу горд на себе. Пред некој ден еб*ев Французинка на турски тепих, а CIA нема поим дека тоа се случило"!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Мујо бил на лов во Африка и после неколку недели се враќа дома и Хасо го прашува:- Како помина, утепа ли нешто?- Ехеее, како не, 10 лавови, 20 хиени, 30 газели, и едно 15 тина Ноуплизови. - Што се тие бе ноуплизови?- Не знам ни јас, мали црни бегаат цело време и викаат No please!!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Седи Мујо тажен пред шанкот во некоја кафана и пред него има чаша пиво. Оди Хасо кај него за да го расположи, а Мујо ништо. Хасо му го испил пивото. На тоа Мујо со тажен глас вели:
- Денес ми е стварно најлошиот ден во животот! Ништо не ми оди од рака! Прво пробувам со пиштол - нема куршуми. Пробав да се обесам - се скина јазето. Со последните пари купив пиво и ставив отров во него за да се отрујам, а ти се најде тука за да ми го земиш.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Било тоа дивјачка свадба. Младоженецот пиел, но се испоставило дека невестата има многу поголем капацитет. Мујо сеуште бил невин, а за Фата се зборувало дека има искуство, па затоа таткото на Мујо пред свадбата му одржал лекција што и како да прави, за да не се посрамоти себе си и својата лоза во кревет…конечно доаѓа и тој момент – Мујо и Фата сами во љубовното гнездо.

Таткото на Мујо стои зад врата и прислушкува, а и да провери дали Мујо научил нешто од лекцијата.

Стариот стои со увото залепен за врата, внатре се слуша пискање, стенкање, воздишки, тропање…Стариот задоволно се смешка, горд на својот син, а горд и од себе си сметајќи се за добар учител.

Набрзо вратата се отвара, излегува Мујо препотен, го здогледува татка си и му вели:

-Фала Богу што си тука, жити се помогни ми…

Стариот му удира шамар и урла:

-Јас да ти помогнам со жената во кревет? Па дали си ти нормален?

Мујо тажно моли:

-Тато, абе само малку, само да успееме да ја бутнеме на кревет, после можам и јас сам…
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мујо го прашува Хасо:
- Го знаеш оној бендот Дуран Дуран ?
На тоа Хасо му одговара:
- Па го знам бе Мујо, немора 2 пати да ми го повторуваш...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Мујо и Фата биле на скијање на алпите. Кога се вратиле, седнале Мујо и Хасо да пијат кафе, па Хасо го прашува:
- И пријателе, како скија Фата?
А на тоа Мујо:
- Ма како гром!
Хасо изненадено:
- Ту бре, толку добро?
Мујо му одговорил:
- Ма не бре, секој пат во различно дрво!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Што прават Мујо и Хасо на клацкалица?
- Го зезаат снајперистот.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Мујо му се фали на Хасо:
- Сношти се шетав по пругата и видов прекрасна девојка заврзана на пругата. Кога ја ослободив, водев љубов со неа...
Хасо прашува:
-Ти го пушеше ли?
-Не, не можев да и ја најдам главата!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мујо прв пат патувал со авион, чувствувал мачнина и почнал да повраќа. Стјуардесата веднаш му дала кеса и отишла во кабината. Малку подоцна, кога се вратила ги нашла сите патници, освен Мујо, како повраќаат.
- Што се случи? - го прашала таа Мујо.
- Кесата бргу ми се наполни. Тогаш авионот се заниша и за да не ми се истури, отпив малку. Е, тогаш почнаа овие околу мене!

:sick::pos:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Се враќа Мујо од Германија и носи полн куфер со подароци.
Фата зема чепка по куферот и здогледува едно мало, црно, со екран и зачудено го прашува Мујо:
-Драги, што е ова?
-Мобилен телефон.
-А, што е тоа мобилен телефон?
-Фато, оди ти во купатило наполни ми ја кадата со вода и со пења, па тогаш ќе ти кажам што е тоа.
Оди Фата, прави тоа што и рекол Мујо и излегува.
Влегува Мујо во кадата и ѕвони преку мобилниот на нивниот домашен телефон.
Фата ја крева слушалката и слуша:
-Душо, дојди сеа кај мене ќе водиме љубов цели 2 саати!!
Фата: -Неможам, си дојде овај волов од Германија..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Го сопира Мујо полицаец и го прашува:
- Пијан ли си?
- Не - одговара Мујо.
- А шо да не си трезен?
- Не сум ни трезен.
- Па каков си тогаш?
- Таман - одговара Мујо.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Дошол Мујо од работа и го сретнува Хасо и му вика:
- Еј да видиш што видов денеска едни две близначки многу беа убави, изгледа сестри беа!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дошол Мујо од Германија, па Хасо го прашува:
Х: Како се снајде толку добро кога не знаеш германски?
М: Како не знам, брзо се учи!
Х: Е ај како ќе кажеш :"Дојди ваму"
М: Коммен зи бите.
Х: Браво бе. А како ќе кажеш: "Оди таму"
М: Е па лесно, ќе одиш таму и пак ќе кажеш "Коммен зи бите". Германскиот ти е лесен само треба многу кондиција.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Одат Мујо и Хасо на печалба во Германија и по 5 години Мујо се враќа со БМВ и полн со пари и го прашуваат:
- Мујо, а каде е Хасо?
- Ааа, Хасо отвори продавница, не се враќа.
- Како бе отвори продавница?
- Со хебла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom