Мултимедиа нет Куманово

Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
Генерална дискусија за овој интернет !
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
575
500 гб лимит брзина 15 мега бити стабилен
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.411
Поени од реакции
739
Не знам каде е 500гб, кај мене е 300гб, 12/4мбит. Беше 12/12 во договор али некој неписмен не умеел да намали аплоад па ги потрошил брзо тие 300гб и барал да го намалат аплоадот, кретен, или па овие го намалиле па кобајаги некој барал.
Стабилен е али од март наваму намалена е брзина на 7-8мбит(940кб/с максимум, ретко да иде 1,4мб/с, а идеше 1,4мб/с даунлоад скоро цела година од кога потпишав договор) и боли ги *** да ја вратат на 12мбит, викаат тоа ти е, пишал не пишал на АЕК, раскини ако не ти се допаѓа. Кога ќе размислиш подобро, ретко таа брзина и таа цена од 400ден да се најдат во Куманово, за други места не знам, задоволен сум.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја викам прво да се одлучите дали ќе пишуете на кумановски или литературно, пошто кд ве читам иде ми се да се исповраќам. Поштујте или дијалект или литературан јазик, не правите миксови пошто звучи како да слушаш јамајканца да пое македонско девојче.
Ја од К-нет не мрдам, стабилнот, брзина и мал пинг на било кој сервер у свет гарантиран. Класа нет.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.411
Поени од реакции
739
Све беше напишаја на кумановски али ај викам да испоштују форум исправи све, можда чита некој од страну:D
Ја кд да се откачу од проклетију телеком размислува куде, дали оне, дали к-нет, дали близу, па виде куде брата ми цепа одлично интернет и ефтино е 400ден(и стабилан е интернет, али како што кажа од март едино проблем е што намалиле брзину за цели 4мбита мање) + 350кабловска, мерак.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
П
Све беше напишаја на кумановски али ај викам да испоштују форум исправи све, можда чита некој од страну:D
Ја кд да се откачу од проклетију телеком размислува куде, дали оне, дали к-нет, дали близу, па виде куде брата ми цепа одлично интернет и ефтино е 400ден(и стабилан е интернет, али како што кажа од март едино проблем е што намалиле брзину за цели 4мбита мање) + 350кабловска, мерак.
Посебно е тој што на кабловску ги има дигитални тија Нова,Ртл хрватски што су и слика е одлична на дигитални такој да супер е. А К.НЕТ интернет добар е али не су ефикасни при поправљање на дефекти :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.411
Поени од реакции
739
И добро е тој што не ги наплаќав тија 35 дигитални канала а комај сви оператори ги наплаќав. Дали некој до сга е земаја ресивер од куде њима за Dvb-c и какв е, да не има случајно и dvb-t у што не верују, ефтин е викав 1200ден?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
134
Поени од реакции
21
И добро е тој што не ги наплаќав тија 35 дигитални канала а комај сви оператори ги наплаќав. Дали некој до сга е земаја ресивер од куде њима за Dvb-c и какв е, да не има случајно и dvb-t у што не верују, ефтин е викав 1200ден?
Ефтин е , имаш ги тија 35 дигитални канали кристално чиста слика супер тон :) Земи си га :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.411
Поени од реакции
739
Ефтин е , имаш ги тија 35 дигитални канали кристално чиста слика супер тон :) Земи си га :)
Знам другар, имам га пакет од лани од март, а кабловску одамна.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.051
Не знам каде е 500гб, кај мене е 300гб, 12/4мбит. Беше 12/12 во договор али некој неписмен не умеел да намали аплоад па ги потрошил брзо тие 300гб и барал да го намалат аплоадот, кретен, или па овие го намалиле па кобајаги некој барал.
Стабилен е али од март наваму намалена е брзина на 7-8мбит(940кб/с максимум, ретко да иде 1,4мб/с, а идеше 1,4мб/с даунлоад скоро цела година од кога потпишав договор) и боли ги *** да ја вратат на 12мбит, викаат тоа ти е, пишал не пишал на АЕК, раскини ако не ти се допаѓа.
Кога ќе размислиш подобро, ретко таа брзина и таа цена од 400ден да се најдат во Куманово, за други места не знам, задоволен сум.
Е што сега некој друг им е крив, поради нивните тактики на overselling. Сами си се криви, приказни за мали деца се тие муабети.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.051
Какви тактики ?
„Overselling or overbooking is sale of a volatile good or service in excess of actual capacity.“
http://en.wikipedia.org/wiki/Overselling
„a : to sell too much or too many to
b : to sell too much or too many of“
http://www.merriam-webster.com/dictionary/oversell
„a) The act of over selling something with intense hype and not deliver in the claims made previous.
b) The act of product overselling with false claims.“
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Overselling
 
Член од
4 август 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, ме интересира дали некој од вас користи услуга од овие кабелски оператор пример: Телевизија,телефонија,интернет. Нова сум во Куманово, и сега ми треба избор што е разлика помеѓу овие 2 оператора, едни велат исти се , едни велат различни ништо не ми е јасно. Не е проблем, само дали се доволно квалитетни. Благодарам.
 
На врв Bottom