Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Prodavam sosem nova (voopsto ne svirena),elektricna gitara Ibanez GAX-30 Black Night proizvedena vo Indonezija so 2 godisna garancija.Cena 260 evra bez zameni.
Tel.072/931-318 Ibanez 2.jpg Ibanez 2.jpg
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
59392b86-00e8-4558-bdfd-589944e7c509.jpg


Продавам гитара Takemine Eg330Sc, нова, малку користена со оригинални жици.
077/507-063 или преку инбокс.

Цена 12,000 со мал простор за договор околу неа.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Продавам Yamaha ERG121 комплет со појачало, кабли, торба, сталак.... се` на куп. :)

Гитарата е зачувана, свирена по дома па не е видела малтретирање, влечење по свирки и слични ствари. Има нови жици, ја пробав сега пред да ја огласам и се` си работи без гајле. Звук вади солиден за почетничка гитара во оваа класа.

Цена 150 евра, се` комплет. Ако не сте од Штип има простор и да се договориме. Може да се проба во било кој момент. 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24

JAM VOX, може некој да ми каже по колку пари оди чудово, го имам во кутија ново, не ми е употребувано (незнам зошто служи :D ) ако има некој заинтересиран нека ми пише пп. Позз.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Продава некој Дилеј педала?
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Здраво
Би сакал да прашам некој што се разбира.
Сакам да купам виолина некаде до 7000-8000 ден. Воопшто не се разбирам од тоа како одат цени и квалитет,(виолината не е за мене, за подарок е). Гледав на реклама5 нешто има со цени од 4000 ден. па ме интересира дали вреди да се купи таква или воопшто не, па да барам поскапа?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Има ли некој искуство со купување од musicstore.de? Како иде со плаќање, царинење, ДДВ? Стигаат ли продуктите до тука, и најбитно дали стигаат читави/функционални?
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Ima li zivi tuka?dali nekoj tuka folk muzicari?i ako na nekoj mu treba peac ili tapanar za u bend,neka mi pisat.imam moi pesni nastapuvam i na tv.samo ozbilni doadjaat u predvid.od drugite aman
 
Член од
4 септември 2013
Мислења
61
Поени од реакции
64
Продавам бас гитара. Немам појма шо марка е и незнам колку е свирен. Кај мене стои 2-3 години и не е чепнат. Ако ништо друго, барем ако може некој цената да му ја одреди. 20160613_012426.jpg 20160613_012416.jpg
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
Свирам на акустична гитара,усна хармоника и клавијатура , вокал мезо сопрано.
Барам ентузијасти за формирање бенд кој би свирел во кафе барови.
Жанр- поп , ирски фолк, кантри музикa, рок.
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
Имам потреба од пејач/ка секој кој е заинтересиран нека ми пише тука или по пп, може исто така ако некој познава некој друг нека ми каже. Се работи за поп-рок песна се е готово текстот,музика, се што треба е да се испее.
Znam deka malku prekasno odgovaram na porakava, no vo sluchaj da nemash najdeno, ti stojam na raspolaganje:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom