Музика од видео игри

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.923

Опседнат сум со играва, знам. И го тупам.

Сакав да кажам, мошне редок совршен спој на акцијата со музиката, која го надополнува филингот. Секое парче совршено се уклопува со boss-от, те прави на некој начин... анксиозен. Како на пример, поминуваш низ маглата и Capra Demon те заковува за земја со мачетите. После едно 5 обиди, веќе имаш фатено уплав и се молиш пред наредната битка.


:)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324

Опседнат сум со играва, знам. И го тупам.

Сакав да кажам, мошне редок совршен спој на акцијата со музиката, која го надополнува филингот. Секое парче совршено се уклопува со boss-от, те прави на некој начин... анксиозен. Како на пример, поминуваш низ маглата и Capra Demon те заковува за земја со мачетите. После едно 5 обиди, веќе имаш фатено уплав и се молиш пред наредната битка.


:)
Во глобала... саундтракот им е тапа. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324

Неверојатен спокој дава :cuc:
А тие што ја играле знаат и колку е потребен... особено после бос фајтс :D
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
најдобар и најоргинален OST ( да да сите 20 песни ) воопшто некогаш снимен за игра е :
одлично мотивира за трчање/возење точаче :)
 
Последно уредено:
B

beaverknight

Гостин
Скролајќи по темава се надевав дека ќе наидам на саундтрак од Transistor. Мене ми е у топ 3 саундтракс од сите можни игри што ги имам играно. Секоја песна е одлична, особено оние кои се придружени со гласот на Ashely Barret, секоја си има своја приказна, бев многу изненаден кога првпат го слушнав.

Transistor OST Full Album

Paper Boats, We all become и The spine посебно ми се допаѓаат.
ПС: Боље звучи додека ја играш играта. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom