Музика за свадба

Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Маестро бенд.

1400 евра.
Jas tolku pari ne davam za muzika. Ima lugje sto realno ne moze da si dopustat poslenite pari da gi dadat za toj den i posle da gladuvaat.
Автоматски споено мислење:

Бреј за 7 години откако јас правев свадба колку ги покачиле цените, тогаш 500 евра изгледаше дека е премногу, а сега 2-3 пати повеќе.
Сумите ни не одговараат за тие плати што повеќето низ мкд ги земаат.
Кој ќе прави свадба треба еден кредит само за бенд, фото студио, кетеринг и осветлување. :D

Зависи дали ти се чека по што оние најбараните се зафатени, друго дали сакаш повеќе забавно, тапани, гајди види си има видеа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Бреј за 7 години откако јас правев свадба колку ги покачиле цените, тогаш 500 евра изгледаше дека е премногу, а сега 2-3 пати повеќе.
Сумите ни не одговараат за тие плати што повеќето низ мкд ги земаат.
Кој ќе прави свадба треба еден кредит само за бенд, фото студио, кетеринг и осветлување. :D

Зависи дали ти се чека по што оние најбараните се зафатени, друго дали сакаш повеќе забавно, тапани, гајди види си има видеа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
povekjeto gi gledav videa ova ona ama me interesira nekoj so ima iskustvo mozebi so nekoj bend...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Шабанска музика на свадба и веднаш ќе ја напуштам, а и ќе си го земам и пликот.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знае некој да предложи бенд со конга/саксофон или труби за да покрие 2-3 сати од свадбата? Летна свадба е па добро ќе се вклопат.
Исто и некој бенд пред нив што би го покрил народниот дел (без турбо фолк и екс ју)?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Дали знае некој да предложи бенд со конга/саксофон или труби за да покрие 2-3 сати од свадбата? Летна свадба е па добро ќе се вклопат.
Исто и некој бенд пред нив што би го покрил народниот дел (без турбо фолк и екс ју)?
Агушеви можеби? За народен дел група Ѓезме.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Како дел од повикот на ФИТР за #ПриклучиСеиТи, каде се изработуваат платформи како помош и поддршка поради ситуацијава, се изгради бесплатна платформа на Македонските музичари со малце поинаква идеја.

Се објавуваат разни музичари, од разни категории, со основни информации (како опис, контакт итн), а клиентите ќе можат веднаш да ги резервираат преку „букинг форма“, која е врзана со маиловите кој ги дале самите бендови како контакт.

Дополнително под сите изведувачи, има и простор за оценка (review) на изведувачот, со место за коментар, слика...

Бидејќи веќе месец дена фитр не ја сподели платформата, незнам зошто не сакаат а добивме позитивен фидбек, Ви ја препраќам тука, па можеби во иднина ќе ви ви биде од корист доколку барате бендови за некаква прослава. Во моментов како база имаме околу 50тина изведувачи ширум цела Македонија, од разни категории.

Линк: https://rezervirajmuzika.com/
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.725
мене не ми се јасни свадбите, нели треба социјално дистанцирање , па регистрациите со 2 сведока наводно ги одложиле само ако невестата била бремена :facepalm: ??? немаме свадба, а имаат закажано блиски , ама не верувам дека за брзо ќе биде ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom