Музика за во ланч бар, пицерија и слично

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Не ми се верува дека јас би барал мислење околу музика, ама со цел да бидам непристрасен сакам мислење околу тоа што би одговарало на поширока популација, да не бегаат луѓево заради музикава :) Миксеви, сетови нешто што би траело по саат време минимум. Предлози околу тоа дали би било во ред пример во различни денови различен тип на музика и слично.
Што е до мене јас би ги фурал Hernan Cattaneo, Nick Muir, Nick Warren, Cafe del Mar, Deep House компилации нешто како ова -> https://www.youtube.com/watch?v=cvRbhpvnUuc и уште многу друго, ама во принцип ова.
Ми треба по некој предлог, без разлика на квалитет....битно е да одговара на повеќето што би влегле, и таргет ми се клиенти од 16 до 30 год. претежно, што не значи дека нема да има и фамилијарни луѓе.
Редно е и да пишеш за кој ЛАНЧ бар станува збор, да направиме и рецензија на храната :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Редно е и да пишеш за кој ЛАНЧ бар станува збор, да направиме и рецензија на храната :)
Сега се договараме околу храната, да најдеме некои саглам луѓе за работа. Да почнеме со работа прво како што треба, па ќе биде :)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
Оваа недела во местото кај доручкувам пуштаат "лов сонгс" ама не обични "лов сонгс" туке ептен " лов сонгс"....
- "Потсети ме шта то беше љубав", Олвеис кока кола - Бон Јови" etc.......
- Утре е неработен ден...Четврток сендвич ќе си купам...одамна не сум јадел сендвиќ....
Лов сонгс убија апетит, дефинитивно...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Сега се договараме околу храната, да најдеме некои саглам луѓе за работа. Да почнеме со работа прво како што треба, па ќе биде :)
Ние многу дружиме од темата ванземаљци така да очекувам пица.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
На темава...компилации од типот> Hotel Costes, OM Lounge, Hi Fidelity lounge, Saint Germain de pres, Ambient lounge, Cafe del Mar, Cafe Solaire, Sylt, Nordic Lounge...
Овој тип на музика за интелигентни луѓе е многу пријатен, а за глуперди неприметлив, така да - нема промашај. Има online радија у овој фазон, тоа е најдобра опција, дур не се регулираат правата.
+1 за ова.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ако станува збор за мојот вкус на музика, дефинитивно ова и слично на ова 24/7
Се мислев за комерцијала, ама се поубеден сум да не се замарам со срање од музика, иако има по нешто да се најде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Бираш од тука live стрим џез музики да свират на тивко. Јутјуб има еден куп такви. Ако е модерен ланч бар, пица бар може од сабајле релаксирачки џез а навечер нешто џез Lo fi хип хоп битови инструменталки да свират . Зависно од клиентелата кога највеќе ти доаѓаат постари а кога помлади

Еве Џез Lo fi Хип хоп бит инструментали
 

Kajgana Shop

На врв Bottom