Музика за во ланч бар, пицерија и слично

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не ми се верува дека јас би барал мислење околу музика, ама со цел да бидам непристрасен сакам мислење околу тоа што би одговарало на поширока популација, да не бегаат луѓево заради музикава :) Миксеви, сетови нешто што би траело по саат време минимум. Предлози околу тоа дали би било во ред пример во различни денови различен тип на музика и слично.
Што е до мене јас би ги фурал Hernan Cattaneo, Nick Muir, Nick Warren, Cafe del Mar, Deep House компилации нешто како ова -> https://www.youtube.com/watch?v=cvRbhpvnUuc и уште многу друго, ама во принцип ова.
Ми треба по некој предлог, без разлика на квалитет....битно е да одговара на повеќето што би влегле, и таргет ми се клиенти од 16 до 30 год. претежно, што не значи дека нема да има и фамилијарни луѓе.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Се што е тивко, мирно и лабаво, одговара (според мене). Не треба да е нападна гласна музика.. шо знам, кога би седнал на пица или на нешто слично, сакам да уживам.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.687
Поени од реакции
9.527
Не ми се верува дека јас би барал мислење околу музика, ама со цел да бидам непристрасен сакам мислење околу тоа што би одговарало на поширока популација, да не бегаат луѓево заради музикава :) Миксеви, сетови нешто што би траело по саат време минимум. Предлози околу тоа дали би било во ред пример во различни денови различен тип на музика и слично.
Што е до мене јас би ги фурал Hernan Cattaneo, Nick Muir, Nick Warren, Cafe del Mar, Deep House компилации нешто како ова -> https://www.youtube.com/watch?v=cvRbhpvnUuc и уште многу друго, ама во принцип ова.
Ми треба по некој предлог, без разлика на квалитет....битно е да одговара на повеќето што би влегле, и таргет ми се клиенти од 16 до 30 год. претежно, што не значи дека нема да има и фамилијарни луѓе.

:vozbud:..aaaaaaaaaaaaaa..само до 30 години..ти душо за игротека ли прашуваш:rolleyes:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
а тие нефамилијарните што се над 30 години, каде?
на излог залепени:mad:
Ме уби :)
Спомнав бројки како за репер, нека дојдат и 100 год. ергени и баби за мажење....нема проблем :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Секој ден различен тип на музика би било добро имаш огромен избор во денешно време јас најмногу реално уживам кога ке слушнам македонска музика шо е реткост а има толку добар избор барем за еден ден да фураш, мислам дека музика од 80те би ти одговарало најмногу али зависи од вкусови и од клиентелата шо ја таргетираш нормално еден те исти стил станвит заморен иначе парчиња добра музика мојш и од циркуз како Евровизија да начекаш
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Thievery corporation, Diana Krall.
На темава...компилации од типот> Hotel Costes, OM Lounge, Hi Fidelity lounge, Saint Germain de pres, Ambient lounge, Cafe del Mar, Cafe Solaire, Sylt, Nordic Lounge...
Овој тип на музика за интелигентни луѓе е многу пријатен, а за глуперди неприметлив, така да - нема промашај. Има online радија у овој фазон, тоа е најдобра опција, дур не се регулираат правата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Kаков е тој ланч бар (lunch bar)?

Ја имам слушнатo до сега, за лаунџ бар (lounge bar).
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Kаков е тој ланч бар (lunch bar)?

Ја имам слушнатo до сега, за лаунџ бар (lounge bar).
Така го вика народна маса, може им е позвучно и полесно за изговарање, не ми е битно...затоа и на англиски не го пишав....нема везе, битно да се разбереме затоа додадов и пицерија :)
Пиши некој предлог за музика, не го дрви...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom