Музика во кола

Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Кога доагав од Дубаи земав јака работа за у кола а и за дома.FM Transmiter ама не како оние што ги има во МК за на упаљач,туку се полни на лаптоп има 3.5мм џек,брцаш у ipod,ipad или мобиљка у кола факаш фреквенца и цепа Цеца:vozbud:,а истото и дома,У лаптоп палиш радио наогаш 103,25 и опаааааа народњациииии......
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Кога доагав од Дубаи земав јака работа за у кола а и за дома.FM Transmiter ама не како оние што ги има во МК за на упаљач,туку се полни на лаптоп има 3.5мм џек,брцаш у ipod,ipad или мобиљка у кола факаш фреквенца и цепа Цеца:vozbud:,а истото и дома,У лаптоп палиш радио наогаш 103,25 и опаааааа народњациииии......
Претпоставувам ваков со 3.5 мм џек, се полни на микроусб порт

п.с. ги има и кај нас

 
L

Luki Junior

Гостин
Јас имам ваков, и е супер.. Само троше батерија од самио дивајс...


 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Кај нас може да се најде нешто вакво или слично на ова?
Имав ама потрошени се, црни и бели беа

моментално од посагламот тие со 3.5 мм џек како горната слика имам
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
CD - Alpine 4x50W, назад два Blaupunkt, во вратите не сум сигурен какви се, у ѓепек custom made вуфер и појачало 450W :)
 
Член од
18 август 2007
Мислења
135
Поени од реакции
8
Имав ама потрошени се, црни и бели беа

моментално од посагламот тие со 3.5 мм џек како горната слика имам
Само се уштекува бананчето и преку телефон контролираш кои песни да ти свири?
И си местиш станица на уредот за радиото да ти фаќа?
Која цена?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Само се уштекува бананчето и преку телефон контролираш кои песни да ти свири?
И си местиш станица на уредот за радиото да ти фаќа?
Која цена?
Да
да
оди со полнач за во кола
Исто така заборавив да напоменам дека има и вграден осетлив микрофон така да некој кога ти ѕвони си збориш и другиот го слушаш на звучките во кола ... што значи 2во1 и кар кит и фм трансмитер

Дизајнот и џекот се направени за iPhone па така ако го користиш на било кој ајфон е измислено
цената е 1200 ден.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
некоја компилација ( торент ) рок или рап ... препорака ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Татко ми коа ја купи фелицијата немаше радио, а во вратите има 2 мнооогу чкарт звучници.
Купив Kenwood radio/CD/MP3 (без USB), а за звучници... премалку време се вртам во Македонија за да менувам и звучници :)

Инаку цело време ми свири радио Метрополис, евентуално Сити, Радио2. Никогаш не знаеш кога ќе пуштат некоја песна што ќе те мавне во срце :)
 
Член од
26 март 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
jebiga, seuste neam 18 god, ali koa ke si vozam kola obavezno ke iam ludo ozvu4enje
ina4e momentalno iam eden drugar u 407 sw ima dva kenwood vuferi od 15" ! i momentalno najverojatno ima najako ozvu4enje na balkan... sea ke ide na natprevar
Najako na balkan:pos:pa kaj mene imam samo 6 kw pojačalo i 3 12'' sony bascina na pola ton aritnija na srce se dobiva so izgasena kola 1 pesna ne sviri
 

Kajgana Shop

На врв Bottom