Музика во кола преку iPhone

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не знам дали има ваква тема, ама од темиве како што ѕирнав ко да нема.

Ме интересира што се треба да се направи за да се поврзе iPhone-от со CD плеерот или радиото за да се пушта музика преку него?

Од она што прогуглав на интернет треба специјално додатно радио да се додаде, ама што правиме ние што имаме вградени радија во кола? Ваљда има некој друг начин преку bluetooth, ама пак, некој па нема ни тоа во кола.

Јас имам додатно USB кое емитува фрекфенција и со местење на фрекфенцијата на радиото ги слушаш песните на USB. Пробав и со тоа (преку пуњачот), ама не иде некако.

Има ли некој искуство некакво?
 
L

Luki Junior

Гостин
Не знам дали има ваква тема, ама од темиве како што ѕирнав ко да нема.

Ме интересира што се треба да се направи за да се поврзе iPhone-от со CD плеерот или радиото за да се пушта музика преку него?

Од она што прогуглав на интернет треба специјално додатно радио да се додаде, ама што правиме ние што имаме вградени радија во кола? Ваљда има некој друг начин преку bluetooth, ама пак, некој па нема ни тоа во кола.

Јас имам додатно USB кое емитува фрекфенција и со местење на фрекфенцијата на радиото ги слушаш песните на USB. Пробав и со тоа (преку пуњачот), ама не иде некако.

Има ли некој искуство некакво?



Или, си правеш AUX излез на радиото, или Grom Аудио.

Опции еден куп, само човек пари да има. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Ако имаш УСБ излез на радиото се е ОК. За друго не знам
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
1. Доколку радиото има AUX влез го поврзуваш со кабелче
2. Доколку имаш постаро радио касеташ се продава адаптер на едната страна е аудио касета на другата банана џек
3.мал фм предавател

 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Има цд плеери мини телевизор што можеш да поврзеш на нив ти за ајфон си запнал
Ако имаш усб излез и усб кабел лесно се поврзува
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Бидејќи имаш фм трансмитер, тогаш ти треба само кабелче стерео 3.5мм машко од двете страни, едно во трансмитер едно во ајванот и можеш и полнач да си користиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom