Мрмефорија (Еурофорија) - ЕУРО на МРТ

Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
МТВ претера со новинарите ветерани. А бе дај донеси некои што ќе ми прикажат анализи, која репрезентација како се брани, како отвара игра... кој проблем се појавил во нивниот систем за време на натпреварот...
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Калински легенда, можеш да го слушаш како раскажува цел ден. Каков само живот има овој човек.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Да се подобри малку времето па нека направат летна пладневна емисија некаде покрај базен и Елена Велеска у купаќи нека дојде... не знам што избраа ваков колажен тип на емисии, каде најмалку ќе се зборува за натпреварите кои се играат.

Навистина ме разочара МТВ со емисијава за ЕП. Немам проблем со коментаторите, еве Стерјов сега и на релативно досаден натпревар си беше добар, но овие емисии направени како "Неделно поладне" им се целосно промашување. Добро е само што се вклучуваат во живо од Букурешт.

Се надевам дека барем пред натпреварот на Македонија припремиле нешто...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Да се подобри малку времето па нека направат летна пладневна емисија некаде покрај базен и Елена Велеска у купаќи нека дојде... не знам што избраа ваков колажен тип на емисии, каде најмалку ќе се зборува за натпреварите кои се играат.

Навистина ме разочара МТВ со емисијава за ЕП. Немам проблем со коментаторите, еве Стерјов сега и на релативно досаден натпревар си беше добар, но овие емисии направени како "Неделно поладне" им се целосно промашување. Добро е само што се вклучуваат во живо од Букурешт.

Се надевам дека барем пред натпреварот на Македонија припремиле нешто...
Секако.
Гарант припремиле гостин од типот на Џиџи или Срѓан Захариевски и Чоко Бошковски.
Умрени се. Прееска случајно у дневна го видов Калински, збореше атлетика коа пренесувал некогаш пред 40 години.
И вчера Јана и тој со брадичето, пуштаа песни од евровизија и Селин Дион дали ќе навивала за Швајцарија се запрашуваа.

Ако имаш Телеком пушти на Нова ТВ, Дарко Плавшиќ имаше добра емисија прееска, плус у соработка со Спорт Клуб се изгледа пошто оној кељавиот хрват се уклучи во живо од Лондон.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Секако.
Гарант припремиле гостин од типот на Џиџи или Срѓан Захариевски и Чоко Бошковски.
Умрени се. Прееска случајно у дневна го видов Калински, збореше атлетика коа пренесувал некогаш пред 40 години.
И вчера Јана и тој со брадичето, пуштаа песни од евровизија и Селин Дион дали ќе навивала за Швајцарија се запрашуваа.

Ако имаш Телеком пушти на Нова ТВ, Дарко Плавшиќ имаше добра емисија прееска, плус у соработка со Спорт Клуб се изгледа пошто оној кељавиот хрват се уклучи во живо од Лондон.
Del od istata grupacija se SK i Nova ako ne se lazham.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.792
За прв пат после долго време морам да гледам фудбал со наши коментатори и сега разбирам како ви е вам, напатени души... Значи не се трпи она, овие луѓе поим немаат како да коментираат формации, тактики, и буквално се што се случува на терен, па верглаат цело време апстрактни работи како: сега треба да се одбраниме, да издржиме, па ако се отвори простор да нападнеме, да се протури некако таа топка напред, Арнаутовиќ играл во кинеска лига па ајде статистики за учинокот во кинеската лига на сред натпревар, па високи биле Австријците, Барди да дадел гол од слободен...

Тоа е, кога не знаеш да коментираш што се случува на терен си правиш вербална гимнастика цело време.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
А уствари кои се коментатори моментално?
Кој е тој мртвиот што коментираше на Данска-Финска и дали истиот го коментираше натпреварот вчера?
Не ми е воопшто познат гласот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Има двајца нови од пред еден месец, едниот е Владко Арсов, а другиов не ми текнува како се викаше.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
А уствари кои се коментатори моментално?
Кој е тој мртвиот што коментираше на Данска-Финска и дали истиот го коментираше натпреварот вчера?
Не ми е воопшто познат гласот.
Данска-Финска коментираше Дамјан Николовски (тој што ја водеше емисијата кога беше и Јана), а тој вчера не го знам ни јас.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
Данска-Финска коментираше Дамјан Николовски (тој што ја водеше емисијата кога беше и Јана), а тој вчера не го знам ни јас.
Дамјан е и од вчера. Тој во еден тон коментира, ниту да повиши глас нит ништо, слично ко Табак во Ф1.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Дамјан е и од вчера. Тој во еден тон коментира, ниту да повиши глас нит ништо, слично ко Табак во Ф1.
Не коментираше Дамјан вчера, веројатно беше онај „белокосиот“ шо беше во студио претходно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom