Моќта на Фотошоп

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
4.869
Фотографијата денес може да достигне до точка на совршенство благодарение на Фотошоп програмата.Сите имаме недостатоци,треба да се сакаме такви какви што сме,но кога станува збор за професионална фотографија која служи за разни реклами и се со некаква намена фотографот мора да ги направи совршени, а Фотошоп му помага во тоа.Погледнете!
Превземено од divianarts.com​
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Добро утро што не се прави со фотошоп :) има доста слики кои не можеш да ги препознаеш дека се направени во фотошоп :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
3.996
Поени од реакции
2.368
Браво, ја откри Америка! :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.257
Поени од реакции
18.893
>Фотографијата денес

да, од денес почна ова

леле што направиле
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.639
Поени од реакции
6.065
три пати ура за фотошоп
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Одлични слики, али да нзаеш дека некои ни името фотошоп незнаат што е а камоли да направат некоја ваква или не толку добра слика.
Добро утро што не се прави со фотошоп :) има доста слики кои не можеш да ги препознаеш дека се направени во фотошоп :)
Браво, ја откри Америка! :pos:
>Фотографијата денес

да, од денес почна ова

леле што направиле
три пати ура за фотошоп
Ова е врв! Кога го гледав прв пат мислев дека е фејк видео, едноставно не ми се веруваше.
УРА УРА УРА !!!! :)
Затоа не успеваат македонскиве форуми, зашто само серете и плукате по луѓето,ако ова за вас е веќе видено некој можеби првпат се среќава и пробува нешто да научи, што ќе научи ако го правите дека е најглуп член .???
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.257
Поени од реакции
18.893
Вака nescafe, пошо во многу делови од твоето мислење fail-аш.

1. Не успеваат? Мене кајгана ми делува на доста добар и успешен форум а "такви како нас" има одамна.
2. Првобитниото мислење на членот не ми дава да помислам дека сака нешто да научи. Да не праша нешто случајно? Да не кажа дека нешто му е нејасно? Напротив, очигледно е дека сака да сподели некоја вест, превземена од друго место.
3. Во последно време членот многу често отвора теми и ми делува на обично спамерско дете(кое што бев и јас пред многу години)
4. Не сакаме да го правиме глуп, туку едноставно на поинтересен начин кажуваме дека ова се стари вести.

Биди ми поздравен.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
4.869
^
мене не ми е битно да спамирам и само да отварам теми ,туку да се развие некоја тема на разговор за ова :)

a тоа во право си дека се стари вестите
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.522
Поени од реакции
2.511
Ќе ми го објасни некој трикот?
Каде се големите промашувања во половината примери (1,4,5,6,10)??

Најголемите Photoshop промашувања за 2013-та

Текст: Б.С.Б.
Чек дис аут | 16 декември 2013

Досега имаме пишувано повеќе статии за моќта на Photoshop и за неговата секојдневна употреба во медиумите и маркетингот, но сепак последиците од претераното користење на оваа алатка можат да бидат крајно разочарувачки и неадекватни.
Во изминатава година може да се одделат неколку дигитални преработки кои имаат катастрофални интервенции.
BuzzFeed на едно место ги собра некои од најлошите Photoshop изведби за 2013 година.
1. Бритни Спирс за каверот на „Work Bitch“

2. Девојката од рекламата на Black Milk

3. Морничава реклама

4. Различните стапала во германска реклама

5. Збунувачки дланки

6. Насловната на Vogue во авгсут и ампутираната нога на Клер Дејнс

7. Реклама на Gap, обрнете внимание на коленото

8. H&M модел без нога

9. Невидлива рака

10. Фотографиите од Северна Кореја
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.944
Во првата е испегланото деколте на Бритни, линијата на „маичката“ гледај ја. Кај четворката и мене не ми е јасно, ама мала слика е, може во подобра големина да се гледа подобро. Кај Ким на десетката гледај светлото (т.е сенките) како паѓаат на ливадата позади и на силуетите - нема длабочина и очигледно е дека е сликана во некоја канцеларија па paste-ирана на позадината.

Топ-листи генерално се глупа работа, па посебно и Северна Кореја кога ќе ја видам во нив....
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
2
Abe znae li nekoj nekoja photoshop programa koja e dobra i besplatno mozham da ja simnam?
 
На врв Bottom