Мој ДДВ: Со членска на СДСМ во рака - награда без мака?

Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.342
Мислам дека од такви како тебе преку кур му е на народов.
Што замарате насекаде со овие курир статии не разбирам.
Значи Дејан Ѓошев е еден од 15те кои добија 100.000, и одма се етикетира. Другите 14 изгледа немале слика од партија па нема статија.



Прегледај го приврзокот 243755


Не тврдам дека во Македонија не се мести, особено при вакви лотарии. Ама да замарате конкретно за еден двајца кога има и останати кои добиле иста награда е бесмислено.
Сега човекот и сосема рандом да ги има добиено парите, со вакви етикети никој нема да му верува.
Да бе овие со кур-статии како да се подобри (или пак беа подобри), нека му кажа така отворено а не да се прави овде...
Цела кампања почнале само заради тоа што еден двајца добиле награда а и тоа заслужено, никој не прашува колку плакати имаат лепено ами сега кога добиваат награда му завидуваат - убо рече Цацко “завидл'к“, од тој и таков завист не може глаа да дигнеме.
Еве дури и самиот рече, не тврдиш дека не се мести, а и тие го знаат тоа само се праат мутави.
Последното ти е врв “Сега човекот и сосема рандом да ги има добиено парите, со вакви етикети никој нема да му верува.:pos::pos::pos:
Кај беше до сега, пишувај почесто!
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.342
Нормално дека од СДСМ ќе добиваат кога од ВМРО никој не скенира за да не си ја изневери матичната партија. :ROFLMAO:
Емилија немој да дискиминираш на...
Сигурно има некои од оние 8-мина Панчо и охохо (злобници велат барем 50% од четата на Мицко имала симпатии за Црпе, делел шаком и капом) кои скенираат, а и гласаа за Северџистан, не за друго ќе ви се налутат заедно продававте а сега само вие ќе собирате мед.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.515
Да бе овие со кур-статии како да се подобри (или пак беа подобри), нека му кажа така отворено а не да се прави овде...
Цела кампања почнале само заради тоа што еден двајца добиле награда а и тоа заслужено, никој не прашува колку плакати имаат лепено ами сега кога добиваат награда му завидуваат - убо рече Цацко “завидл'к“, од тој и таков завист не може глаа да дигнеме.
Еве дури и самиот рече, не тврдиш дека не се мести, а и тие го знаат тоа само се праат мутави.
Последното ти е врв “Сега човекот и сосема рандом да ги има добиено парите, со вакви етикети никој нема да му верува.:pos::pos::pos:
Кај беше до сега, пишувај почесто!
Незнам и ти што рипаш толку?
Го познаваш ли Дејан Ѓошев?
Очигледно не.
За разлика од тебе, јас долго време лично го познавам и тврдам дека ниту е лепач на плакати, ниту е партиски бот (како тебе) ниту па некој му наместил 100,000 МКД.
Од таму е мојата реакција за него. Намерно и него го потенцирав а не другиот од Тетово затоа што не сум ја таксист да пишувам од тоа што ми збореле другите.

И ужасно ме нервира кога многу лесно се палите на вакви Латас и Саше Политико статии и одма им верувате.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.342
Незнам и ти што рипаш толку?
Го познаваш ли Дејан Ѓошев?
Очигледно не.
За разлика од тебе, јас долго време лично го познавам и тврдам дека ниту е лепач на плакати, ниту е партиски бот (како тебе) ниту па некој му наместил 100,000 МКД.
Од таму е мојата реакција за него. Намерно и него го потенцирав а не другиот од Тетово затоа што не сум ја таксист да пишувам од тоа што ми збореле другите.

И ужасно ме нервира кога многу лесно се палите на вакви Латас и Саше Политико статии и одма им верувате.
Еииии зошто така ја те бранам а ти против мене, е не те бранам више аееее.
Инаку прав си не го знам тој Дејан ама ги знам оние што извлекуваат награди, ако не лепел плакати сигурно носел сендвичи, ај признај, па кај мене у такси така говореше, а сега пу пу не важи.
Може ли да ми откриеш за која партија сум бот за коа че дојдат на вљаст да можам да им барам за минат труд?
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Емилија немој да дискиминираш на...
Сигурно има некои од оние 8-мина Панчо и охохо (злобници велат барем 50% од четата на Мицко имала симпатии за Црпе, делел шаком и капом) кои скенираат, а и гласаа за Северџистан, не за друго ќе ви се налутат заедно продававте а сега само вие ќе собирате мед.
Во кои сум јас не сфатив? :kruna:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.342
Во кои сум јас не сфатив? :kruna:
:masa:
А ти не си со нив?
(пред многу години излегуваше неделник со име Старт и понекогаш знаеше да објави по некоја карикатура, на една имаше еден ред долг, долг, долг ма крајот не му се гледа, оној последниот имаше кренато раце и викаше на цел глас јас не сум со нив јас сум само симаптизер!)
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
:masa:
А ти не си со нив?
(пред многу години излегуваше неделник со име Старт и понекогаш знаеше да објави по некоја карикатура, на една имаше еден ред долг, долг, долг ма крајот не му се гледа, оној последниот имаше кренато раце и викаше на цел глас јас не сум со нив јас сум само симаптизер!)
Со кои?
Поприлично сметам дека имаме две расипани опции.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Во нормална држава за вакви работи треба барем двајца функционери од тоа министерство/управа да поднесат оставки.
Се молат партиските членови/симпатизери/ботови да не се накачуваат на постов затоа што сметам дека во огромен процент се рак за државата, без оглед на која партија припаѓаат.

Sent from my Redmi
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Believe it or not, познавам член на вмро, вработен во општина, кој исто така беше извлечен :D

Инаку не би ме изненадила да е наместено, па парите да се вратат во партија во голем процент. Легален рекет :D
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Го знам Дејан, не му е прва награда до сеа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.189
Поени од реакции
21.332
Veruvam deka drzavata obezbedila mehanizmi vlecenjeto da bide transparentno zastiteno od manipulacii. Ali vo Makedonija skoro sve e namesteno pa ostanuva somnez, ne deka ovie bile od SDS tuku opsto.

Posto ova e seriozno obvinenie treba tie sto gi pravat vlekuvanjata, valjda nekoe ministerstvo ili ovlasten, da izlezat transparentni i da pokazat kako funkcionira vlecenjeto i so koi mehanizmi obezbeduvaat da nema manipulacii. Neli lesen PR i so malce napor mozes ovie obvinenia da gi negiras.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
На крајот од денот не е битно дали излажале кога голем процент од народот смета дека излажале. Е**те државата која ни за една мочана наградна игра не може да го убеди народот дека е регуларна.
Инаку нема шанси да било наместено, партиска патка е, не се дотолку глупи за ситна пара да се компротимираат.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Believe it or not, познавам член на вмро, вработен во општина, кој исто така беше извлечен :D

Инаку не би ме изненадила да е наместено, па парите да се вратат во партија во голем процент. Легален рекет
И јас познавам еден комшија на градоначалникот шо на времето беше ВМРОовца и е извлечен, сега можеби ја сменил страната кој ти знае, исто така претходниот пат имаа извелчено кумуњара со тапија, а оние дневните награди кој ги знае на кого се ги делат.

Значи сигурно 50% комуњара и 50% можеби ВМРОовец (можеби конвертит).

Речиси е сигурно дека ги местат наградите, живееме во Северџистан каде се е корумпирано, ако се сеќавата пред некоја недела син на пратеничка доби 100 евра за најдобра фотографија, зар мислите дека ќе остават толку многу пари да отидат на некој Х човек.

П.С. Да не ја заборавите и однапред наместената лотарија во македонски шуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom