Мојата прва веб-страна

Член од
14 јуни 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
http://geocities.com/cs911t/cs

:lol:

malku smesno... sepak.. bev 12 godinki koga ja napraviv :twisted:

+ raboti podobro u IE. imam nekoi javaskriptovi staveno. vo screenshots, jas sum toj EQU@LIZER ! :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
We have 6,120 registered members

Просто неверојатно колку луѓето сакаат нелегални работи. :wink:
 
Член од
14 јуни 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Не е до нелегални работи. Туку до БЕСПЛАТНИ работи :lol:


П.С. Acid Да не случајно знеш каде можам да најдам превод за IPB ? За phpBB има на нивниот сајт, ама ова IPB почнав да го преведувам, јебига, многу долго.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Trajcek напиша:
П.С. Acid Да не случајно знеш каде можам да најдам превод за IPB ? За phpBB има на нивниот сајт, ама ова IPB почнав да го преведувам, јебига, многу долго.
Не, нема македонски... ги има само овие:
http://mods.invisionize.com/db/index.php/c/39
...изгледа дека ти ќе бидеш првиот македонски преведувач на IPB. :wink:
 
Член од
14 јуни 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ke cekam da iskoci IPB 2.1 da ne preveduvam pak 100 strani ! :lol:
 

ultimate

Hosting Guru
Член од
15 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
za zal ja izgubiv mojata prva web strana . zaboraviv kade bese hostirana na nekoj besplaten hosting, no znam deka bese vo vrska so Age of Empires 2 :) Mnogu bev zapalen po taa igra i napraviv edna stranicka. Potoa www.kumanovo.tk zapocnav da pravam , mi tekna nesto i starata verzija na kumanovo.tk koga bese html ke mozete da ja vidite tuka http://www.ultimate.geek-land.net/ a segasnata verzija e phpnuke i se naoga na www.kumanovo.tk Ima i uste nekoi strani koi ne se za prikazuvanje sega. :D
 

ultimate

Hosting Guru
Член од
15 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
I uste nesto zaboraviv. Da ne ima nekoj prevedeno postnuke? Navistina mi treba ova a nikade da najdam. Znam samo deka phpnuke ima prevod i mambo isto i phpbb2 od Boban Stojanov. Samo za postnuke ne sretnav nikade ?!? :?:
 
Член од
14 јуни 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Isprati mu email na admin-ot na 4fun.com.mk. Toj go ima prevodot.
 
Член од
14 јуни 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
UPload napraj mu na megaupload.com ili nekade ako mozes posle! :D
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа мојата прва веб страна ја напраив негде 2000 година... на homestead.com со нивен едитор за веб страни, па се крепеше страната едно 2 месеци до 3... после земаа стегнаа цена за веб страните и хостингот и така да страната исчезна... а после со едно другарче од средно некаде 2001 година почетокот напраивме веб страна како портал... името беше www.disan.cjb.net и хостирана т.е. фајловите од страната стоеа на geocities.com ама страната дека беше како портал и секојдневно требаше да се мењаат сториите и такви некои ствари а беше во html верзија и секој ден да мењам ја стории и такви ствари кој беа за мењање (а појма немав од php, asp итн.) и таа отиде у пичку си мајчину, и после истата страна www.disan.cjb.net ја преуредивме во лична страна, само за мене и другарчево некои лични работи ставени, слики, биографии и такви ствари па се крепеше до 2004 година со некои измени меѓувремено на дизајнот и додавани нови ствари и така... па сеа завршивме средно па по факултети забегавме и страната нестана зашто немаше некоја иднина т.е. немаше што да ставаме и да не стои цело време исто па ја делитнавме.
Па сеа за каналот на мирц што ми е праам веб т.е. напраив еден дизјан па сеа ќе го бришам зашто ќе стаам PHP Nuke наместо него... и така да ке биде и ова чудо... па ќе може да го ѕирнете на www.gustin.irc.net а за нов домаин нешто .com .net итн итн ќе видиме понатаму..... да видам како стојам со кредитниве.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа официјалниот сајт за #gustin проработе, но секојдневно ќе се обновува итн итн... да не должам многу ѕирнете го овде.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Мојата прва беше mkdhandball.com, kоја за жал веќе не постои.
Содржеше доста фотографии и интересни ракометни тракатанци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom