Мотивација - видеа, песни, слики и цитати

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Газда е.
Еден и единствен.
Мој гуру.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
@flexatronrhoden
Every time someone told me that I can’t or I won’t succeed I’m reminded of this picture, because I already have. There was a point in my life when I was at my all time low, I was an alcoholic, I was depressed and i was suicidal after the death of my father. LIFE HAPPENS. I’ve been to hell and back, I was beaten, tar and feathered. I drank every day, Papa John’s pizza was on speed dial and little Debbie Twinkie, cupcakes, hoho and honey buns were stack in my night stand. Life sometimes toss us a curveball to show us the way out. What you do with that reset button is totally up to you. Just remember everything in life happens for a reason, in the moment we might not see it. Sometimes these things are meant to make us stronger. Just don’t let anyone pull you down or take your dream away from you because their dreams are not as big as yours. I tell myself this every day
Flexatron.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Џеф и Алон претпоставувам дека рано ги откриле стероидите и се погодиле со ок генетика, една вежба не направија со 100% правилна форма, Каи со 180кг на бенч имаше подобра форма од овие со 60кг.

Бонус за Kai, искрено би сакал да го запознам човеков.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Каи ми е многу кул човек, супер лице и амбасадор на спортов. Џеј К. исто е многу приземјен фраер и голем абасадор на спортов. Исто и јас би сакал некогаш да ги запознаам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Еве нешто добро за мотивација, Милош Шарчев можеби најдобриот бодибилдер што излегол од Балканов, во теретаната каде што прв пат почнав да вежбам пред 12 години најголем постер беше токму од него и немаше лик во теретаната што не сакаше да изгледа барем пола од тоа, најпрво мислев дека е некој Американец, бидејќи нели тешко е за верување дека вакви ѕверови имаат излегувано од Балканов во најголемите транзиции во 90тите :)
Легендата се враќа, 54 години, а изгледа страшно! Пробав да ја тренирам еднаш неговата програма со гигантските сетови, но е тешко и бев воспален по 5 денови после тренинг, на суво како природен тешко да ја издржи некој целосно, а со малку керозин сигурно резултатите ќе бидат одлични :)
Milos Sarcev.jpg
Еве линк од youtube каналот, тренира исклучиво професионалци и баш со тие гигантски сетови.
https://www.youtube.com/channel/UCSpfsrbuph-aJU1Ipcsvylg/videos
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Рацете му се единствената слабост што ја имал според мене. Истото се гледа и на сликава погоре, каде не се на ниво со остатокот од телото, мада нозете ги нема сликано. Инаку респект, Милош е легенда, веројатно најголема од балканов.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Рацете му се единствената слабост што ја имал според мене. Истото се гледа и на сликава погоре, каде не се на ниво со остатокот од телото, мада нозете ги нема сликано. Инаку респект, Милош е легенда, веројатно најголема од балканов.
Ќе стави троа синтол и ќе ги оправи ;) а може и не за малку спаси глава минатиот пат.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ќе стави троа синтол и ќе ги оправи ;) а може и не за малку спаси глава минатиот пат.
Во последно како да имаш развиено омраза кон стероидите, некако со сарказам одговараш на прашања поврзани со тоа. :pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Во последно како да имаш развиено омраза кон стероидите, некако со сарказам одговараш на прашања поврзани со тоа. :pos:
Напротив, не ги мразам стероидите, ниту пак SARMS, тоа е огромно достигнување во науката за кое одлични научници имаат добиено и нобелова награда.
Кај професионалците го оправдувам користењето, тоа им е работа и од тоа живеат, дури и јас да се прешалтам на тој бизнис би користел, не оправдувам користење кај аматери кои единствена цел имаат да направат троа раце, гради и стомак за да се курчат на плажа.
Синтолот веќе ме нервира, е тоа е веќе момент што дури и професионалците забегуваат, па знаат да пукнат во оние делови кои им заостануваат се со цел да се посиметрични и поголеми, ете Милош го плати скапо уште многу одамна.
Инаку Милош е еден од најдобро едуцираните билдери околу користењето на инсулинот и хормонот за раст, периодот кога тој го има ставано во шема голем дел низ светот немале ни слушнато, за балканот не правам ни муабет. Сега гледам дури и обични деца во теретаниве боцкаат инсулин, иако не се свесни дека една грешка може да ги чини скапо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Напротив, не ги мразам стероидите, ниту пак SARMS, тоа е огромно достигнување во науката за кое одлични научници имаат добиено и нобелова награда.
Кај професионалците го оправдувам користењето, тоа им е работа и од тоа живеат, дури и јас да се прешалтам на тој бизнис би користел, не оправдувам користење кај аматери кои единствена цел имаат да направат троа раце, гради и стомак за да се курчат на плажа.
Синтолот веќе ме нервира, е тоа е веќе момент што дури и професионалците забегуваат, па знаат да пукнат во оние делови кои им заостануваат се со цел да се посиметрични и поголеми, ете Милош го плати скапо уште многу одамна.
Инаку Милош е еден од најдобро едуцираните билдери околу користењето на инсулинот и хормонот за раст, периодот кога тој го има ставано во шема голем дел низ светот немале ни слушнато, за балканот не правам ни муабет. Сега гледам дури и обични деца во теретаниве боцкаат инсулин, иако не се свесни дека една грешка може да ги чини скапо.
Тоа дека према тие што користат имаш таков однос ми беше муабетот, што е оправдан, иако ми се чинит дека беше полиберален.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Еве една споредба за мотивација од Милош, за типот како да е застанато времето, на 54 години е горе долу ист како и на 32 години.
37646913_1869262403369950_7002200751648800768_n.jpg
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Убеден сум Кевин под надзор на Милош да се спремаше за последниот натпревар, дека ќе беше мноогу подобар. Особено кондиционо.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Малиот е фасцинантен и оваа година,мене ми е еден од омилените билдери, ме потсеќа на Ли Прист кус и огромен :)
Имаше најава дека ова ќе му биде последната Мр Олимпија, а според формата ми изгледа дека и оваа ќе му биде крунисана со 1во место, сликава ја постираше вчера на инста, вежбаат заедно со Franc Mcgrath во теретаната на Flex Lewis, Dragon's lair.
Flex Lewis is making the 2018 Mr. Olympia his last Men’s 212 competition.
FLEX.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom