Мотивација - видеа, песни, слики и цитати

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Нека ве мотивира личниот напредок како личност и здравјето.

Не вежбајте за голем бицепс или гради.
Барњм мене тоа ми е плитко, секогаш кога ме фаќа бед дека имам слаби раце/нозе/гради земам залет да ги направам според некои стандарди поставени од магазините и порталите, следно прашање кое си го поставувам е И ШТО? Што ако ги направам такви, што ќе добијам?

Одговорот е ништо, затоа што е така, само ќе си навлечите комплекси како не сте доволно добри.

Затоа фокус само на градење мотивација, дисциплина и посуштински и подлабоки работи, затоа што тие ќе ви користат и надворнод теретаната.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Колку поголемо очекување, толку поголемо разочарување.

Над 90% од тие што ги гледате во магазините се или некогаш претходно биле на терапија за да го достигнат тоа, природното е со лимит без разлика колку храна и суплементи се земаат, ретки се индивидуи со генетски предиспозиции или пак некакво хормонално пореметување што може да се одделат од просекот.

Ако не заработува човек од ова, не му ни треба огромна маса и терапија, прескапа инвестиција е да се направи, а уште поскапа да се одржува понатаму во животот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
а бе мрш таму трансвестит
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
а бе мрш таму трансвестит
Transvestism is the practice of dressing and acting in a style or manner traditionally associated with the opposite sex. In some cultures, transvestism is practiced for religious, traditional or ceremonial reasons.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Transvestism is the practice of dressing and acting in a style or manner traditionally associated with the opposite sex. In some cultures, transvestism is practiced for religious, traditional or ceremonial reasons.
па да де
мушко е ова, се облака и носи ко женско
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
па да де
мушко е ова, се облака и носи ко женско
Од каде заклучи тоа, дај доказ како дозна дека е машко?
А дури и да е машко јас гарантирам дека повеќе од 70% на форумов не можете да се дигнете ни 10 пати на вратило ;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Од каде заклучи тоа, дај доказ како дозна дека е машко?
А дури и да е машко јас гарантирам дека повеќе од 70% на форумов не можете да се дигнете ни 10 пати на вратило ;)
Со 4 прста ги прави, а замисли со сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom