Мотивација - видеа, песни, слики и цитати

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Коа ќе ја слушнам песнава ми доаѓа да ги СКРШАМ теговите, слушнете:

 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
Здраво.(како прво не сакам никој да навредам*)Прочитав за мотивацијава,сите скоро се служат со нешто туѓо.Врз таа основа вежбаат, можеби кај нив тоа делува, не знам.Но дали знаат што се
употребил нивниот идол за да дојде до тоа.Некои од нив употребиле стероиди,и што ли уште не.
И со тоа е постигнале саканата цел? Можеби да, но вие како нив сакате да бидете? Тоа кај секого
не делува,тие се личности што по секоја цена сакаат д бидат билдери*.После тоа си има и последици , што е нормално.Каде е челичното тело на Арнолд?Не оправдувам никакви стимулативни супстанци!Не се темелам врз некоја друга личност!Создади си своја мотивација, свој лик, врз основа на тој лик напредувај, само така може да се дојде до некој резутат.Тие личности не се како тебе , тие не се софпаѓаат со тебе(y)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Песнава обавезно ја слушам едно 2-3 пати пред секое вежбање, страшно ме мотивира.


Посебно мотивирачки се стиховите "Nemam ni trunke dlakavoga sala, moje telo stvoreno je od hevi metala" и "Grudi moje čvrste su ko šasija od FAPa", кои ме потсетуваат на целта кон која се стремам.
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
http://www.youtube.com/watch?v=lsSC2vx7zFQ
http://www.youtube.com/watch?v=E4b4DJFStVQ

Првото 100% го имате видено сите од Giavanni Ruffin топ видео, за второво незнам ама знам дека говорот во видеово е ЕПИК и ме мотивира скроз!

Ужувајте пред вежбање.

"6am and your hand can’t make it to the alarm clock before the voices in your head start telling you that it’s too early, too dark, and too cold to get outta bed
Aching muscles lie still in rebellion, pretending not to hear your brain commanding them to move
A legion of voices shouting their unanimous permission for you to hit the snooze button and go back to dreamland, but you didn’t ask their opinion
The voice you’ve chosen to listen to is one of defiance
A voice that’s says there was a reason you set that alarm in the first place"

"You’re in a fight against an opponent you can’t see
Oh but you can feel him on your heels can’t you?
Feel him breathing down your neck
You know what that is?
That’s you…
Your fears, your doubts and insecurities all lined up like a firing squad ready to shoot you outta the sky
But don’t lose heart
While they aren’t easily defeated, they are far from invincible"
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Обавезно вакво нешто пред и готово исклучвам апсолутно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom