Мотивација - видеа, песни, слики и цитати

Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.607
Поени од реакции
12.394
Нека ве мотивира личниот напредок како личност и здравјето.

Не вежбајте за голем бицепс или гради.
Барњм мене тоа ми е плитко, секогаш кога ме фаќа бед дека имам слаби раце/нозе/гради земам залет да ги направам според некои стандарди поставени од магазините и порталите, следно прашање кое си го поставувам е И ШТО? Што ако ги направам такви, што ќе добијам?

Одговорот е ништо, затоа што е така, само ќе си навлечите комплекси како не сте доволно добри.

Затоа фокус само на градење мотивација, дисциплина и посуштински и подлабоки работи, затоа што тие ќе ви користат и надворнод теретаната.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Колку поголемо очекување, толку поголемо разочарување.

Над 90% од тие што ги гледате во магазините се или некогаш претходно биле на терапија за да го достигнат тоа, природното е со лимит без разлика колку храна и суплементи се земаат, ретки се индивидуи со генетски предиспозиции или пак некакво хормонално пореметување што може да се одделат од просекот.

Ако не заработува човек од ова, не му ни треба огромна маса и терапија, прескапа инвестиција е да се направи, а уште поскапа да се одржува понатаму во животот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.190
Поени од реакции
22.275
а бе мрш таму трансвестит
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.190
Поени од реакции
22.275
Transvestism is the practice of dressing and acting in a style or manner traditionally associated with the opposite sex. In some cultures, transvestism is practiced for religious, traditional or ceremonial reasons.
па да де
мушко е ова, се облака и носи ко женско
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.607
Поени од реакции
12.394
па да де
мушко е ова, се облака и носи ко женско
Од каде заклучи тоа, дај доказ како дозна дека е машко?
А дури и да е машко јас гарантирам дека повеќе од 70% на форумов не можете да се дигнете ни 10 пати на вратило ;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
Од каде заклучи тоа, дај доказ како дозна дека е машко?
А дури и да е машко јас гарантирам дека повеќе од 70% на форумов не можете да се дигнете ни 10 пати на вратило ;)
Со 4 прста ги прави, а замисли со сите
 
На врв Bottom