Моментална физичка состојба (слики)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.893


Не е моја, на другар е. Висок е 190 цм. Не е нешто посебно, далеку од лошо дека е, но ме фасцинира што со веган исхрана стигнал до ваква форма. Кај е сеа муабетот за тоа дека се броеле само животински протеини?
Моментална форма, веган. Имаше некои дечурлана го хејтаа, не бил ништо посебно. Има 46 години :)


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.609
Поени од реакции
34.836
Моментална форма, веган. Имаше некои дечурлана го хејтаа, не бил ништо посебно. Има 46 години :)


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Од модерниве вегани последни 3-4 години или долго е веган?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.609
Поени од реакции
34.836
Вегетаријанец 9 години, веган две години.
Прво, пофалба за формата, на таа возраст е за почит вакво тело без разлика дали е натурал, на стероиди, веган, вегетаријанец и тн..
Генетски ми изгледа дека отсекогаш бил чист и слаб, е сега искрено ме интересира ако имаш слики да постираш пред да стане вегетаријанец и пред да стане веган, чисто да се увериме дека се набилдал откако почнал да живее на трева :)

Бтв достижна е оваа мускулна маса и тоа за 2 години со добра храна природно, дури и на негова возраст, само треба добра дисциплина, средена храна и редовен тренинг (али ова за тие што јадат животинска храна, не ги разбирам тревиве ќе мора да ја прелистаме книгата на Баба Рада да видиме дали може и како веган :D)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.893
Да, генетски е чачкалица. Инаку те разбирам што сакаш да кажеш, и јас знам дека со веган од чачкалица не може ваква форма да постигне. Од кога го знам вежба, може паузира една третина од годината ама константно вежба, тоа се можеби 14 години, беше многу поголем но и помрсен. Сега има 83 кила, а го знам и со 105, на таа висина(190) навистина импресионира. Од суплементи знам дека креатин, трибулус и понекој пат протеин. Хемија вели не и му верувам. Ова е нешто баш пред околу 9 - 10 години, не сум сигурен точно, може и помалку има. Од различен период се, на втората е каде каде помрсен.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.609
Поени од реакции
34.836
Да, генетски е чачкалица. Инаку те разбирам што сакаш да кажеш, и јас знам дека со веган од чачкалица не може ваква форма да постигне. Од кога го знам вежба, може паузира една третина од годината ама константно вежба, тоа се можеби 14 години, беше многу поголем но и помрсен. Сега има 83 кила, а го знам и со 105, на таа висина(190) навистина импресионира. Од суплементи знам дека креатин, трибулус и понекој пат протеин. Хемија вели не и му верувам. Ова е нешто баш пред околу 9 - 10 години, не сум сигурен точно, може и помалку има. Од различен период се, на втората е каде каде помрсен.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Поентата ми беше околу веганството, гледам често постови по интернет од луѓе кои направиле форма и ќе пишат под сликите дека се вегани, а во суштина формата ја имаат направено додека не биле вегани. Али народ верува во она што ќе прочита, па ќе влета некој клизачи дека и со веганство се прават мускули.
Затоа и ти пишав, дали бил добар и пред да стане веган, па сега само се одржува, е сега со веганството чисто се сомневам дека успева да надополни калориски внес, па затоа и се има исчистено повеќе :)

Инаку да возможно е ова природно, иако на првата слика ми е малку сомнителен (ама може и да грешам, може да потекол од преворкаути и креатин), како и да е, добра форма особено за таа возраст!
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Денес поминува втората година откако вежбам само со телесна тежина, ме чека наскоро ситна операција на зглобот па здравје ако биде све ОК зимава планирам пак во теретана :semolam:

IMG_20191011_191701.jpg
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Eve edna fotka od Avgust, use nekoj mesec ke pravam 2 god kako sum na Carnivore diet(Ishrana bazirana samo na meso) i mora da kazam sum prezadovolen od rezultatite. Ne samo poradi fizicka forma i performansi. Isto taka i poradi zgolemenata mentalna jasnost vo rabotenjeto i zgolemena intuitivnost i sposobnost za rasuduvanje. Denes sum uste nekoe kg namalen vo masti i pogolema def imam. Aug1.jpg Aug23.jpg
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Eve edna fotka od Avgust, use nekoj mesec ke pravam 2 god kako sum na Carnivore diet(Ishrana bazirana samo na meso) i mora da kazam sum prezadovolen od rezultatite. Ne samo poradi fizicka forma i performansi. Isto taka i poradi zgolemenata mentalna jasnost vo rabotenjeto i zgolemena intuitivnost i sposobnost za rasuduvanje. Denes sum uste nekoe kg namalen vo masti i pogolema def imam.Прегледај го приврзокот 225402Прегледај го приврзокот 225403
Секси
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
WIN_20200401_13_50_58_Pro.jpg

Заебано е само со склекови ама мора да се одржиме.

Супер сет decline push-up, regular push-up, incline push-up, сите серии до отказ, 4 рунди, 60-90 секунди одмор измеѓу. 150-200 склека се фаќа све вкупно;
Diamond push-up, супер сет со triceps kickback бучици од по 10kg, oвдека има уште 40-60 склека зависи од расположење;
Pike press, супер сет со летање;
За крај standing dumbbell press.
Све до отказ, 3-4 серии.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Прегледај го приврзокот 242201

Заебано е само со склекови ама мора да се одржиме.

Супер сет decline push-up, regular push-up, incline push-up, сите серии до отказ, 4 рунди, 60-90 секунди одмор измеѓу. 150-200 склека се фаќа све вкупно;
Diamond push-up, супер сет со triceps kickback бучици од по 10kg, oвдека има уште 40-60 склека зависи од расположење;
Pike press, супер сет со летање;
За крај standing dumbbell press.
Све до отказ, 3-4 серии.
Следиш макроси? Доста завидна форма за рекреативец, баш ме воодушеви и со предходниот пост...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom