Моментална физичка состојба (слики)

Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Не, туку има луѓе што сакаат да дискутираат на раат без да им улетуваат падобранци на теми и го користат тоа пријави. Не е ставено за тие со богат или сиромашен речник. Ако немаш одговор на темава како што гласи насловов, те молам напушти ја. Не знам што е тоа заебавање на Стеф за телото кога дечкото изгледа сосема ок. За видеата го заебававте, за ова зошто го заебавате? Затоа, ќе повторам ако не сакаш да ставиш слика како што гласи воведот, не реплицирај. Готово.


Да се покајал ќе прекинеше ко прво да снима по првото видео. Не зезајте она близу фибер шит обавезно да се аплоадира :D
преииспитај се што имаш трескано претходно...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
преииспитај се што имаш трескано претходно...
Ти диоптерот да го преиспиташ затоа што јас никаде не го вреѓам Стеф за изгледот, туку ако прочиташ погоре во болдот што си ми го означил, ќе видиш дека нема ништо такво, туку дека му се смеам за видеата и не го порекнувам тој факт.

Кај копал мои постови ко циган у контејнер уште па демек ме заебал. Ајт бриши и не туку ме цитирај за глупости.
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 00:36 ---
Ајдееее, Карлович си бил ти бе, што не кажеш така :icon_lol: Баниран али ќе се вратиш кај и да е. Ебате дегенот болен.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Убаво си се издефинирал,дај кажи кој ти беше внесот на протеини јаглехидрати и масти :)
Од секогаш сум бил издефиниран затоа што никогаш у живот не сум бил дебел напротив бев слаб како чепкалка. Од тогаш почнав да вежбам некаде 14 месеци има до сега, колку толку можев ради факултетот и успеав да качам околу 13-14кг во главно мускул како сега што сум на сликата.
Инаку постојано сум во калориски плус барем така гледам да сум. Воглавно јадам

- лажица мед, 50грама овес и 400мл млеко за доручек
- 2 банани и 30грама овес пред тренинг
- доза веј и 2 помаранџи по тренинг
- 180грама туна и 75 гр леб со брокула оброк по тренинг
- 150 грама стек и 100гр ориз со маслиново масло и сезонска салата ручек
- 25гр бадеми и пола доза веј меѓуоброк
- 80 грама макарони, 100гр изварка и маслиново масло за вечера
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Од секогаш сум бил издефиниран затоа што никогаш у живот не сум бил дебел напротив бев слаб како чепкалка. Од тогаш почнав да вежбам некаде 14 месеци има до сега, колку толку можев ради факултетот и успеав да качам околу 13-14кг во главно мускул како сега што сум на сликата.
Инаку постојано сум во калориски плус барем така гледам да сум. Воглавно јадам

- лажица мед, 50грама овес и 400мл млеко за доручек
- 2 банани и 30грама овес пред тренинг
- доза веј и 2 помаранџи по тренинг
- 180грама туна и 75 гр леб со брокула оброк по тренинг
- 150 грама стек и 100гр ориз со маслиново масло и сезонска салата ручек
- 25гр бадеми и пола доза веј меѓуоброк
- 80 грама макарони, 100гр изварка и маслиново масло за вечера
Кој режим на тренинг го практикуваш момче ?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Кој режим на тренинг го практикуваш момче ?
Моментално тренирам по overload програмата.

1 ден грб и трицепс
2 ден гради и бицепс
3 ден рамо и листови
4 ден нозе и core

започнувам со вежбата на која можам да дигнам најголема килажа (најчесто е тоа компаунд вежба)

Се започнува со 4 серии од кои сите се за загревање.

-1 серија 12 повторувања максимално правилни со 50% од тежината што ја дигам
-1 серија 10 повторувања со максимално брзо што можам да ја направам со исто 50% од тежината
- 1 серија 4 повторувања со 70% тежина максимално правилна
- 1 повторување со 90% тежина целосно контролирано и правилно

Вкупно 4 серии кои се загревање и од кога го применувам супер функционира и ми овозможува сите наредни 4 работни серии да ги правам со максимална килажа што можам да ја дигам наместо постепено да зголемувам и на крај само 1 серија да направам со максимална килажа. Одморот меѓу серии е прилично долг околу 2 минути и воглавно програмата е за пробивање платоа и развивање сила. Во теретана не се задржувам повеќе од 60-70минути. Од август ќе одам повеќе на 4Х програмата која фаворизира помали одмори а повеќе повторувања.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Моментално тренирам по overload програмата.

1 ден грб и трицепс
2 ден гради и бицепс
3 ден рамо и листови
4 ден нозе и core

започнувам со вежбата на која можам да дигнам најголема килажа (најчесто е тоа компаунд вежба)

Се започнува со 4 серии од кои сите се за загревање.

-1 серија 12 повторувања максимално правилни со 50% од тежината што ја дигам
-1 серија 10 повторувања со максимално брзо што можам да ја направам со исто 50% од тежината
- 1 серија 4 повторувања со 70% тежина максимално правилна
- 1 повторување со 90% тежина целосно контролирано и правилно

Вкупно 4 серии кои се загревање и од кога го применувам супер функционира и ми овозможува сите наредни 4 работни серии да ги правам со максимална килажа што можам да ја дигам наместо постепено да зголемувам и на крај само 1 серија да направам со максимална килажа. Одморот меѓу серии е прилично долг околу 2 минути и воглавно програмата е за пробивање платоа и развивање сила. Во теретана не се задржувам повеќе од 60-70минути. Од август ќе одам повеќе на 4Х програмата која фаворизира помали одмори а повеќе повторувања.
Ммммм добар распоред на вежбите си си направил :)(y)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Моментално тренирам по overload програмата.

1 ден грб и трицепс
2 ден гради и бицепс
3 ден рамо и листови
4 ден нозе и core

започнувам со вежбата на која можам да дигнам најголема килажа (најчесто е тоа компаунд вежба)

Се започнува со 4 серии од кои сите се за загревање.

-1 серија 12 повторувања максимално правилни со 50% од тежината што ја дигам
-1 серија 10 повторувања со максимално брзо што можам да ја направам со исто 50% од тежината
- 1 серија 4 повторувања со 70% тежина максимално правилна
- 1 повторување со 90% тежина целосно контролирано и правилно

Вкупно 4 серии кои се загревање и од кога го применувам супер функционира и ми овозможува сите наредни 4 работни серии да ги правам со максимална килажа што можам да ја дигам наместо постепено да зголемувам и на крај само 1 серија да направам со максимална килажа. Одморот меѓу серии е прилично долг околу 2 минути и воглавно програмата е за пробивање платоа и развивање сила. Во теретана не се задржувам повеќе од 60-70минути. Од август ќе одам повеќе на 4Х програмата која фаворизира помали одмори а повеќе повторувања.
Пример вторник вежбаш гради и правиш бенч 1 серија со 12, 1 со 10, 1 со 4 и 1 со 1 повторување, и потоа сите други вежби што ги правиш за гради и бицепс тој ден правиш по 4 серии по 10 повторувања со максималната тежина?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Пример вторник вежбаш гради и правиш бенч 1 серија со 12, 1 со 10, 1 со 4 и 1 со 1 повторување, и потоа сите други вежби што ги правиш за гради и бицепс тој ден правиш по 4 серии по 10 повторувања со максималната тежина?
Не туку сите натаму само вежбите за гради ги правам со максимална, а за бицепс ја повторувам шемата за загревање најчесто со француска шипка па потоа одам на максимум
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Не туку сите натаму само вежбите за гради ги правам со максимална, а за бицепс ја повторувам шемата за загревање најчесто со француска шипка па потоа одам на максимум
Mxм и коолку време се вежба по таа програма ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom