Мои игри

Член од
4 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
27
Здраво дечки,

Ја отворив темата со цел да Ви ги претставам моите мобилни игри. Изработени се комплетно од мене, код и графика. Моментално се објавени на Google Play за Android, а во иднина најверојатно ќе одат и на Apple Store за iOS.

Еве линкови и кратко за нив:


Mathstones - поголема математичка пазл игра со приказна за еден папагал кој се изгубил длабоко во џунглата и го бара патот до дома. Покрај главната логика за играње со бројките има и бонус игри.
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.mathstones
За Mathstones на Behance има прикажан дизајн и концепт арт на карактерите: Behance


Four Sheep - аркадна игра за спојување на овците со овошјата и зеленчуците. Има глобален leaderboard.
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.foursheep


Ufo - аркадна игра за спојување на боите на ufo-то со бојата на светлината на куќите. Има глобал leaderboard.
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.ufo


Clouds - аркадна игра за спојување на бојата на круговите со бојата на облаците. Има глобален leaderboard.
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.clouds


Shape - аркадна игра за погодување на облиците еден во друг.
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.shape

Игрите се прилично нови и се надевам дека ќе Ви се допаднат. Пробајте ги, поиграјте ги и секако не би било лошо позитивно да ги рејтувате на Google Play :)

Однапред Ви благодарам!
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.719
Поени од реакции
26.431
Уште не симнав ниедна, но ќе ги испробам. Тука сум само да пишам БРАВО (затоа што изгледаат ептен фино) и да ти посакам среќа во монетизација на креациите :)
 
Член од
4 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
27
Здраво дечки,
Со задоволство ви ја претставувам најновата игра за Андроид. Се работи за Mathstones Memory :)


Mathstones Memory е игра меморија и пазл за вежба на мозокот и концентрација, нешто како продолжение на веќе објавената Mathstones, но во друг правец.

Линк од Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.threecatsgames.mathstones.memory

Линк од Behance за концепт артот на главниот карактер Bungee:
https://www.behance.net/gallery/81027475/Bungee-Concept-Art


Играта е нова, објавена пред два дена, па доколку ја инсталирате и позитивно ја рејтувате, многу би ми значело! :)
Доколку би ја споделиле со друштво, исто би ми било од корист да се рашири повеќе.

Се надевам дека ќе ви се допадне.
Однапред ви благодарам! :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.279
Поени од реакции
1.420
Здраво дечки,
Со задоволство ви ја претставувам најновата игра за Андроид. Се работи за Mathstones Memory :)


Mathstones Memory е игра меморија и пазл за вежба на мозокот и концентрација, нешто како продолжение на веќе објавената Mathstones, но во друг правец.

Линк од Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.threecatsgames.mathstones.memory

Линк од Behance за концепт артот на главниот карактер Bungee:
https://www.behance.net/gallery/81027475/Bungee-Concept-Art


Играта е нова, објавена пред два дена, па доколку ја инсталирате и позитивно ја рејтувате, многу би ми значело! :)
Доколку би ја споделиле со друштво, исто би ми било од корист да се рашири повеќе.

Се надевам дека ќе ви се допадне.
Однапред ви благодарам! :)
Ајде баце префрлај се на App Store да видам и ја некоја како изгледа.
 
Член од
4 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
27
Здраво дечки,
Заборавив да пишам дека Mathstones Memory си доби апдејт 1.6 со поправени багови, нови типа камчиња, сложувалки и нов мод на меморија со четворки.

Линк за оние кои не го знаат, тука: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.threecatsgames.mathstones.memory


Играта е сеуште нова, па доколку ја инсталирате и позитивно ја рејтувате, многу би ми значело мене, а и на играта за подобро место на листата на игри на Google Play.

Поздрав :)
 
Член од
5 август 2016
Мислења
246
Поени од реакции
153
Друже зема некоја паричка од овие игри?
 
На врв Bottom