Можни несакани реакции после примени вакцини против КОВИД19

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Добро е што е отворено тема за несакани реакции. На телеграм постојат неколку групи каде се споделуваат ваквите искуства од страна на луѓе кои ја примале и нивните најблиски. Секој може да отворе и да разгледа. mRNA Death Tool, COVID VACCINE VICTIMS, Covid Vaccine Magnets & Strange Things. Можам да споделувам многу видеа и слики. Но најдобро ќе биде секој да си види самиот. Еве и линкови: https://t.me/COVIDVACCINEMAGNETS/100
https://t.me/mrn_death/8719?single

Ке бидам ли блокиран за овој пост.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Нај не сакани реакции се...шо си се вакцинирал бе глуп, сега си чипиран, се е пропаганда за пари итн
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Искуство на Ерик Клептон после 2 доза:
Клептон има ишмркано кокаин колку што сите членови на форумов заедно пута 2 немаат видено. Мислам дека и тоа си има последици.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Добро е што е отворено тема за несакани реакции. На телеграм постојат неколку групи каде се споделуваат ваквите искуства од страна на луѓе кои ја примале и нивните најблиски. Секој може да отворе и да разгледа. mRNA Death Tool, COVID VACCINE VICTIMS, Covid Vaccine Magnets & Strange Things. Можам да споделувам многу видеа и слики. Но најдобро ќе биде секој да си види самиот. Еве и линкови: https://t.me/COVIDVACCINEMAGNETS/100
https://t.me/mrn_death/8719?single

Ке бидам ли блокиран за овој пост.
приметувам ја има магнетизација. Кај мене синофарм дека послаба помалце али некои на фајзер што се вилушки и тенџериња им се лепат. Дерман немаат луѓето.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Клептон има ишмркано кокаин колку што сите членови на форумов заедно пута 2 немаат видено. Мислам дека и тоа си има последици.
Dobra poenta, znaci tolku kokain go nema sjebeno kako sranjevo od enas... sto ti se vika jaka droga. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Dobra poenta, znaci tolku kokain go nema sjebeno kako sranjevo od enas... sto ti se vika jaka droga. :)
Не бе не, од кокаин се регенерираат органи, башка се остало што конзумирал нема ефект, едноставно го подмладило.
А и 70 и кусур години не се репер за старост, напротив кај и да е нови заби ќе му никнат.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Јас денеска ја добив Синовак, сè што читам на нет за неа е дека е мнооогу слаба (50% заштита).
Може требаше да откажам вакцинација и нареден месец да се пријавам пак :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.288
Јас денеска ја добив Синовак, сè што читам на нет за неа е дека е мнооогу слаба (50% заштита).
Може требаше да откажам вакцинација и нареден месец да се пријавам пак :(
Taa e слаба, а другата што ја даваат - Фајзер, може да има сумњиви последици.

Ја кога отидов да се вакцинирам, така размислував - ако ме вакцинираат со Синовак, барем ќе знам дека е не е опасна, а ако ме вакцинираат со Фајзер, барем ќе бидам позаштитен од индискиов, во однос на тие кои земале други вакцини.

Ако е вистинито све тоа што зборат теоретичарите на заговор за Фајзер, тогаш со Фајзер е полошо, а ако фатиш делта и покрај вакцинација со Синовак, тогаш тоа може да биде полошо од предходново.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Taa e слаба, а другата што ја даваат - Фајзер, може да има сумњиви последици.

Ја кога отидов да се вакцинирам, така размислував - ако ме вакцинираат со Синовак, барем ќе знам дека е не е опасна, а ако ме вакцинираат со Фајзер, барем ќе бидам позаштитен од индискиов, во однос на тие кои земале други вакцини.

Ако е вистинито све тоа што зборат теоретичарите на заговор за Фајзер, тогаш со Фајзер е полошо, а ако фатиш делта и покрај вакцинација со Синовак, тогаш тоа може да биде полошо од предходново.
Значи што и да одбереш, може да излезе дека не е добро :(
Јас не бирав, денеска со таа вакцинирале во А1 Арена, во Скопје, Фајзер беше само за ревакцинација
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Јас денеска ја добив Синовак, сè што читам на нет за неа е дека е мнооогу слаба (50% заштита).
Може требаше да откажам вакцинација и нареден месец да се пријавам пак :(
...ниедна антиковид вакцина нема 100% заштитна улога, значи нема докази дека тие 100% штитат од инфекција затоа и остана протоколот на носење на заштитни маски и држење на растојание и покрај вакцинацијата,

ако ти значи 50% дека полесно ќе поминеш со симптоми доколку би била заразена со коронавирус, отколку кога не би била вакцинирана, тоа е добро нели, полесно ќе ја поминеш заразата, па дури и асимптоматски, но ти дополнително ја имаш таа „опуштеност“ за безбедност на самата вакцина според стара технологија со инактивиран вирус, за разлика од другите невирусно инактивирани антиковид вакцини за кои се нема толку искуства со mRNK технологија, а се нема ниту искуство за процентот на заштита според моменталните измутирани коронавируси соеви кои би биле доминантни како индискиот сој!
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
...ниедна антиковид вакцина нема 100% заштитна улога, значи нема докази дека тие 100% штитат од инфекција затоа и остана протоколот на носење на заштитни маски и држење на растојание и покрај вакцинацијата,

ако ти значи 50% дека полесно ќе поминеш со симптоми доколку би била заразена со коронавирус, отколку кога не би била вакцинирана, тоа е добро нели, полесно ќе ја поминеш заразата, па дури и асимптоматски, но ти дополнително ја имаш таа „опуштеност“ за безбедност на самата вакцина според стара технологија со инактивиран вирус, за разлика од другите невирусно инактивирани антиковид вакцини за кои се нема толку искуства со mRNK технологија, а се нема ниту искуство за процентот на заштита според моменталните измутирани коронавируси соеви кои би биле доминантни како индискиот сој!
Ок, да се надеваме дека старата технологија нема да потфрли овој пат :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ок, да се надеваме дека старата технологија нема да потфрли овој пат :)
... дали си се вакцинирала некогаш со вакцина против сезонски грип?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
... дали си се вакцинирала некогаш со вакцина против сезонски грип?
Не, ама имам други вакцини (освен оние редовните од школо што ги правеа): против хепатит А и Б, и жолта треска
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Не, ама имам други вакцини (освен оние редовните од школо што ги правеа): против хепатит А и Б, и жолта треска
...ете, не беше толку загрижена како ќе реагира твојот имун систем ако се заразиш со сезонскиот вирус, па ниту некогаш си се вакцинирала со вакцина против сезонски грип што исто така се смета како пандемична појава со тоа и пандемична вакцина, а толку си уплашена доколку би се заразила со коронавирус што верувај ми ќе се вброи само во едно малку повирулентни сезонски вирусни еписоди догодина, а имаш 50% можност за полесно да ја поминеш инфекцијата како вакцинирана!
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
а толку си уплашена доколку би се заразила со коронавирус
Не сум толку уплашена јас, ми треба вакцинација заради патување по светот :D
И тие другите вакцини (против хепатит и жолта треска) ми беа заради патување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom