Може ли специалност философија да преподава социални науки?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Може ли специалност философија да преподава социални науки в гимназијата? Изглежда като разтјагане, но мечтата е да преподаваш философија на студенти от преди колежа. Има ли начин това да се направи? Какво може да б'де добра входна точка?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Официјалниот јазик на форумот е македонскиот јазик. Оваа тема ќе биде затворена. Доколку сакате да ја водите истата дискусија, ве молиме отворете тема на македонски јазик.

Благодарам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom